چرا ژاپن نرخ بیکاری فقط 2.6% در حالی که ایالات متحده افزایش یافت

اما یک چیز وجود دارد که Nagata بر خلاف میلیون ها نفر از خدمات کارگران صنعت در ایالات متحده نیست اخم در مورد: امنیت شغلی او.

“من قادر به استراحت و زمان” را به تمرکز بر مراقبت از کودک گفت: Nagata, 38, دستیار مدیر در یک رستوران بیرونبر در توکیو.

این بیماری همه گیر را ویران کرده است اقتصاد در سراسر جهان خاموش کسب و کار و کاهش هزینه های. اما fallout شده است بسیار شدید در برخی از کشورها بیش از دیگران و جایی است که بیشتر آشکار تر از نرخ بیکاری در ایالات متحده و ژاپن است.

ایالات متحده نرخ بیکاری سر به فلک کشید در سه ماه گذشته اوج در حدود 15 ٪ در ماه آوریل و در 13.3% در ماه مه. که بالاترین سطح از زمان رکود بزرگ و نزدیک به چهار برابر افزایش از ماه فوریه زمانی که نرخ 3.5 درصد.

در ژاپن اگر چه تعداد است به سختی budged. نرخ بیکاری علامت است تا تنها دو دهم درصد از ماه فوریه به 2.6%. دستمزد و ساعات کار نیز نسبتا پایدار باقی مانده.

این بدان معنا نیست که ژاپن در اقتصاد جهان سومین کشور پس از ایالات متحده و چین بوده است صدمه ندیده است. خروجی کاهش 2.2 درصد در سه ماه اول سال هل دادن کشور به رکود است. و داده ها از آوریل نشان می دهد که تصویر در حال رشد است تنها bleaker.

اما یک صورت فلکی اجتماعی و دموگرافيک و اپيدميولوژيک عوامل در ژاپن موجب شده است که کاهش رشد اقتصادی تولید کرده است اخراج های دسته جمعی.

قبل از همه گیر و ژاپن را کاهش و سفیدی جمعیت ایجاد کرده بود یکی از این سیاره ونرخ بازار کار. حتی در حال حاضر برخی از شرکت ها با داشتن مشکل پیدا کردن کارگران با بیش از 120 فرصت های شغلی برای هر 100 جویندگان کار در سراسر کشور در ماه آوریل است.

و ژاپن بر خلاف ایالات متحده یا چین است اجتناب ویرانگر سنبله در coronavirus موارد اجازه می دهد آن را به نگه داشتن بیشتر از آن اقتصاد باز است. آن خواسته و کسب و کار به صورت داوطلبانه در یک حالت اضطراری است که به طول انجامید یک ماه و نیم به پایان رسید و در ماه مه.

اما تفاوت آن به حساب تنها بخشی از شکاف. بقیه پایین می آید به یک اساسی واگرایی در نگرش ها و سیاست های نیروی کار.

در ایالات متحده “زمانی که اقتصاد بد مردم گذاشته شدن یکی پس از دیگری و نرخ بیکاری شاخه” گفت: Tomohisa Ishikawa, مدیر کلان اقتصادی مرکز پژوهش در ژاپن موسسه تحقیقات. اما برای کارفرمایان “تخمگذار مردم است دشوار روانی و عملا.”

شرکت در ژاپن بیشتر از همتایان آمریکایی خود را به اولویت کارکنان بیش از منافع آن دسته از سهامداران با تمرکز بر پایداری کسب و کار خود را به جای حداکثر رساندن رشد گفت: Naohiko بابا رئیس ژاپن اقتصاددان در گلدمن ساکس.

“در طول زمان های خوب شرکت های جمع آوری سود در ترازنامه خود را با محدود کردن افزایش می یابد در کارگران حقوق” بابا گفت. “در طول زمان بد, شرکت خودداری از شلیک برکنار کارگران با استفاده از سود انباشته انباشته شده در طول زمان خوب به طوری که مردم می تواند امن شغل است.”

در طول coronavirus همه گیر مخلوط حمایت شده است یک مزیت به بسیاری از کارگران است.

در ماه مارس Nagata کارفرما سوپ سهام توکیو متعهد به نگه داشتن همه کارگران آن در شغل و به طور کامل پرداخت می شود.

ماه پس از زمانی که دولت ژاپن خواسته افراد را به ماندن در خانه و کسب و کار به کوتاه شدن ساعت خود را, این شرکت قرار داده Nagata و تقریبا 1600 همکاران در کردند. آنها پیوست و نزدیک به 4.2 میلیون ژاپنی کارگران شده اند که furloughed در طول بحران.

ژاپنی, قانون نیاز به کسب و کار به پرداخت furloughed کارکنان 60 درصد از دستمزد خود را. سوپ سهام توکیو ساخته شده تفاوت برای Nagata و همکاران او با بهره گیری از یارانه های دولتی و بدون بهره وام بخشی از یک بسته محرک هدف در نرم coronavirus’ آسیب های اقتصادی.

برای کمی بیش از یک ماه Nagata تا حد زیادی در خانه مانده شرکت در روزانه نیم ساعت جلسات مجازی با هدف آماده شدن برای بازگشت به کسب و کار. او با استفاده از زمان به مراقبت از او دو فرزند بودند که از مدرسه به خانه.

این شرکت با استفاده از زمان برای تغییر کسب و کار خود را به سمت یک مدل تحویل و توسعه محصولات جدید مانند بسته بندی سوپ و ادویه کاری, هدف در یک پست-coronavirus جهان است که در آن مشتریان ممکن است از خوردن کمتر است.

در اواسط ماه مه فقط قبل از دولت برداشته وضعیت اضطراری Nagata بازگشت به کار.

در حالی که ژاپن گریزی به اخراج یک نعمت غیر مترقبه برای کارگران در دوران سخت آن را نیز با یک قیمت می آید.

منتقدان می گویند این باعث می شود شرکت ها تمایلی به ریسک پذیری در استخدام کارمندان جدید کاهش گزینه برای این کشور کارگران است. آن را نیز ممکن است آن را مشکل تر برای کسب و کار خود را مجددا با ابزار تجهیز حقوقی واجد شرایط برای انطباق با تغییر شرایط ساخت آنها کمتر مولد و صدمه زدن به توانایی خود را برای رقابت در اقتصاد جهانی است.

در دهه های اخیر شرکت ها سعی کرده اند برای به دست آوردن برخی از انعطاف پذیری با افزایش صفوف “غیر منظم کارگران” — کارکنان در کوتاه-مدت قرارداد که کار برای دستمزد پایین تر و کمتر امنیت شغلی است.

در زمان بحران از جمله کارگران شده اند اجازه رفتن در اعداد بزرگ است. در طول سال 2008 سقوط مالی این کارگران که در حال حاضر حدود 40 درصد از نیروی کار شد برای اولین بار به از دست دادن شغل خود. الگوی برگزار کرده است در طول بیماری همه گیر کوروناویروس با 970,000 غیر منظم کارگران از دست دادن شغل خود را در ماه آوریل با توجه به دولت داده است.

کارگران زن را متحمل فشار از دست دادن شغل. پس از نخست وزیر شینزو آبه در زمان در سال 2012 و معرفی تلاش شناخته شده به عنوان “womenomics” برای بالا بردن زنان در نیروی کار ژاپن به دست یکی از بالاترین زنان نرخ مشارکت نیروی کار در جهان است. اما بیش از نیمی از آنها نامنظم کارگران است.

“زنان همیشه قربانی در این شرایط” گفت: Ayako Fujita یک تحلیلگر اقتصادی در JP Morgan. او گفت که او نگران است که از زمان رکود می توان اخیر پیشرفت های ساخته شده توسط زنان در محل کار است.

در ماه های آینده نرخ بیکاری است که به احتمال زیاد به افزایش بیشتر به شرکت های ژاپنی به خصوص در صنعت خدمات مقابله با این بیماری همه گیر را خرید اینترنتی. آزمایش واقعی از سیستم خواهد شد در ماه سپتامبر زمانی که دولت یارانه دستمزد — که مجموعه به گذشته به مراتب طولانی تر از مشابه کمک در ایالات متحده — اجرا کردن.

c.2020 شرکت نیویورک تایمز

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de