فرانسه انجماد نقش ناتو نیروی دریایی میان ترکیه تنش

پاریس, جولای 1

فرانسه چهارشنبه اعلام کرد که این تعلیق دخالت خود در ناتو عملیات نیروی دریایی در دریای مدیترانه پس از یک ایستادگی کردن با یک کشتی در میان تنش های رو به رشد در درون اتحاد نظامی در طول جنگ در لیبی است.

فرانسه وزارت دفاع گفت که دولت با ارسال نامه ای در روز سه شنبه به ناتو گفت این است که تعلیق مشارکت خود را در دریا نگهبان “به طور موقت.”

آن را پس از ناتو محققان ارائه گزارش خود را به ماه ژوئن 10 حادثه است.

یک مقام وزارت گفت: فرانسه می خواهد ناتو برای “رسما تصریح دلبستگی خود را” به تحریم تسلیحاتی در لیبی که ای اداره در بخش های اتحادیه اروپا نیروی دریایی عملیات.

فرانسه را متهم ترکیه از تکرار نقض تحریم تسلیحاتی سازمان ملل متحد در لیبی و مارک دولت ترکیه به عنوان یک مانع برای تامین آتش بس در این کشور آفریقای شمالی که ترکیه قویا رد می کند.

فرانسه نیز خواستار یک بحران ساز برای جلوگیری از تکرار حادثه در اوایل این ماه بین ترکیه کشتی های جنگی و یک کشتی نیروی دریایی در دریای مدیترانه است.

ناتو در حال بررسی آنچه اتفاق افتاده است.

فرانسه می گوید آن ناوچه کوربه “روشن” بود سه بار توسط دریایی ترکیه هدف قرار دادن رادار زمانی که آن را تلاش برای نزدیک شدن به یک تانزانیا-پرچم غیر نظامی و کشتی مظنون به دست داشتن در قاچاق اسلحه.

کشتی بود که همراهی با سه کشتی های جنگی ترکیه. این کوربه حمایت کردن پس از رویارویی.

فرانسه ادعا می کند که تحت ناتو قوانین از نامزدی انجام چنین در نظر گرفته شده است خصمانه عمل می کنند.

در آن زمان درست بود و بخشی از دریای نگهبان ماموریت است که برای کمک به تامین امنیت دریایی در دریای مدیترانه است.

ترکیه را رد کرده است و اذیت و آزار کوربه. سفیر ترکیه در فرانسه سوال شد در سنای فرانسه روز چهارشنبه و در دفاع ترکیه اقدامات صلح آمیز و حیاتی برای بازگرداندن ثبات به لیبی.

سفیر Ismail Hakki موسی گفت: او فکر می کند که ناتو آن را تکمیل کرده است بررسی و تجزيه و مجمل است.

ناتو تایید کرد که محققان به ارائه گزارش خود در این حادثه است اما به بحث در مورد آن را به عنوان یافته ها “طبقه بندی شده.” آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در توصیف این حادثه به عنوان یک “بسیار جدی است.”

“ما باید همه چیز را به اطمینان حاصل شود که این حوادث نیست های مکرر در میان متحدان ناتو آنجلا مرکل” گفت: طی یک پرسش و پاسخ جلسه در پارلمان آلمان.

مرکل در دیدار با رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی در روز دوشنبه; وزیر است و انتظار می رود به دیدار برلین در روز پنج شنبه.

لیبی شده است در آشفتگی از سال 2011 که قیام ناتو مورد حمایت رهبر سرنگون Moammar Gadhafi بود که بعدا کشته شد.

این کشور پس از تقسیم شده است بین رقیب دولت در شرق و غرب هر یک از حمایت گروه های مسلح مختلف و دولت های خارجی.

دولت در طرابلس به رهبری Fayez Sarraj حمایت است نه فقط توسط ترکیه که ارسال نیروهای نظامی و مزدوران برای حفاظت از سرمایه در ژانویه بلکه ایتالیا و قطر.

رقیب نیروهای تحت فرمان خلیفه Hifter که راه اندازی یک حمله در طرابلس در سال گذشته با حمایت فرانسه, روسیه, اردن, امارات متحده عربی و دیگر کشورهای عربی. AP

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>