فعالان اصرار دولت به افزایش قیمت های توتون و تنباکو مالیات به بودجه صندوق

دولت می تواند جمع آوری Tk 11 میلیارد دلار درآمد حاصل از توتون و تنباکو بخش و استفاده از این محصولات را می توان کاهش می یابد اگر پیشنهادی مالیات و قیمت از اقدامات وزارت بهداشت و رفاه خانواده و ضد توتون و تنباکو فعالان اتخاذ شد آنها گفت: در طول یک آنلاین بودجه واکنش رویداد سازمان یافته توسط دانش برای پیشرفت (PROGGA) و ضد توتون و تنباکو رسانه ها داد (آتما) در روز دوشنبه.

چنین درآمد می تواند تبدیل به یک منبع مالی برای دولت مبلغ یکجا سهم و بسته محرک فعالان اضافه شده است.

وزیر دارایی AHM مصطفی کمال پیشنهاد برای افزایش مالیات بر دخانیات خواستار آن ابتکار عمل را به کاهش استفاده از توتون و تنباکو در حالی که افزایش درآمد, مجموعه, به عنوان او مطرح ملی بودجه Tk 5.68 تریلیون on Jun 11.

این بودجه همچنین قصد دارد یک افزایش قیمت دیگر محصولات توتون و تنباکو مانند biri, zarda و گل.

اقتصاددانان و روزنامه نگاران و ضد توتون و تنباکو فعالان بادی سرخوردگی خود را از بودجه پیشنهادی برای 2020-21 نادیده گرفته و چنین پیشنهاد و از دست رفته فرصت های.

آنها گفتند با توجه به عواملی از قبیل افزایش درآمد سرانه است که این افزایش قیمت در دخانیات را در نتیجه کاهش قیمت واقعی و افزایش در استفاده از آن.

“شرکت های دخانیات خواهد سود فوق العاده از این مکمل عوارض بر سیگار باید تقریبا بدون تغییر باقی مانده برای چهارمین سال متوالی. چند لایه گذاری سیگار شده است دست نخورده نگه داشته بنابراین در ادامه به ارائه مصرف کنندگان با این فرصت را به تبدیل به ارزان تر ردیف ها و شرکت ها با فرصت هایی را برای فرار از مالیات” این فعالان در بیانیه ای گفت:.

“این میکروسکوپی افزایش قیمت bidis و گل خواهد شد که هیچ تاثیری در کاهش استفاده از این محصولات در میان فقرا.”

در حالی که سازمان جهانی بهداشت و کارشناسان بهداشت بارها هشدار داده است که استفاده از محصولات توتون و تنباکو را افزایش می دهد گسترش عفونت کروناویروس پیشنهادی بودجه منعکس نمی کند هر یک از این هشدارها آنها اضافه شده است.

اقتصاددان قاضی Kholiquzzaman احمد convener ملی ضد توتون و تنباکو پلت گفت: “ما بارها و بارها خواستار افزایش قیمت و مالیات برای محصولات توتون و تنباکو برای حفاظت از مردم از مضرات آن است. متاسفانه, آن است که به دور از در حال اجرا.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de