بمب خمپاره کشتن 23 غیر نظامی در هلمند: مقامات رسمی

کابل ژوئن 29

یک خودرو بمب گذاری و خمپاره ای در شلوغ بازار در جنوب افغانستان در ولایت هلمند روز دوشنبه به کشته شدن 23 نفر از جمله کودکان یک بیانیه فرم یک والی را گفت.

هر دو طالبان و نیروهای افغان سرزنش یکدیگر برای حمله افغان ،

جزئیات این گزارش حمله نمی تواند به طور مستقل تایید کرد که این منطقه که تحت کنترل طالبان است که از راه دور و غیر قابل دسترس به خبرنگاران گفت.

در این بیانیه از دفتر فرماندار, General Mohammad Yasin نیست ارائه جزئیات بیشتر و هیچ ادعای مسئولیت این حمله است.

طالبان سخنگوی قاری Yusouf احمدی را تکذیب کرد شورشیان درگیر شدند در بمباران است. طالبان ادعا نظامی شلیک خمپاره به بازار, در حالی که ارتش گفت: یک خودروی بمب گذاری و خمپاره ای از سوی شورشیان هدف قرار گردند.

ارتش همچنین گفت: هیچ نظامی فعالیت در این منطقه در روز دوشنبه و دو طالب نیز کشته شدند زمانی که خودرو بمب منفجر شده در بازار است. دام است که مردم محلی فروش در بازار گوسفند و بز نیز کشته شدند.

بیانیه ای از کاخ ریاست جمهوری گفت: رئیس جمهور اشرف غنی به شدت محکوم کرد “وحشیانه و غیر انسانی عمل می کنند” و گفت: هدف قرار دادن غیر نظامیان به ویژه کودکان و بزرگسالان است که در برابر اسلام و ارزش های انسانی است.

“دولت جمهوری اسلامی افغانستان یک بار دیگر خواستار طالبان به خودداری از جنگ و خشونت و به قبول اراده مردم افغانستان است که با پایان جنگ و آغاز مذاکرات” افغانستان گفت.

سازمان ملل در گزارش های اخیر و اظهارات خواسته است هر دو طرف در این درگیری به دقت بیشتری از تلفات ملکی گفت: آنها در حال افزایش است.

هنوز هم خشونت است ادامه دارد در افغانستان حتی اگر مذاکرات میان طالبان و کابل نمایندگان می تواند شروع در اوایل ماه آینده در ماه جولای در دوحه قطر که در آن طالبان حفظ یک دفتر سیاسی.

یکی از موانع برای شروع مذاکرات شده است تبادل زندانیان پیش بینی شده تحت یک معامله با طالبان افغانستان با ایالات متحده در پایان ماه فوریه.

که توافق—افغانستان-طالبان مذاکرات که قرار بود به دنبال—دیده می شود که افغانستان بهترین فرصت برای صلح و یک فرصت برای ما و ناتو به ترک کشور جنگ زده پس از نزدیک به دو دهه از مبارزه است.

طالبان می گویند که دولت افغانستان تا کنون منتشر شده 3,500 طالبان زندانیان. آمریکا-طالبان مقابله خواستار 5,000 زندانیان طالبان را آزاد شود توسط کابل. همچنین گفت: طالبان باید رایگان 1,000 دولت و پرسنل نظامی از جمله آنها برگزاری اسیر. — AP

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>