برداشت موفقیت: چرا کشاورزان نمی خواهید به ارائه اطلاعات زمین برای فروش محصولات خود در پورتال آنلاین

دولت در نتیجه نیاز به کشاورزان بیشتر متکی به آن است که اگر به رانندگی تصویب دیجیتال طرح.

توسط Vishal Dagar

در جولای 7, 2019, دولت هاریانا زیر نمونه ای از بسیاری از کشورهای هند به صورت دیجیتالی اتصال کشاورزان راه اندازی شد “Meri Fasal – Mera Byora” ابتکار است. به منظور ثبت نام درایو دولت مزایای وعده داده شده مانند محصول جبران خسارت ناشی از بلایای طبیعی حصول اطمینان از در دسترس بودن تمام امکانات دولتی و غیره از طریق این سرویس است.

اخبار مرتبط

با این حال یک مطالعه انجام شده توسط ما در Kharkhoda مندی در Sonepat هاریانا برای ارزیابی بازخورد در Meri Fasal – Mera Byora پیدا کرده است که کشاورزان در حال بزرگ روبرو مسائل فنی در ثبت نام خود را دارند. مهلت ثبت نام در Meri Fasal – Mera Byora برای Kharif ورود تمدید شده است دوباره تا 15 سپتامبر با توجه به مشکلات فنی—این سومین فرمت. این است که نه فقط در این مورد با Haryana, بسیاری از ایالت ها شده اند گسترش جدول زمانی ثبت نام با توجه به مشکلات فنی و شکست.

مشکلات گسترش فراتر از مشکلات فنی. بررسی ما نشان داد که حتی کشاورزان نمی خواهید به ارائه اطلاعات زمین برای فروش محصولات خود در پورتال آنلاین. وجود بی اعتمادی عمومی از طرح های دولت مانند کشاورزی تولید کمیته بازار (APMC) عمل می کنند . بیشتر مسئله مهم این تاخیر حدود یک ماه در بازیابی پرداخت برای محصولات فروخته شده آنلاین. این مسائل باید حل شود به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است و یا کشاورزان مارس کمپرسی طرح جدید.

همچنین فیزیکی یا آفلاین فعالیت های کشاورزی بازار بی اثر تبدیل خواهد شد اگر چنین یکپارچگی شکست. دولت در نتیجه نیاز به کشاورزان بیشتر متکی به آن است که اگر به رانندگی تصویب دیجیتال طرح.

سوم پیشرفته برآوردها نشان می دهد کاهش 0.63% در ورود کل (ربیع و Kharif از 2019-20) پالس. یک بار دیگر از دلایل پایین تر بازار ورود ربیع پالس در mandis می تواند ثبت نام آنلاین و مربوط پیچیده تغییرات در ملی کشاورزی بازار یا eNAM روند. آن را دشوار است برای کشاورزان در بسیاری از ایالت ها یعنی هاریانا راجستان, Punjab, MP, Bihar, Jharkhand, Chhattisgarh و ثبت نام خود را در چنین یک اطلاعیه کوتاه در پورتال مانند Meri Fasal – Mera Byora.

آنها باید به دنبال Odisha مثال. Odisha دولت بار دیگر تمدید این مهلت برای کشاورزان ثبت نام برای فروش پالس برای 2020-21 ربیع بازاریابی فصل تا اواسط ماه ژوئن.

دولت در تلاش است به بخش کشاورزی در مسیر بازگشت با اعلام افزایش سیاست های قیمت گذاری برای تشویق کشاورزان به افزایش خالص کاشته منطقه به صورت پالس در فصل آینده. کمیسیون کشاورزی هزینه ها و قیمت ها (پروژه) توصیه کرده است بالاتر پشتیبانی قیمت برای تابستان (زید) کاشته Kharif محصولات. کابینه در نظر گرفته و نرخ جدید برای پالس هدف توسط پروژه که شامل افزایش برای tur حداقل حمایت قیمت (MSP) به `6,000 هر quintal. ملی تعاونی کشاورزی بازاریابی فدراسیون هند (NAFED) در توصیه پروژه مداخله به عنوان قیمت برای moong هستند حکم فوق MSP.

این طرح تنها کار خواهد کرد اگر مناسب وجود دارد جذب مکانیزم. و در حال حاضر بسیاری از دولت ها فاقد این. یک رویکرد بهتر برای دولت خواهد بود اجازه می دهد تا شرکت های خصوصی در این فضا و با استفاده از تخصص خود را به پردازنده کشاورزان است.

Dagar در بازدید از دانشکده Amity University, Noida. دیدگاه شخصی

زنده قیمت سهام از BSE NSE آمریکا بازار و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>