هند-چین بست: هند دریایی لبه در اقیانوس هند

India-China standoff, indian navy, india maritime, indian ocean, LAC, india china standoff, Galwan Valley,Ladakh,Xi Jinping, narendra modi,PLA Navy, defence navyنیروی دریایی هند توسعه داده است یک کافی توانایی به طور موثر نظارت و همچنین جلوگیری از حرکت دهند و کشتی های نیروی دریایی و زیردریایی به اقیانوس هند از طریق این نقاط چوک. (منبع عکس: هند نیروی دریایی)

توسط ناخدا آنیل Jai Singh

رهبری سیاسی هند قاطعانه اظهار داشت که آن را قبول نمی کند هر گونه تخلف از خط کنترل واقعی(LAC) توسط چین و چین در بخشی از آن با وجود دیپلماتیک parleys و فرمانده نظامی سطح بحث به نظر نمی رسد تمایل به رهاسازی و بازگشت به وضعیت موجود در Ladakh. در واقع از تصاویر ماهواره ای و منابع رسانه ای به نظر می رسد که چین به جای disengaging است در واقع تحکیم موقعیت خود را با افزایش زیر ساخت های آن و حضور نظامی نه تنها در Galwan دره یا در Pangong Tso دریاچه است اما همچنین انجام این کار در بسیاری از مکان ها در طول مناقشه 4000 kmLAC.

اخبار مرتبط

این اولین بار نیست که چین ستم لاک و این قطعا نمی خواهد آخرین. اما این بار در مقیاس و دامنه گناه به مراتب بیشتر قبر. نه از سال 1967 باید چینی و هندی نیروهای درگیر شدند و از دست دادن 20 سربازان هندی در برخورد 15 ژوئن 2020 رفته است و نه از پایین به خوبی در کشور است. به نظر می رسد که چین ‘s اقدامات این بار به نظر می رسد که باعث شده با ترکیبی از بسیاری از عوامل نه حداقل در میان آنها اقتصادی و اهمیت استراتژیک این منطقه به چین در طول چند سال آینده نیز در حالی که به طور همزمان ارسال پیام به هند وجود دارد که تنها یک آسیایی, قدرت, و این است که چین قرن (و نه آسیا به هند را دوست دارد به پروژه). بنابراین تحمل هر گونه مقاومت به آن بزرگتر استراتژیک جاه طلبی های سلطه جهانی. این بود که آن را به عنوان ممکن است هند به عملی وزن گزینه های خود را در چگونه برای بازگرداندن وضع موجود.

نیروهای مسلح قرار داده شده در بالا هشدار و مانند هر حرفه ای نیروی نظامی آماده برای هر گونه احتمال بسته به جهت رهبری سیاسی.

بنابراین سوال این روی در ذهن مردم است که چگونه خواهد هند پاسخ ؟ یک راه حل دیپلماتیک خواهد بود که ایده آل راه خروج از این مخمصه با هر دو کشور احترام یکدیگر را ادعا می کند و disengaging به مواضع قبلی خود را. اما با توجه به میل شدید برای ملی jingoism چنین حرکتی را بی درنگ سیاستمداران و رسانه ها به کلاغ که چین پژمرده تحت هندی فشار و ادعا می کنند آن را به عنوان یک پیروزی است. رهبری سیاسی هند در حال حاضر رو به headwinds در خانه با این بیماری همه گیر و اقتصاد دو عمده نگرانی بیمار می تواند به عنوان ضعیف یا بین المللی و یا در خانه. رئیس جمهور چین پینگ در است شاید بدتر مخمصه دلیل او رو به افزایش بین المللی برای opprobrium جهانی گسترش ووهان ویروس و مقاومت مواجه به رویای خود پروژه کمربند و جاده ابتکار که به شدت denting اورا شکست ناپذیری او پیش بینی شده برای مخفی خود مردم در مورد کشور خودش.

جنگ است و نه یک گزینه مناسب برای هر دو هند و یا چین به عنوان نه می تواند استطاعت انحراف از تمرکز خود را بر توسعه اقتصادی است. اما در یک escalatory وضعیت که در آن جنگ می تواند تبدیل به یک امکان دخالت دریایی دامنه یک یقین است.

دریایی دامنه

PLA نیروی دوم نیروی دریایی قدرتمند در جهان پس از ایالات متحده, نیروی دریایی و قطعا نمی تواند اطرافیان در صورت تشدید. این هواپیما در نیروی دریایی در حال حاضر فاقد ظرفیت کافی و همچنین توانایی برای به چالش کشیدن نیروی دریایی هند در اقیانوس هند. بنابراین بعید است که چین مایل به تعامل نظامی با هند در اقیانوس هند مگر اینکه حرکت آن انرژی و تجارت و بخش زیادی از آن عبور می کند از طریق اقیانوس هند است که به طور مستقیم در معرض تهدید است.

هند از سوی دیگر شاید به دنبال مختل کردن تجارت چین این را محدود به چینی ها تلاش های جنگی. اقیانوس هند که در آن نیروی دریایی هند است که غالب دریایی قدرت منحصر به فرد است که دسترسی به و از این اقیانوس است که از طریق نقاط چوک که تنگه مالاکا که متصل به اقیانوس هند تا غرب اقیانوس آرام است که شاید مهم ترین. چین به خصوص حساس به بحرانی از تنگه مالاکا به دلیل آن است که از طریق این گذشت که بسیاری از آن تجارت و انرژی تراورس. در واقع یکی از دلایل اصلی برای چین به دنبال دسترسی مستقیم بر روی زمین به اقیانوس هند از طریق میانمار و پاکستان است برای پرداختن به آنچه در آن خواستار آن مالاکا معضل است. جنوب تنگه مالاکا دروغ Lombok و SundaStraits که همچنین کشتیرانی و ارائه مسیرهای جایگزین وجود دارد اما محدودیت. از این رو مهم برای چین به اطمینان حاصل شود که این مهم دریای خطوط ارتباطی امن باقی می ماند و باز برای حمل و نقل آن.

هند به خاطر موقعیت استراتژیک آن در اقیانوس هند و نزدیکی به این تنگه می تواند نظارت بر حرکت از ترافیک به و وپیش به خصوص جنبش از هر کشتی های جنگی و یا زیردریایی. آن را نیز می تواند تحت فشار قرار دادن جنبش از کشتی های تجاری از طریق این آبها. اما مسدود کردن عبور از ترافیک دریایی یک گزینه نیست و هر گونه تلاش برای انجام این کار می توانید دعوت انتقادات بین المللی. آب فراتر از 12 مایل دریایی از ساحل در نظر گرفته دریاهای آزاد و ترافیک از طریق این نمی تواند مانع. این تنگه مالاکا نه تنها مهم برای چین هستند اما واقعی تاسیسات برای کشورهایی مانند ژاپن که به شدت وابسته به تجارت جهانی برای خود رفاه اقتصادی. از این رو هر گونه تلاش هند برای افزایش سهام در ورود به این chokepoints می تواند تاثیر منفی این کشورها نیز هست. ثانیا تا زمانی که اطمینان از جنگ هر جنبشی عمل گرفته شد در برابر چینی پرچم کشتی های تجاری و یا حتی کسانی که حمل محموله به معنای برای چین قطعا منجر به افزایش است. از این رو در صورتی که قصد عواقب نیاز به اندازه کافی میان به برنامه های ما. در بهترین حالت در نتیجه هند هم می تواند جلوگیری از تاخیر و یا منحرف کردن ترافیک به و از چین است.

اما در صورت یک جنگ تمام عیار در صورتی که دستکش های هند می تواند باعث آسیب قابل توجهی به حمل و نقل تجاری و نفتکش در اقیانوس هند خود را حتی اگر این بود به همراهی با PLA نیروی دریایی کشتی های جنگی خواهد بود که به شدت محدود لجستیکی و عملیاتی در توانایی خود را به مقابله به مثل. چین بیش از حد خواهد بود مقاطعه محدودیت های آن به برنامه های خود را برای استقرار نیروهای خود را بر این اساس در اعداد کافی با پشتیبانی لجستیکی از کشورهای گنجانده شده است اگر آن حواس تهدید از نیروی دریایی هند.

نیروی دریایی هند توسعه داده است یک کافی توانایی به طور موثر نظارت و همچنین جلوگیری از حرکت دهند و کشتی های نیروی دریایی و زیردریایی به اقیانوس هند از طریق این نقاط چوک. تمرکز در چند سال گذشته بر افزایش دریایی آن دامنه آگاهی و افزایش آن جنگ ضد زیردریایی قابلیت در هر سه بعد (هوا به سطح و زیر آب) خواهد ایستاد و آن را در جا خوب باید PLA نیروی دریایی تلاش برای سرمایه گذاری به اقیانوس هند است.

نیروی دریایی هند در آن بعید است که به تعامل با چین در دریای چین جنوبی که در آن PLA نیروی دریایی قطعی لبه. در محدود خواهد بود در توانایی خود را هم به لحاظ کمی و کیفی به ریش چینی اژدها در آن را دن. در هر صورت رویارویی با PLA نیروی دریایی در دریای چین جنوبی مفید خواهد بود تنها اگر وجود دارد یک هدف بزرگتر یا باعث مقیاس بزرگ ساییدگی به آن را در حیاط خلوت خود و یا اگر قصد این است برای باز کردن یک جبهه از seawards به حمله اقتصادی چین مراکز مانند شانگهای. هر دو از این سناریو بعید است.

اضافی ابعاد منطقه ای

چین در حال حاضر در مواجهه با جهانی واکنش است که کاملا غیر منتظره به جز به خود چین. آن نظامی آن در دریای چین جنوبی و دریایی خود را با همسایگان منجر به مقاومت مواجه و حتی از کشورهایی که قبلا بوده است مرعوب تهاجمی آن نگرش است. این UShas همچنین اعزام سه ناو گروه نبرد در اقیانوس آرام غربی از جمله دو SouthChina دریا در یک اقدام بی سابقه و عالی صفحه نمایش از نیروی دریایی قدرت شلیک. حضور خود را تقاضا و توجه بیشتر برای PLA نیروی دریایی در دریای جنوب چین و در نتیجه محدود کردن دسترس بودن منابع در دسترس برای استقرار در اقیانوس هند. ژاپن و استرالیا بیش از حد تبدیل شده اند بیشتر پر سر و صدا در انتقاد خود را از چین است. بین المللی نظر در سراسر اروپا نیز در حال تبدیل شدن به طور فزاینده ای سرد به سمت چین است. در این شرایط هند دارای یک مزیت متمایز از گرفتن حمایت های جهانی در تلاش خود را برای بازگرداندن وضع موجود. در واقع هند و سیاست خارجی طرح های سال های اخیر از جمله ” جامع همکاری های استراتژیک آمریکا با بسیاری از کشورهای مهم در منطقه و شروع 2+2 گفت وگو با آمریکا و ژاپن و استرالیا ارائه هند قابل توجهی اهرم دیپلماتیک در منطقه است. امضای بنیادی موافقت نامه های به خصوص برای پشتیبانی لجستیکی به طور قابل توجهی کوتاه هند لجستیک خطوط موجب افزایش هند توانایی به پروژه قدرت حتی در دور آب. در حالی که آن را شاید بیش از حد انتظار به گونه آشکار نظامی از مشارکت این کشورها در چین و هند جنگ ضمنی حمایت از جدایی به این طرح قطعا به نفع هند در تلاش است.

چین البته می توانید تعداد دفعات مشاهده بر حمایت پاکستان در اقیانوس هند و حتی اگر تمایلی خواهد بود بازوی پیچ خورده به ارائه آن است. این می تواند منجر به نیروی دریایی پاکستان درگیر شدن در یک درگیری با نیروی دریایی هند در اقیانوس هند و شمال دریای عرب است. با توجه به موجود عدم تقارن بین دو نیروی دریایی و هند توانایی برای باز کردن یک جبهه از seawards و نفوذ در نتیجه حتی یک زمین جنگ بعید است که نیروی دریایی پاکستان پشتیبانی خواهد شد به طور قابل توجهی تغییر نتیجه.

علاوه بر پاکستان و چین چند نفر از دوستان در منطقه است. های اخیر روسیه اطمینان به هند نه تنها در اوایل تحویل S-400 اما بیش از 1 دلار Bn پشتیبانی قطعات یدکی و تجهیزات شده اند که یک شکست به چین است. در حال حاضر بالا بردن یک ادعا در شهر ولادی وستک آن است که بیشتر به سوزاندن آن پل ها با روسیه است. ایران یک کشور دیگر است که به طور فعال به استقبال چین در پیشنهاد خود را برای توسعه یک ضد ما ، با توجه هند روابط تاریخی با ایران و متقابلا سودمند هیدروکربن تجارت بین دو کشور بعید است به دخالت.

نتيجه گيری

با توجه به خلق و خوی فعلی کشور آن است که بسیار بعید است که هند خواهد blink برای اولین بار در زمان stand-off با چین در طول لاک . امید است که چین بیش از حد متوجه این خواهد شد و کار سازنده نسبت به بازگرداندن وضع موجود و در نتیجه اجتناب از اجتناب ناپذیر تشدید. اما باید اتفاق می افتد که هند می تواند منطقی و با اعتماد به نفس از داشتن یک لبه مجزا در دریایی دامنه بیش از آن دشمن در حالی که با موفقیت نیز باعث کافی ساییدگی به تلاش های جنگی.

(نویسنده هندی است, نیروی دریایی, کهنه, معاون رئیس جمهور, هندی, دریایی, پایه و اساس است. نظرات بیان شده شخصی هستند.)

زنده قیمت سهام از BSE NSE آمریکا بازار و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de