اکثر مردم با coronavirus را نمی خواهد گسترش آن است. چرا چند آلوده بسیاری از ؟

خواندن گزارش هایی از این, شما ممکن است فکر می کنم از این ویروس به عنوان یک آتش سوزی فورا تنظیم کردن شیوع هر کجا که از آن می رود. اما دیگر گزارش ها به داستان دیگری در دسترس نباشد.

در ایتالیا برای مثال نگاه دانشمندان در ذخیره نمونه از فاضلاب برای اولین اثری از ویروس. هفته گذشته آنها گزارش شده است که این ویروس در تورین و میلان در اوایل دسامبر ، 18. اما دو ماه قبل از تصویب شمال ایتالیا بيمارستان شروع به پر کردن با قربانیان COVID-19. بنابراین کسانی که دسامبر ویروس به نظر می رسد که petered ،

به عنوان عجیب و غریب آن را به عنوان ممکن است به نظر می رسد این گزارش نمی تضاد با یکدیگر. اکثر افراد آلوده نمی پاس در coronavirus را به شخص دیگری. اما تعداد کمی آن را به تصویب بسیاری از دیگران در اصطلاح superspreading حوادث.

“شما می توانید فکر می کنم در مورد پرتاب یک مسابقه در کيندلينگ” سعید بن Althouse اصلی تحقیقات دانشمند در موسسه بیماری های مدل سازی در Bellevue, Washington. “شما پرتاب یک بازی ممکن است نور کيندلينگ. شما پرتاب یکی دیگر از بازی آن را نمی ممکن است نور کيندلينگ. اما پس از آن یک بازی بازدید در نقطه سمت راست و ناگهان همه از یک آتش بالا می رود.”

درک اینکه چرا برخی از مسابقات شروع آتش سوزی در حالی که بسیاری نمی خواهد شد بسیار مهم برای مهار بیماری همه گیر دانشمندان می گویند. “در غیر این صورت شما در موقعیت که در آن شما همیشه یک گام پشت این ویروس گفت:” آدم Kucharski متخصص اپیدمیولوژی در لندن دانشکده بهداشت و پزشکی گرمسیری است.

هنگامی که این ویروس برای اولین بار پدید آمده در چین اپیدیولوژی درهم برای درک چگونگی گسترش آن از فرد به فرد. یکی از اولین کارهایی بود که برای برآورد متوسط تعداد افرادی که هر فرد بیمار آلوده و یا چه اپیدیولوژی تماس باروری شماره.

جدید کروناویروس تبدیل به یک باروری تعداد در جایی بین دو و سه. آن را غیر ممکن به پین کردن یک رقم دقیق از رفتار مردم می تواند آن را آسان تر یا سخت تر برای این ویروس به گسترش است. با رفتن به مستند, مثلا, ماساچوست سوار آن باروری تعداد پایین از 2.2 در آغاز ماه مارس به 1 تا پایان ماه; آن را در حال حاضر در 0.74.

این رقم به طور متوسط نیز می تواند گمراه کننده است به دلیل آن ماسک تنوع گسترش از یک نفر به بعد. اگر 9 نفر از 10 نفر نمی تصویب یک ویروس در حالی که 10 عبور از آن را به 20 نفر متوسط هنوز هم می توان دو.

در برخی از بیماری ها مانند آنفلوآنزا و آبله بخش بزرگی از افراد آلوده منتقل پاتوژن به چند. این بیماری تمایل به رشد به طور پیوسته و به آرامی. “آنفولانزا می تواند واقعا صدای پا همراه گفت:” کریستین نلسون استادیار در دانشگاه اموری.

اما بیماری های دیگر مانند سرخک و سندرم حاد تنفسی یا سارس هستند مستعد ابتلا به ناگهانی عود تنها با چند افراد آلوده به این بیماری است.

اپیدیولوژی گرفتن تفاوت بین شعله ور شدن یو پی اس و آهسته با چیزی شناخته شده به عنوان پارامتر پراکندگی. آن را اندازه گیری چقدر تنوع وجود دارد این است که از فرد به فرد انتقال یک پاتوژن.

اما James Lloyd-اسمیت یک UCLA بیماری بوم که توسعه پراکندگی پارامتر 15 سال پیش هشدار داد که فقط دانشمندان می توانند آن را اندازه گیری معنا نیست که آنها درک کنند که چرا برخی از بیماری ها بیشتر superspreading بیش از دیگران است. “ما فقط درک این بیت از آن را,” او گفت:.

زمانی که COVID-19 شکست خارج Kucharski و همکارانش سعی در محاسبه این تعداد با مقایسه موارد در کشورهای مختلف است.

اگر COVID-19 بود مانند آنفولانزا شما می خواهم انتظار می رود شیوع بیماری در مکان های مختلف می شود عمدتا همان اندازه. اما Kucharski و همکارانش یک تنوع گسترده ای. بهترین راه برای توضیح این الگوی آنها یافت شد که 10 درصد از افراد آلوده شد مسئول 80 درصد از عفونت های جدید. که بدان معنی است که بسیاری از افراد منتقل می شود این ویروس به چند صورت وجود دیگران است.

FILE -- Raymond Sanchez, a Metropolitan Transportation Authority driver, disinfects buses during the changing of shifts in East Harlem in New York on May 5, 2020. (Brittainy Newman/The New York Times)

فایل-ریموند سانچز یک حمل و نقل متروپولیتن راننده كشتن اتوبوس در هنگام تغییر شیفت در شرق هارلم در نیویورک در آوریل 5 سال 2020 است. (Brittainy نیومن/نیویورک تایمز)

Kucharski و همکارانش منتشر شده مطالعه خود را در ماه آوریل به عنوان یک preprint یک گزارش است که بررسی شده توسط دیگر دانشمندان و منتشر شده در یک مجله علمی. دیگر اپیدیولوژی را محاسبه پراکندگی پارامتر با روش های دیگر با مشابه تخمین می زند.

در گرجستان به عنوان مثال نلسون و همکارانش به تجزیه و تحلیل بیش از 9,500 COVID-19 نفر از ماه مارس تا ماه مه. آنها به ایجاد یک مدل برای گسترش این ویروس از طریق پنج شهرستان و تخمین زده چگونه بسیاری از مردم هر فرد آلوده.

در یک preprint منتشر شده در هفته گذشته محققان دریافتند بسیاری از superspreading حوادث. فقط 2 درصد از مردم مسئول 20 درصد از انتقال.

در حال حاضر محققان در حال تلاش برای کشف کردن که چرا مردم تا چند گسترش این ویروس به بسیاری از. آنها در حال تلاش برای پاسخ به سه سوال: چه کسانی هستند superspreaders? آیا superspreading گیرد ؟ و از کجا ؟

به عنوان اولین سوال پزشکان مشاهده کرده اند که ویروس ها می تواند ضرب برای اعداد بزرگتر در داخل برخی از افراد بیش از دیگران است. این امکان وجود دارد که برخی از مردم تبدیل به ویروس دودکش انفجار ابرها از عوامل بیماری زا با هر نفس.

برخی از افراد نیز فرصت بیشتری برای بیمار و پس از آن دیگر مردم بیمار. یک راننده اتوبوس یا خانه سالمندان کارگر ممکن است نشستن در یک هاب در شبکه های اجتماعی, در حالی که اکثر مردم کمتر به احتمال زیاد برای آمدن به تماس با دیگران — به خصوص در یک مستند.

نلسون مظنون بیولوژیکی تفاوت بین مردم کمتر قابل توجه است. “من فکر می کنم شرایط بسیار مهم تر است,” او گفت:. Lloyd-اسمیت به توافق رسیدند. “من فکر می کنم آن را بیشتر بر محور حوادث.”

بسیاری از انتقال به نظر می رسد اتفاق می افتد در یک پنجره باریک از زمان شروع یک زن و شوهر از روز بعد از عفونت حتی قبل از اینکه علائم ظهور. اگر مردم در اطراف نیست بسیاری از مردم در این پنجره می توانید آنها را از آن عبور نمی کند همراه است.

و مکان های خاص به نظر می رسد قرض خود را به superspreading. مشغول نوار برای مثال پر است از مردم از صحبت کردن با صدای بلند. هر یک از آنها می تواند با فشار خارج کردن ویروس ها بدون سرفه. و بدون تهویه خوب ویروس ها معطل می تواند در هوا برای ساعت.

یک مطالعه از ژاپن در این ماه پیدا خوشه coronavirus موارد در امکانات بهداشتی در خانه های سالمندان مراکز مهد کودک, رستوران ها, میله, محل های کار و رویدادهای موسیقی از جمله کنسرت های زنده و کارائوکه احزاب است.

این الگوی superspreading می تواند توضیح گیج کننده تاخیر در ایتالیا بین ورود ویروس و ظهور این بیماری همه گیر. و ژنتیک را در بر داشت یک شبیه تاخیر در کشورهای دیگر: اولین ویروس محصول در یک منطقه داده شده را نمی دهد افزایش شیوع آمده است که هفته بعد.

بسیاری از کشورها و دولت باید مبارزه با شیوع مستندات که موفق شده اند به منظور جلب کردن COVID-19 باروری شماره. اما به عنوان دولت حرکت به سمت بازگشایی آنها نباید راضی و فراموش نکنید که این ویروس بالقوه برای superspreading.

“شما واقعا می تواند از فکر می کردم همه چیز تحت کنترل داشتن خارج از کنترل شیوع بیماری در عرض یک هفته” Lloyd-اسمیت گفت.

در سنگاپور مقامات بهداشتی به دست آورده ستایش در اوایل برای پایین نگه داشتن این بیماری همه گیر را با دقت ردیابی موارد COVID-19. اما آنها درک نمی که بزرگ خوابگاه که در آن کارگران مهاجر زندگی می کردند شد لکه های نخست برای superspreading حوادث. در حال حاضر آنها در حال کشتی با ظهور مجدد ویروس.

از سوی دیگر دانستن که COVID-19 superspreading همه گیر می تواند یک چیز خوب است. “این نشانه خوبی برای کنترل” نلسون گفت.

از آنجا که اکثر انتقال اتفاق می افتد تنها در تعداد کمی از موارد مشابه آن ممکن است به آمده تا با استراتژی های هوشمند برای جلوگیری از آنها را از اتفاق می افتد. آن را ممکن است برای جلوگیری از فلج در سراسر-هیئت مدیره مستندات توسط هدف قرار دادن superspreading حوادث.

“با مهار فعالیت های بسیار کوچکی از زندگی ما, ما در واقع می تواند به کاهش بسیاری از خطر” Kucharski گفت.

© 2020 شرکت نیویورک تایمز

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de