تف و آزار: Coronavirus سوخت نژادپرستی علیه هند northeasterners

مانند بسیاری از سرخپوستان از شمال شرقی هند – یک منطقه وسیع که مرزهای چین Gonmei متوجه یک افزایش شدید در تبعیض نژادی و سوء استفاده از کروناویروس جدید پدید آمده در شهر ووهان در اواخر سال گذشته.

هدف خود را برای شرق آسیا به نظر می رسد northeasterners می گویند که آنها شده اند قومی به نام “کوروناویروس” و گفت: برای بازگشت به چین است.

“من به طور ناگهانی فکر” آه پس این است که چگونه آن را برای رفتن به'” گفت: Gonmei, 23, که می آید از شمال شرقی ایالت مانیپور و مطالعات در دانشگاه دهلی.

“اما من هم متوجه این تعجب آور نیست. آن را ناامید کننده و مضر است اما آن چیزی نیست که جدید,” او گفت:.

شمال سرخپوستان مواجه شده اند جنایات نفرت و تبعیض نژادی و تهمت مانند “Kevin” و “chow mein” در دیگر نقاط کشور برای دهه اما چنین سوء استفاده تبدیل شده است به مراتب بیشتر شایع در این بیماری همه گیر.

هم مرز با چین و میانمار و بنگلادش و بوتان منطقه شمال شرق است یک خوشه از هشت متحده متصل به بقیه کشور توسط یک نوار باریک از زمین است خانه را به تعداد زیادی از گروه های قومی.

بسیاری از مردم به خصوص جوانان ترک منطقه از راه دور و سر به شهرهای دهلی نو و بمبئی و بنگلور در جستجوی شغل بهتر و آموزش و پرورش.

اما آنها با بسیاری از چالش های سازگاری با زبان های جدید و فرهنگ های مختلف و تحمل مکرر تبعیض نژادی. آزار و اذیت از صاحبخانه و کارفرمایان و حملات در خیابان رایج است فعالان می گویند.

به عنوان هندی افراد مشهور و سیاستمداران صدای حمایت جهانی Black Lives Matter جنبش سرخپوستان شمال می گویند که آنها باید به دنبال مقابله با نژادپرستی در خانه اول است.

“هنگامی که مردم رنج می برند در اینجا شما لازم نیست حتی بالا بردن صدای خود را ؟ این تنها زمانی که آن را یک آمریکایی مسئله ای است که شما صحبت می کنند ؟ ” گفت: Alana Golmei یک وکیل و فعال اجرا می شود که دهلی مستقر در شمال شرقی مرکز پشتیبانی و خط تلفن.

“آن را در مجموع دو برابر استاندارد است.”

‘نوک کوه یخ’

Golmei که خودش را به نام “کوروناویروس” در خیابان در اوایل سال جاری گفت: تماس به خط تلفن تا به حال بیش از دو برابر و به حدود 200 روز از اواخر ماه ژانویه در اطراف این زمان است که هند برای اولین بار coronavirus عفونت گزارش شده است.

اما او گفت که به احتمال زیاد به “نوک کوه یخ” از آنجا که اکثر قربانیان نژادی و آزار و اذیت یا سوء استفاده را انتخاب کنید برای رفتن به پلیس که به طور معمول حاضر به ثبت نام یا پیگیری شکایت شده است.

“ما با بسیاری از چالش ها در تلاش برای کمک به این قربانیان سوء استفاده و تبعیض چرا که پلیس به طوری حساس هستند. آنها مسخره ما و خنده ما Hindi,” او گفت: برای اجرای دقیق قوانین به مجازات نژادی ،

تحت هندی قانون, استفاده از موهن نژادپرستانه از نظر مجازات به پنج سال حبس محکوم کرد اما مجازات نادر است.

A woman rolls up a protective sheet at the entrance of a house so healthcare workers wearing personal protective equipment (PPE) can check the temperature of residents during a check-up camp for the coronavirus disease (COVID-19) in Mumbai, India Jun 17, 2020. REUTERS

یک زن رول تا ورقه محافظ در ورودی یک خانه تا بهداشت و درمان کارگران پوشیدن تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) می توانید بررسی درجه حرارت از ساکنان در طول یک چک آپ اردوگاه برای بیماری کروناویروس (COVID-19) در بمبئی هند در ژوئن 17 سال 2020 است. ایسنا

از شمال شرقی هند صورت یک تبعیض مضاعف Golmei گفت. همسایگان و صاحبخانه اغلب آزار و اذیت آنها برای آینده را در اواخر شب با فرض اینکه آنها کارگران جنسی.

هنوز وضعیت بهبود یافته در سال های اخیر به دلیل افزایش آگاهی است.

قتل 20 ساله نیدو Taniam بود که از شمال شرقی ایالت آروناچال پرادش در دهلی نو در بازار در سال 2014 موجب تظاهرات و روح جستجو در هند منجر به ضد نژادپرستی مبارزات و پلیس-برنامه های آموزشی.

همچنین موجب ایجاد یک پنل به نگاه به نگرانی های غرب سرخپوستان ساخته شده است که یک سری از توصیه های پلیس اصلاحات سریع-پیگیری مراحل دادگاه و بیشتر نمایندگی از northeasterners در دولت نقش.

شش سال در, اما Golmei – که بخشی از این پانل گفت: این وزارت خانه تا به حال اجرا چند توصیه.

وزارت شمال شرقی بخش نیست پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر.

‘بیش از حد آسیب دیده’

در ماه مارس در مورد شکوفایی در نژادپرستی وزارت مشورتی صادر به تمام متحده را به اقدام برای مقابله با سوء استفاده در برابر غرب سرخپوستان بیش از coronavirus.

در طول چند سال گذشته دولت راه اندازی کرده است نمرات طرح برای اتصال بهتر شرقی به سایر نقاط کشور با ترویج گردشگری و پروژه های زیربنایی.

اما در غیاب یک قانون به طور خاص هدف قرار دادن تبعیض نژادی و بسیاری از شرق سرخپوستان سعی کنید برای آماده سازی خود را برای تثبیت نژادپرستی با یادگیری غالب زبان هندی و یا تماس با گروه پشتیبانی قبل از سمت جنوب است.

Thotmahai Raingam یک تکنولوژی مشاور و عضو یک بمبئی-بر اساس خیریه کمک می کند که غرب سرخپوستان در این شهرستان گفت: او تا به حال یک لیست از بایدها و نبایدها برای کمک به تازه واردان برآید.

“وجود دارد برخی از چیزهایی که ما می توانید کنترل زندگی را امن تر برای ما” گفت: Raingam از Tangkhul رفاه جامعه بمبئی.

او خواستار northeasterners سعی کنید برای جلوگیری از وارد شدن به دعوا اگر آنها در صورت سوء استفاده و یا انجام هر چیزی را به “جذب غیر ضروری توجه است که می تواند دعوت از مشکل”.

آنها باید سعی کنید برای به دست آوردن شواهد از هر گونه آزار و اذیت و یا ضرب و جرح – یا بصری یا صوتی ضبط شده – در غیر این صورت پلیس به احتمال زیاد حاضر به اقدام است.

Raingam گفت که در حالی که آگاهی از مبارزات مهم بودند آنها نباید فقط می گویند “نژاد پرستی اشتباه است” و به جای تاکید بر تاثیر نژادی و سوء استفاده از قربانیان.

تماس گرفته توسط بنیاد تامسون رویترز یک زن از غرب بود که تف در بمبئی در ماه آوریل گفت که او هنوز هم احساس “بیش از حد آسیب دیده” به بحث در مورد این حادثه.

Gonmei های دانشگاه دهلی دانشجو خواست دانشگاه ها برای معرفی بیشتر دوره کتاب های نوشته شده توسط غرب نویسندگان به بهبود دانش خود را از فرهنگ ها.

در عین حال او گفت که او امیدوار سیاه زندگی مهم جنبش خواهد فاستر ضد نژادپرستی تظاهرات در هند برای مبارزه با تبعیض مواجه با غرب سرخپوستان.

“این امر می تواند بزرگ اگر مردم در هند نیز تبدیل شده تا برای هر یک از دیگر در راه است که” او گفت:. “این نوع از چیزی است که قطعا مورد نیاز در اینجا به عنوان به خوبی.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de