هند-نپال روابط: ‘زودرس و اشتباه محاسبه حرکت توسط دولت نپال’ کارشناسان می گویند dialogue مهم است

“Recent unilateral action by Nepal to change its maps to incorporate Indian territories through its self-perceived "cartographic aggression" and stamping it as historically correct is totally unacceptable that has already been conveyed by the Indian Government.(File image)“آخرین اقدامات یک جانبه توسط نپال به تغییر نقشه های آن را به عنوان سمبل هند سرزمین از طریق آن خود درک “وابسته به نقشه کشی تجاوز” و زنی را که از لحاظ تاریخی درست است کاملا غیر قابل قبول است که قبلا منتقل شده توسط دولت هند.(فایل تصویر)

سیاست خارجی نپال است درگیر به وب پیچیده ای از جغرافیای سیاسی رقابت بین هند و چین است. “ما شاهد این قبلا در مورد مالدیو و سریلانکا است. داخلی نخبگان تقسیم می شوند خود را در وفاداری به خارجی قدرت” کارشناسان اظهار نظر کردن.

کارشناسان Views

اخبار مرتبط

می گوید: پروفسور راجان کومار, مدرسه بین المللی مطالعات JNU دهلی “هند استفاده می شود هژمونیک بازیکن در جنوب آسیا دو دهه پیش. اما سیاست تبدیل به دو قطبی با افزایش نقش چین در منطقه است. چین به شدت سرمایه گذاری در ramping تا زیرساخت های این کشور و بخشی از آن سیاسی و علمی نخبگان تبدیل شده مطلوب برای چنین پروژه هایی است. در هند این است که اغلب به عنوان یک تلاش از محاصره توسط چین است.”

“در نپال وضعیت بدتر است چرا که حزب حاکم اتحاد ایدئولوژیک میل با حزب کمونیست چین. ترسیم مجدد نقشه که شامل Kalapani, Lipulekh و Limpiyadhura نمی تواند در بدترين زمان ممکن. سربازان هندی در یک بن بست با چینی ها سربازان در Ladakh. نپال می تواند نشان داده اند برخی از حساسیت داده مرگبار وقوع درگیری میان دو کشور ، به جای آن سعی در تحقیر هند بیشتر با عبور یک طرفه قطعنامه در مرز. این یک زودرس و یک اشتباه محاسبه حرکت توسط رژیم وقت.

نپال و نه عملا کنترل این سرزمین و نه از آن پاک کردن اسناد و مدارک برای ایجاد آن قانونی وضعیت نفع خود. مرز مسائل بین دو کشور باید به صورت دوستانه حل و فصل از طریق مذاکرات دیپلماتیک” پروفسور راجان بریم.

و اضافه میکند: “رژیم وقت اشتباه قرار دادن تمام تخم مرغ خود را در سبد. همیشه از محاصره اقتصادی از سال 2015 حزب کمونیست نپال به دنبال چرخ ضامن دار تا ضد هند احساسات به بسیج ملی آن جمعیت است. آن را تبدیل به اصلی نظرسنجی تخته در انتخابات است. رژیم به قدرت رسید با وعده که آن را قطع نپال وابستگی به هند است.”

“بیانیه نخست وزیر K P Oli که هند ممکن است سعی کنید برای سرنگونی دولت پیشگیرانه و به منظور درخواست تجدید نظر به انتخاباتی خود را پایه. آن است که به خوبی شناخته شده است که یک شکاف و بندى است دم در درون حزب حاکم. به تازگی Oli مورد انتقاد قرار گرفت توسط Pushpa کمال Dahal (Prachanda) برای misgovernance و استبداد. مخالفان اصلی حزب کنگره نپال شده است اعتراض دولت برای فساد و نرم افزار-چین سیاست. این بیانیه از Oli باید در برابر این زمینه. آن را تأیید یک ترس است که او ممکن است در یک موضوع مهم چوگان” پروفسور راجان نتیجه می گیرد.

با توجه به سابق ایران از هند به اردن, لیبی, و, مالت, سفیر آنیل Trigunayat “این واقعا مایه تاسف است که روابط بین هند و نپال تبدیل شده است تیره و تار به خصوص به عنوان دو کشور و مردم همواره محدود دوستانه و خانوادگی ویژه, فرهنگی و تمدنی روابط و ایستاده اند برای یک دیگر در تمام زمانها. هند بوده است اولین پاسخ به همسایگان خود در همه شرایط اضطراری از جمله زلزله و در حال حاضر COVID 19. طبیعی است که وجود دارد می تواند برخی از تفاوت در برداشت و همچنین مسائل واقعی. اما بین آنها نیاز به حل و فصل از طریق اعتماد و گفت و گو است.”

“آخرین اقدامات یک جانبه توسط نپال به تغییر نقشه های آن را به عنوان سمبل هند سرزمین از طریق آن خود درک “وابسته به نقشه کشی تجاوز” و زنی را که از لحاظ تاریخی درست است کاملا غیر قابل قبول است که قبلا منتقل شده توسط دولت هند. که با عجله آن را انجام شده است به بهانه هند افتتاح Tawaghat-Lipulekh به مرز خود را با چین به طور عمده برای استفاده از حج برای حداقل سه دهه به وضوح بویش از انگیزه های نهان از زمان نپالی دولت است که در تلاش برای نجات خود از رشد عمومی و سیاسی نارضایتی در هیمالیا پادشاهی” سفیر آنیل Trigunayat مشاهده.

در نظر او, “ساعت Oli نسبت دادن انگیزه به هند را به تلاش برای حذف او از قدرت است که به سادگی مضحک. او تصمیم گرفت به استفاده از هند-چین و آمریکا برای اثبات وفاداری خود به چین و همچنین برای منحرف کردن توجه عمومی از مسائل واقعی. این یک استاندارد بازی سیاسی اما به سعی و پارگی یک رابطه پایاپای و بدون حتی دو جانبه بحث و گفتگو از هر نوع و فراموش کردن همه چیز در هند کمک و حسن نیت در گذشته تا حدودی سنگدلانه.”

تنها راه این است که این گفت و گو به منظور پرداختن به تمام مسائل برجسته و هند نیز باید سعی کنید برای کاهش نگرانی مردم نپال برای نجات و حفظ این رابطه مهم است. اما برای این نپال باید متوقف تحریک آمیز عمل می کند و بیمار-تاسیس اظهارات.

زنده قیمت سهام از BSE NSE آمریکا بازار و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de