در هند, کار کودکان قربانیان در تلاش برای دریافت غرامت دولت

در سال 2016 هند دولت در تنظیم یک هدف نجات 18 میلیون کارگر از بردگی تا سال 2030 افزایش میزان کمک نقدی برای بازماندگان بیش از ده برابر و گذاشته مقررات خاص برای کودکان قربانی – که شامل زمین و مسکن.

کودکانی که در بر داشت در استثماری شغل به رسمیت شناخته شده توسط مقامات به عنوان پیوند کار قربانیان تعریف شده به عنوان کسانی که به دام افتاده در برده داری بدهی – دریافت 20,000 روپیه ($265) پس از نجات و به 300,000 روپیه اگر خود را قاچاقچیان محکوم میشوند.

در عین حال تجزیه و تحلیل توسط بنیاد تامسون رویترز بر اساس مجموعه داده های مختلف از دو کشور – Telangana و اوتار پرادش – نشان داد که تعداد بسیار کمی از کودکان کارگران نجات از سایت های مانند کارخانه ها و کوره های آجر تلقی می شد به قربانیان ،

موسسات خیریه ابراز نگرانی کرد که مقامات به طور معمول misidentifying موارد از برده داری کودکان – به جای ثبت نام آنها را به عنوان نمونه کار بهره برداری – با استفاده از 1976 باند قوانین کار که نمی گرفتن از جرم و جنایت امروز.

“کودکان کار در تمام ساعات هیچ درک درستی از ساعات کار و یا دستمزد و ترس به صحبت می کنند تا در مقابل مقامات” گفت: Nirmala Gorana دبیر خیریه Bandhua Mukti مورچا (پیوند کار جبهه آزادی).

“همه اشکال کار کودک هستند پیوند کار و همه نجات کودکان باید واجد شرایط برای (جبران خسارت)” او گفت:.

در شمال ایالت اوتار پرادش تنها 18 از 7000 بچه نجات پس از سال 2016 – تی 0.3% – برخوردار بودند به پیوند کار جبران در حالی که در جنوب Telangana این رقم 300 16000 کودکان قربانی – یا 1.9% – کشف پس از 2015.

چنین اطلاعاتی در دسترس نیست برای همه 28 ایالت هند, اما موسسات خیریه گفت: چشم انداز مشابه در سراسر کشور است.

Child miners shovel coal at a mine in Khliehriat, India, Jan 21, 2013.  The New York Times

کودک معدن بیل زغال سنگ در یک معدن در Khliehriat هند Jan 21, 2013. نیویورک تایمز

چندین فعالان گفت: مقامات دولتی باید اتخاذ یک تفسیر گسترده تر از سال 1976 قوانین و در نظر گرفتن نه تنها بدهی اما عواملی مانند پایین پرداخت و سلول هنگام ارزیابی اینکه آیا یک کودک کارگر به بردگی گرفته شده اند و به عنوان جبران خسارت.

هند بالا دادگاه بارها حکومت که در اسارت قوانین نه تنها اعمال می شود به قربانیان که در حال کار برای پاک کردن بدهی های خود را, اما همچنین پوشش مردم مجبور به کار را از طریق فریب و اجبار.

فدرال کار وزارت نیست جواب سوال در مورد جبران خسارت برای قربانیان کودک. وزارت گفت: 118 میلیون روپیه اعطا شده بود به 11,300 پیوند کارگران در سراسر هند از ماه ژوئن سال 2016 است اما مشخص نیست که چگونه بسیاری از کودکان بودند.

این بنیاد تامسون رویترز نشان داد در سال گذشته که هیچ بازماندگان از پیوند کار دریافت کرده بود مبلغ غرامت به آنها که تحت عنوان بین 2016 و 2019.

ضد برده داری

در مورد 175,000 کودکان در هند حذف شده اند و یا نجات از کار و با توجه به پشتیبانی پس از سال 2016 دولت داده را نشان می دهد.

مقامات دولتی به ندرت طبقه بندی نجات کودک کارگران به عنوان قربانیان برده داری به دلیل تعارض شهادت و فقدان هویت اسناد و مدارک و یا اثبات بردگی فعالان گفت.

ایالات متحده سالانه قاچاق انسان (TIP) گزارش – منتشر شده در هفته گذشته – گفت که این نسخه از پیوند کار موارد به عنوان کار کودک بود یک مسئله در هند.

“متحده انکار حضور پیوند مردم و … را افزایش می دهد و باعث می شود آنها را (نجات کارگران) واجد شرایط استحقاق گفت:” سورش کومار مدیر اجرایی حقوق کودک’ charity Centre مستقیم. “(ترین) کودکان نمی تواند کمک.”

بیهار دولت رفاه اجتماعی مدیر راج کومار گفت: این سخت بود برای قربانیان کودک کار برای اثبات آنها به بردگی گرفته شده اند. بار اثبات نباید دروغ در کودکان و مسئولان باید به جای تمرکز بر روی سوال کارفرمایان او اضافه شده است.

در عین حال یک مقام ارشد نیروی کار رسمی در Telangana گفت: دولت نمی تواند درمان هر مورد مربوط به نجات کودک کارگران به عنوان برده داری داده شده بسیاری از کودکان کار پاره وقت به عنوان داخلی کمک کند و یا در مغازه ها و اغلب تشویق به انجام این کار توسط پدر و مادر خود را.

“(در این موارد) وجود دارد بدون محدودیت در حرکت و یا کار اجباری” گفت: کار مشترک کمیسیون E Gangadhar.

کمیسیون ملی برای حفاظت از حقوق کودک (NCPCR) به خواست متحده به دست تصمیم گیری از پلیس و کارمندان محلی رفاه کودک کمیتههای.

این امر سرعت بخشیدن به روند و اطمینان از عادلانه تر و حساس تر جلسات برای کودکان گفت: رئیس Priyank Kanoongo که همچنین به نام برای پرداخت غرامت به نه بستگی به اعتقادات.

بازگشت به اسارت?

Amitosh Pareek از Aasra بنیاد – که به کمک های حقوقی برای نجات فرزند کارگران گفت: نیاز به ارائه کودکان که به بردگی گرفته شده اند با توجه به جبران خسارت هرگز بیشتر با توجه به تاثیر COVID-19 در تعداد بی شماری از خانواده ها است.

هند حداقل 600,000 موارد و 17,830 مرگ و میر به تاریخ.

“بدون حمایت, نتیجه آشکار است — آنها را در دست قاچاقچیان گفت:” Pareek که یک وکیل است.

“این یک بی عدالتی بزرگ به انکار (جبران خسارت) به هر یک از فرزندان در این زمینه (coronavirus شیوع در هند).”

هند حدود 10 میلیون کودک کارگر با توجه به سازمان ملل متحد سازمان بین المللی کار (ILO).

یک کودک سابق کارگر, Santosh Kumar بود نجات دادند و در سال گذشته پس از قاچاق به یک النگو کارخانه در جیپور.

در حال حاضر در بیهار, نوجوان است که انتظار جبران.

“من گفته بود من به عنوان کمک های اولیه (پس از نجات) اما نمی کردم هر پول در عین حال” به 15 سال گفت: از طریق تلفن.

“من هر کاری را که کار من” کومار گفت:, و اضافه کرد که او تا به حال به دست آورده کمی با حفر تپه از گل و لای. “است که کار در حال حاضر به دلیل مستند, اما من به دنبال نگه داشتن.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>