بنگلادش قصد دارد برای احیای گونی بخش تحت PPP. اما سهامداران با احتیاط

آن را پس از آن دولت اعلام کرد که تصمیم به بسته تولید در تمام دولتی گونی کارخانه های تولید و انتقال به PPP مدل در تلاش برای نوسازی این بخش است.

اما بسیاری از صادرکنندگان و تجار بر این باورند که صنعت و اقبال می توانست تبدیل به اطراف و بدون بسته شدن کارخانه های تولید پایین. دیگران گفت: این طرح به اجرا میلز تحت PPPs بعید است که موفق می شود در این زمان آب و هوا.

حتی اگر این حرکت به پایان می رسد تا با داشتن مورد نظر تاثیر فرایند طولانی و دست و پا گیر است که می تواند کشور خود را از دست دادن رقابت در بازار جهانی است.

برخی نیز با اشاره به این که دولتی گونی کارخانه های تولید بودند فرو رفته در ‘فساد’ و ‘ولخرجی’ در کنار پیری زیرساخت ها است. تحت شرایطی این تردید است که بخش خصوصی می تواند به طور ناگهانی به گام و معکوس کردن عادت است.

“دولت در حال حاضر امیدوار به بازگشایی کارخانه های تولید جوت در شش ماه زمان است. اما کسانی که از بخش خصوصی خواهد بود مایل به اتهام آن ؟ این کارخانه در حال حاضر مخروبه و مجهز به ماشین آلات است که تا 60 سال” گفت: Lutfur رحمان معاون ارشد رئیس بنگلادش گونی کالا صادرات انجمن.

“حتی اگر کسی مایل به گرفتن بیش از یک آسیاب آن را به یک مقدار زیادی از زمان و سرمایه گذاری است. آنها را به شکل از آنچه سرمایه گذاری خواهد آمد از دولت و بانک ها بدهی های خود را, و وضعیت وام… این روند می تواند تا یک سال. دولت خواهد شد و سپس شناور مناقصه و پس از آن شاید آنها قادر خواهید بود به فرض کنترل است.”

26 گونی کارخانه های تولید تحت بنگلادش کارخانه های تولید جوت شرکت شده اند تحمیل ضرر و زیان برای سال تبدیل سود در فقط چهار نفر از آخرین 44 سال. این متحمل شده تجمعی از دست دادن Tk 106.74 میلیارد در حالی که دولت با ارائه یارانه به ارزش Tk 106.74 میلیارد دلار در این بخش بیش از 48 سال گذشته با توجه به داده های رسمی. حرکت به تعطیل کردن کارخانه های تولید را نیز ارسال در حدود 25,000 کارگران در 26 گونی کارخانه های تولید به بازنشستگی زود هنگام تحت یک طرح حمایت گراها به نام طلایی از دست دادن.

پارچه و گونی وزیر گلم Dastagir Gazi امیدوار است که متعلق به دولت گونی کارخانه های تولید خواهد بود و در حال اجرا به زودی با تجهیزات مدرن تحت PPP مدل.

اما تجارب گذشته از بخش خصوصی اجرا گونی کارخانه های تولید نیز بسیار امیدوار کننده با بسیاری از داشتن بسته با توجه به خسارات مالی سنگین.

در سال 2017, دولت در زمان بیش از چهار گونی کارخانه های تولید از صاحبان خصوصی برای نقض قرارداد.

این مهم خواهد بود تا ببینید که چگونه بخش های دولتی و خصوصی ترکیب خود را با ذهنیت گفت: Lutfur. اما ممکن است بیش از دو سال برای نوسازی و راه اندازی مجدد کارخانه های تولید با توجه به او.

“ما باید برای زنده ماندن در خام, گونی, صادرات به تنهایی اگر خاموش همچنان ادامه دارد در حالی که رقیب ما کشور را ایجاد کرده اند جای پایی در گونی محصولات بازار است.”

دولت می تواند نوسازی دولتی گونی کارخانه های تولید بدون آوردن آنها را تحت قلمرو اجراء PPP با توجه به Abdul باریک خان دبیر بنگلادش کارخانه های تولید جوت انجمن.

“کارخانه های تولید در حال حاضر در عمل. آنها فقط می تواند به ارتقاء ماشین آلات در شش ماه.”

“هنوز هم وجود دارد خریداران اگر میلز بودند در عملیات. این فصل برای جوت اما هیچ یک از آن را خرید اگر کارخانه تعطیل هستند در حال حاضر. قیمت پرش از Tk 1500 تا Tk 2,500 هر maund. همچنین خام گونی هلاک خواهد شد. بنابراین دولت می تواند نگه داشته اند کارخانه های در حال اجرا در حالی که فکر کردن در مورد تعویض به PPP یا BMRE (متعادل نوسازی بازسازی و توسعه).”

خان معتقد است که حتی اگر بخش خصوصی و کارآفرینان بیش از گونی کارخانه های تولید از طریق PPP آنها خواهد بود مایل به گرفتن در بدهی های موجود.

“دولت می تواند حفظ 49 درصد سهام این کارخانه در حالی که 51 درصد به بخش خصوصی است. اما که باید عاری از هر گونه مسئولیت” او گفت:.

“دولت هند ارائه شده 20 درصد تشویقی به بخش خصوصی و از آنها خواست به فروش ماشین آلات قدیمی و خرید های جدید. اما ما لازم نیست که هر گونه سرمایه گذاری دولت در بخش خصوصی است. چرا ما باید قبول قدیمی مسئولیت و سپس؟”

بنگلادش ریسندگی جوت انجمن, دبیر Shahidul کریم پیشنهاد ایجاد صنایع جدید به جای گونی کارخانه های تولید به عنوان تقاضا برای محصولات جوت کاهش بسیار سریع است.

“ما نیاز به تصمیم گیری اگر وجود دارد تقاضا برای محصولات جوت. پیش از این گونی کارخانه های تولید بودند خصوصیسازی کنند تحت شرایط است که آنها تنها می تواند در گونی محصولات. در حال حاضر با کاهش تقاضا که در آن ما باید فروش گونی محصولات؟”

“نگاهی به Adamjee. پس از رنگ و گریه گونی آسیاب جایگزین شد با یک EPZ ارائه اشتغال به بسیاری از کارگران و کمک به اقتصاد ملی است. ما نیاز به فکر می کنم در مورد تقاضا و بازار اول و در مورد PPP بعد. من فکر نمی کنم دولت موفق خواهد بود با این طرح,” او گفت:.

با این حال پروفسور Akhtaruzzaman وزیر امور بنگلادش Krishi Orthonitibid Samity معتقد است دولت حق تماس با آوردن دولتی گونی کارخانه های تولید تحت خصوصی-عمومی مشارکت ،

“در یک بازار آزاد و اقتصاد آن سخت است برای دولت به کنترل همه چیز را با خود دارد. بخش خصوصی باید به جلو آمده و همچنین. تنها خواهد شد و سپس بخش خصوصی نقش مهمی در اقتصاد” گفت: bdnews24.com.

“بزرگ وجود دارد تقاضا برای این محصول در بازار بین المللی اما ما قادر به پاسخگویی به آن با عرضه. همچنین حاشیه سود باید در نظر گرفته شود. به طور کلی شرایطی نشان می دهد که دولت قادر به تحمل ضرر و زیان است.”

PPP فرایند ممکن است نیاز به دو تا سه سال آینده به ثمر او گفت:.

“دولت ممکن است به صورت یک دوره گذار از دو به سه سال که در طی آن آنها باید کنترل بازار بین المللی از طریق دیپلماسی اقتصادی و اطمینان چند وجهی با استفاده از گونی محصولات است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>