کالیفرنیا تنظیم شکایت سیسکو بیش تبعیض علیه Dalit کارمند

نیویورک, جولای 2

کالیفرنیا تنظیم کننده باید شکایت کرد Cisco Systems گفت: یک مهندس با تبعیض روبرو در این شرکت در دره سیلیکون مقر چرا که او یک Dalit هند.

هند سیستم طبقه بلند قرار داده شده Dalits در پایین سلسله مراتب اجتماعی پس از تشریح آنها را “نجس.” نابرابری و خشونت علیه Dalits ادامه داشت دهه پس از هند ممنوع تبعیض طبقه.

مهندس مشغول به کار در یک تیم در سیسکو سن خوزه ستاد با سرخپوستان که همه مهاجرت به ما به عنوان افراد بزرگسال و همه آنها از طبقه بالا با توجه به طرح دعوی در دادگاه در روز سه شنبه توسط وزارت کالیفرنیا از نمایشگاه اشتغال و مسکن است.

این “بالاتر کاست سرپرستان و همکاران وارداتی تبعیض آمیز سیستم اعمال را به تیم خود و سیسکو محل کار” طرح دعوی در دادگاه می گوید.

آن را می گوید سیسکو درمان از کارکنان است که به نام نقض حقوق مدنی قانون از سال 1964 و کالیفرنیا نمایشگاه اشتغال و مسکن عمل می کنند.

حقوق مدنی قانون ممنوعیت تبعیض بر اساس نژاد و رنگ و مذهب و جنسیت و ملیت.

طرح دعوی در دادگاه یادداشت کارمند Dalit هند و که او تیره تر است-complexioned از غیر Dalit سرخپوستان. “این غیر قابل قبول است برای محل کار شرایط و فرصت هایی را برای تعیین ارثی وضعیت اجتماعی تعیین تولد” گفت: DFEH مدیر کوین کیش.

دو مرد بودند که سیسکو سرپرستان و بالاتر-طبقه سرخپوستان Sundar Iyer و Ramana Kompella به نام در کت و شلوار تبعیض و اذیت و آزار کارمند.

کارمند دریافت دستمزد کمتر و کمتر فرصت و زمانی که او به مخالفت با “شیوه های غیر قانونی بر خلاف سنتی سفارش بین Dalit و بالاتر, طبقات, متهمان انتقام در برابر او” طرح دعوی در دادگاه می گوید.

Cisco نه گام برای جلوگیری از این تبعیض کت و شلوار می گوید.

کت و شلوار می گوید که Iyer گفت: کارگران دیگر که کارمند بود Dalit و ثبت نام در هند معتبر هند موسسه فن آوری از طریق اقدام مثبت.

کارمند تماس سیسکو روابط انسانی مایل به پرونده شکایت تبعیض علیه Iyer و سپس Iyer در زمان دور خود را از مسئولیت ها و تغییرات دیگر که کاهش کارکنان نقش و ساخته شده او را احساس جدا شده از همکاران خود است. کت و شلوار می گوید Iyer تحقیر کارمند به همکاران و گفت: آنها باید به جلوگیری از او.

پس از Iyer پا, پایین, Kompella جایگزین او و کت و شلوار می گوید Kompella “در ادامه به تبعیض و آزار و اذیت و مقابله به مثل” در برابر کارکنان خود از جمله “به او تکالیف است که غیر ممکن است برای تکمیل تحت شرایطی.”

طرح دعوی در دادگاه می گوید که سیسکو مورد بررسی قرار گرفته و نه “اثبات هر طبقه بر اساس و یا مربوط به تبعیض و یا مقابله به مثل” در برابر کارکنان ،

Cisco Systems, Inc. یک تامین کننده اصلی شبکه های کامپیوتری دنده است که باعث می شود اینترنت کار گفت: در بیانیه ای که آن را متعهد به فراگیر محل کار.

آن گفت: “قوی فرآیندهای به گزارش و بررسی نگرانی های مطرح شده توسط کارکنان” است که آن را دنبال کرد و در این مورد آن است که با رعایت همه قوانین و سیاست های خود. این شرکت گفت: دفاع در برابر اتهامات در شکایت است.

سیسکو سخنگوی هلن ساندرز کاهش یافته است می گویند اگر Iyer و Kompella هنوز در سیسکو با اشاره خبرنگار به LinkedIn. — AP

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de