اسلامگرایان بلوک ساخت اولین معبد هندو در اسلام آباد

زمانی که پاکستان در دولت سابق اختصاص زمین برای شری کریشنا Mandir یا کریشنا معبد در سال 2018 مسلمان تظاهرکنندگان به سرعت معترضان در این طرح امتناع از اجازه می دهد تا یک هندو ساختار ساخته شده در کشور سرمایه است. اما این معبد هندو طرفداران به نظر می رسید به غلبه و هنگامی که این معبد اول پایه سنگ گذاشته بودند در ماه گذشته مقامات دولتی اعلام آن مشخص شده شروع جدید متحمل فصل برای پاکستان است. روز بعد نخست وزیر عمران خان دستور دولت به ارائه حدود 1.3 میلیون برای معبد ساخت و ساز تقریبا یک پنجم از آنچه مورد نیاز است.

“هنگامی که ما را از زمین, نخست وزیر گفت ما در جلسه ای که او بسیار خوشحال است که معبد را به یک تصویر خوب از پاکستان به جهان خارج گفت:” لعل Chand Mahli یک هندو نماینده مجلس و عضو حزب حاکم پاکستان تحریک-e-Insaf.

“یک معبد هندو در پایتخت” او افزود: “قرار بود به جهان نشان می دهد که پاکستان یک محل برای همه ادیان است.”

سپس از روحانیون در پا و دوباره همه چیز شروع به تغییر است.

چندین روحانیون حکومت که هیچ هندو معبد باید ساخته شود چرا که پاکستان یک کشور مسلمان است. شهروندان را محکوم کرد دولت برای استفاده از مالیات خود را به ارائه کمک های مالی برای معبد. و رسانه ها آشکارا مبارزه کرد و به تعطیل این پروژه پایین است.

تحت فشار دولت روز جمعه عقب نشینی از اولیه خود را متعهد به اهدای پول به معبد ساخت و ساز به جای درخواست راهنمایی از شورای ایدئولوژی اسلامی در مورد اینکه آیا به کمک مالی.

دولت پس از آن متوقف ساخت یک دیوار ساخته شده در اطراف معبد را خالی قطعه زمین حاکم است که این مجموعه را طرح کرده بود به تایید شود ، اسلام آباد هندو شورای ادعا کرد که دیوار لازم بود برای حفظ خرابکاری کردن و است که آنها نگران این است که افراط گرایان مسلمان خواهد سعی کنید به اشغال زمین و تاخیر معبد را ساخت که آنها تا به حال قبل از. مشابه موانع محافظت خالی قطعه زمین در سراسر پاکستان آنها استدلال کرد. اما دولت شرکت برگزار شد.

تب زمین در اطراف معبد در نهایت فوران یکشنبه هنگامی که یک گروه از مردان به تخریب بخشی از دیوار ساخته شده در اطراف معبد را از زمین و ادعا این بود اسلامی خود را موظف به انجام آن است. آنها gleefully فیلم برداری خود سوء استفاده شده و آن را در رسانه های اجتماعی. هیچ یک از خرابکاری دستگیر شده اند.

در عرض دو هفته به امید اطراف اسلام آباد اولین معبد هندو بود از خط خارج عنوان شد هر آرمان که دولت ارائه مذهبی همزیستی خان قول داده بود زمانی که او برنده انتخابات در سال 2018 است.

در حالی که این طرح برای معبد تصویب شد در سال 2017 تحت سابق دولت خان قرار داده و این طرح را به عمل و دریافت ستایش از آنچه که بسیاری امیدوار بود علامت جدید بیشتر تحمل فصل در پاکستان خشونت های فرقه ای گذشته است.

در طول خان مبارزات انتخاباتی او وعده داده شده به بهبود شرایط برای پاکستان اقلیت های مذهبی اغلب به عنوان شهروندان درجه دوم و هدفمند در حملات خشونت آمیز اسلامگرایان با چند عواقب. او همچنین قول داد برای بازگرداندن مکان خود عبادت است.

خان به نظر می رسید به وعده خود در اواخر سال گذشته زمانی که دولت دوباره باز یکی از سیک مقدس ترین زیارتگاه 500 سال Gurdwara Darbar صاحب Kartarpur. دولت را مورد ستایش قرار داد بازگشایی به عنوان اثبات خود را تحمل مذهبی در زمانی که پاکستان همسایه و archrival هند شد و به حاشیه راندن آنها اقلیت مسلمان.

روز سه شنبه سازمان عفو بین المللی را محکوم کرد و علیه معبد هندو و از دولت خواست تا اجازه دهد هندو شورای به سر ساختمان بلافاصله.

“نخست وزیر عمران خان باید قرض دادن تعهدات خود را به آزادی مذهبی برای همه برخی از وزن و اطمینان حاصل شود که پاکستان هندوها و دیگر اقلیت های مذهبی هستند قادر به تمرین ایمان خود را آزادانه و بدون ترس گفت:” عمر Waraich رئیس سازمان عفو بین الملل آسیای جنوبی بخش.

“هر گزارش قانون از خشونت علیه اقلیت باید به سرعت مورد بررسی قرار گرفته و افراد مسئول باید به عدالت به ارمغان آورد. عود تنها می توان جلوگیری کرد اگر اقدامات مناسب هستند گرفته” Waraich اضافه شده است.

اگر چه مسلمانان هستند بین 2%-4% جمعیت پاکستان را, اسلام آباد ندارد یک معبد برای آنها به عبادت. اگر بستگان خود را از مرگ آنها باید سفر در مسافت های طولانی با بدن به هندو-اجرای هولوکاست امکانات به پریفورم سنتی burial rites.

تاسیس به عنوان یک دولت برای آسیای جنوبی را مسلمانان پاکستان تا به حال یک سکولار دموکراتیک قانون اساسی گردد توسط پدر ملت محمد علی جناح که هنوز محترم در سراسر کشور. اما تجزيه شبه قاره هند در سال 1947 به راه انداخته و موج خشونت بین مسیحیان و مسلمانان است که هر دو ملت را نمی بازیافت از چندین دهه بعد. همسایگان تبدیل شده در هر یک از دیگر برای پاکسازی روستاها و شهرهای هندو یا مسلمان اقلیت. اگر چه برآورد متفاوت تا 2 میلیون آوریل کشته شده اند در خشونت است.

اصلاحات مربوط به قانون اساسی و به دنبال آن موجی از افراط گرایی اسلامی در قدرتمند نیروهای مسلح دیده می شود پاکستان جلوه های ویژه گرافیکی را به طور قابل ملاحظه ای بیشتر فرقه ای کشور از جناح پیش بینی کرده بود.

“پاکستان یک مذهبی متنوع محل و مردم از ادیان مختلف در کشور زندگی می کنند. اسلام آباد سرمایه ما است و همه ادیان باید از حقوق برابر در آن گفت:” Mahli هندو مجلس. “جناح وعده داده حقوق ما خواهد بود را تایید کرد که در این کشور ایجاد شد.”

©2020 شرکت نیویورک تایمز

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>