بندر کلمبو کارگران ادعا می کنند ‘هند فشار برای رفتن نامحدود اعتصاب بیش از ECL توسعه

Colombo, جولای 2

کارگران در استراتژیک بندر کلمبو در روز پنج شنبه تهدید به رفتن در اعتصاب نامحدود در اعتراض به “هند فشار” برای جلوگیری از سریلانکا از توسعه اعماق دریا ترمینال کانتینری کشور بزرگترین و شلوغ ترین بندر.

اعلام اعتصاب می آید یک روز پس از نخست وزیر ماهیندا Rajapaksa به خبرنگاران گفت که هیچ تصمیم نهایی ساخته شده بود هنوز به دست بیش از توسعه شرقی ترمینال کانتینر (ECT) به هندوستان.

“این یک توافق دیپلماتیک با هند امضا شده توسط دولت گذشته — توافق بین رئیس جمهور Sirisena و نخست وزیر نارندرا) مودی” او گفت:.

قبلی Sirisena دولت تا به حال امضا “تفاهم نامه همکاری” (MOC) با هند و ژاپن به صورت سه جانبه تلاش برای توسعه ECT واقع شده است که فقط آینده به 500 میلیون دلار چینی-اجرای کلمبو بین المللی ترمینال کانتینر (CICT).

اگر چه MOC به پایان رسید در سال گذشته یک توافق رسمی برای ترمینال توسعه است که هنوز به امضا و اتحادیه های کارگری شده اند فشار دادن دولت به کنار گذاشتن MOC و توسعه ترمینال به 100 درصد سریلانکا سرمایه گذاری.

“ما را در اعتصاب نامحدود تا زمانی که این موضوع حل و فصل شده است” گفت: Prasanna Kalutharage یک رهبر اتحادیه کارگری.

“ما تصمیم گرفتیم به این موضوع بیشتر و ما امیدواریم که برای دیدار با رئیس جمهور Gotabaya Rajapaksa,” او گفت:, و اضافه کرد که مذاکرات خود را با پورت وزیر نشده بود و پربار.

اتحادیه های کارگری در حال اعتراض به اتهام “هند فشار” برای جلوگیری از سریلانکا از توسعه الکتروشوک خود را در آن.

هفته گذشته کارگران این بندر صحنه تظاهرات به اصرار مقامات به نصب سه تازه وارد جرثقیل زیر بشکهای در ECT. جرثقیل وارد شده برای نصب در جایا ترمینال کانتینری که توسط اداره بنادر سریلانکا قدرت (SLPA).

بندر کارگران خواستار دولت نصب جرثقیل در ECT به عقب نشینی از MOC بین هند و ژاپن است. حداقل سه نفر از کارگران نصب یک دستگاه جرثقیل دروازه ای در بندر روز چهارشنبه خواستار دولت رضایت به اجرای الکتروشوک ترمینال توسط SLPA.

“ما در حال مذاکره با فعال سندیکایی به حل و فصل این موضوع دوستانه. این جرثقیل زیر بشکهای وارد شدند برای الکتروشوک اما برای یکی دیگر از ترمینال” گفت: Daya Ratnayake این SLPA رئیس.

اتحادیه های کارگری به نام برای تسریع توسعه شرق ترمینال و در برابر توزیع آن به یک کشور خارجی است. بندر کلمبو بزرگترین و شلوغ ترین بندر در سریلانکا. واقع در جنوب غربی سواحل در كيلاني رودخانه آن را به عنوان مهم ترمینال در آسیا با توجه به موقعیت استراتژیک آن در اقیانوس هند. PTI

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de