سازمان حج و زیارت لغو شده است و غم و اندوه سنگ جهان اسلام

او همه را به رفتن در این سال تا زمانی که این بیماری همه گیر کوروناویروس مجبور عربستان سعودی به طور موثر انصراف از حج برای چه برخی از محققان می گویند ممکن است این اولین بار در تاریخ.

“این رویای هر مسلمان مؤمن به دیدار مکه و انجام حج” گفت: al-Akoum, 61 روستا شد. “اما همه گیر آمد با هیچ هشدار و در زمان دور که رویا است.”

عربستان اعلام ارسال امواج شوک از غم و اندوه و ناامیدی در سراسر جهان اسلام پایان بخشیدن به برنامه های میلیون ها نفر از مؤمنان را به یک سفر است که بسیاری از نگاه به جلو به تمام زندگی خود را و است که برای بسیاری از علائم عمیقی بیداری معنوی است.

72 ساله و بازنشسته پورت کارگر در پاکستان خواهد ماند خانه با وجود شش فرزند داشتن هم مخلوط پول خود را به سرمایه گذاری سفر خود را. یک مادر در کنیا را صرفنظر کردن بازدید از سایت های او تا به مدت طولانی از دیدن. مصر مدیر مدرسه, به نام زینب ابراهیم پشت سر هم به اشک.

“این تنها آرزوی من,” ابراهیم گفت. “برای لغو آن به طور کامل است که چنین شرم آور است. خدا از ما این بار.”

انجام زیارت حداقل یک بار برای کسانی که از نظر جسمی و از نظر مالی قادر است یکی از پنج رکن اسلام است. ساخت این سفر چنین مقدس نقطه عطفی برای جهان 1.8 میلیارد مسلمان است که در بخش هایی از جهان عرب خانواده بازگشت زائران رنگ نقاشی های دیواری در خانه های خود را برای هشدار به همسایگان خود به زائر خود را در میان.

بسیاری از مردم به صرفه جویی در تمام طول زندگی خود به حج و قبل از مدرن حمل و نقل و ماه را صرف گرفتن وجود دارد.

زیارت منتقل چنین مذهبی وضعیت که بسیاری از مسلمانان اضافه کردن تجلیلی “سوره حج” یا “حاجی” را به نام خود را خود به کارت های کسب و کار.

“حج یک تحول روحی و معنوی در حال حرکت تجربه معنوی اوج مسلمانی زندگی” گفت: یاسر قاضی رئیس حوزه آمریکا که قرار بود منجر به یک گروه از 250 زائران به مکه این سال است.

از آنجا که عربستان اعلام, او اضافه کرد: “وجود یک حس از کاهش قیمت و معنوی از دست دادن و غم و اندوه است.”

حج نیز کسب و کار. حج یک پنج یا شش روز زیارت شروع می شود که در این سال در پایان ماه ژوئیه و عمره کمتر زیارت که می توان در هر زمان از سال, کسب درآمد, عربستان سعودی میلیاردها دلار در هر سال و جوامع مسلمان را از تگزاس به تاجیکستان باید آژانس های مسافرتی و متخصص در گرفتن زائران به عتبات و ارائه محل اقامت در طول راه.

“این یک فاجعه در تمام سطوح اقتصادی — اجتماعی و مذهبی گفت:” طارق Kalach اجرا می شود که یک بیروت آژانس مسافرتی بود که برنامه ریزی برای گرفتن 400 زائران به مکه این سال است.

زیارت بسته های هزینه از $3 ، 000 به $10,000, او گفت:. او نیز فراهم می کند خدمات به تعدادی از انجمن های اسلامی که پرداخت هزینه برای گروه های ضعیف و مسلمانان را به سفر در هر سال.

او گفت: لغو ویرانگر بود اما آن است که کار درست را انجام دهید.

“این یک ویروس بسیار خطرناک و آن را گسترش مانند آتش برس,” او گفت:. “ممکن است خداوند همه چیز را آسان برای مسلمانان است.”

دولت عربستان که حج یک منبع اصلی از اعتبار و گردشگری روز دوشنبه اعلام کرد که هیچ زائران از خارج از انگلستان می تواند انجام حج در این سال به منظور جلوگیری از سرایت.

روز سه شنبه مقامات عربستان تنگ سفارش کرد و گفت که تنها حدود 1000 نفر از زائران مجاز خواهد بود در این سال — بخش کوچکی از 2.5 میلیون که سال گذشته است.

زیارت قطع شده است و یا محدود بسیاری از موارد به دلیل جنگ و بیماری مواجه است اما هیچ توجهی محدودیت در حضور و غیاب از اواسط 1800s به هنگام شیوع وبا و طاعون نگه داشته زائران دور برای چندین سال.

عربستان سعودی که پادشاه خرس به عنوان “متولی دو مسجد مقدس” یک مرجع مقدس در مکه و مدینه هرگز لغو حج پس مدرن در انگلستان تاسیس شد و در سال 1932.

“این اولین بار است که در پدیده جهانی از حج که در آن لغو شده است در چنین شیوه ای” گفت: قاضی این محقق است. “پویایی تغییر کرده است. پانصد سال پیش شما نمی تواند ممنوعیت آن. وجود دارد بدون پاسپورت بدون ویزا.”

مغول حمله به شام در قرن 13th, برای مثال مانع از زائران از رسیدن به مکه گفت: “اما حتی پس از آن که مردم محلی آن را انجام داد.”

چند انتقاد از تصمیم به محدود کردن این رویداد پس از عربستان سعودی است که مبتلا به یکی از بزرگترین شیوع کروناویروس در خاورمیانه با 161,000 اعلام عفونت و بیش از 1300 مرگ و میر. اپیدیولوژی هشدار داده اند که تجمع جرم — از کنسرت به مسابقات ورزشی — می تواند تبدیل به اصطلاح سوپر پخش حوادث.

در بسیاری از کشورها حتی کسانی که می تواند جمع اوری هزینه اغلب صبر کنید سال را شامل می شود در کشور خود سهمیه زائران که توسط عربستان سعودی با هدف equalising این فرصت را در سراسر جهان اسلام.

امام Mokhi Turk, 45 گفت که 15 نفر از بحرانزده کشاورزی روستا در ولایت کندز افغانستان تا به حال شده است در انتظار نوبت خود را به انجام حج و که برخی از همسایگان او را مجبور به فروش زمین به پرداخت هزینه برای آن.

Turk و چهار نفر از بستگان خود را و ثبت نام برای زیارت چهار سال پیش اما تنها او ساخته شده این سال است.

“این باعث می شود من بسیار غم انگیز است چرا که هر مسلمان امیدوار به رفتن به حج یک بار در تمام زندگی و هنگامی که نوبت من بود آن لغو شد,” ترک گفت. “من بسیار ناراحت چون من مطمئن هستم که اگر من زنده در چند روز آینده, اجازه دهید به تنهایی در سال آینده.”

لغو وزن به خصوص به شدت بر روی مسلمانان که شده اند در انتظار برای سال در امیدوار است که آنها می توانند انجام تعهد دینی خود را قبل از مرگ.

“من شده اند در مورد رویای آن را برای 20 سال و من امیدوار به انجام آن قبل از من این پیر گفت:” Firiyan al-Masri, 68, یک زن از بیروت.

در نهایت در این سال او نام او در لیست لبنان و انجمن اسلامی که منابع مالی سفر برای کسانی که نیاز به دیدن او شانس نقش برآب با این بیماری همه گیر.

“اگر خدا بخواهد تو را از حج سال آینده,” او گفت:. “اگر من هنوز زنده است.”

c.2020 شرکت نیویورک تایمز