ما اعلام جدید محدودیت های ویزا در چین بیش از دسترسی به تبت

واشنگتن جولای 8

آمریکا اعلام کرده است ویزای جدید ممنوعیت ارشد مقامات چینی درگیر در محدود کردن دسترسی به خارجی ها به این منطقه حساس از تبت و مجددا حمایت خود را از “معنی دار استقلال” برای تبتی, باز کردن یکی دیگر از نقطه اصطکاک میان روابط پر تنش بین واشنگتن و پکن است.

وزیر امور خارجه مایک Pompeo گفت که او اقدام علیه نامشخص تعدادی از مقامات چینی از جمله از حزب حاکم کمونیست تحت قانون ایالات متحده که در چین به آمریکایی ها اجازه بازدید از تبت.

“امروز من اعلام محدودیت های ویزا در جمهوری خلق چین (جمهوری مردم چین) مقامات درگیر در محدود کردن خارجی’ دسترسی به تبت. ما ادامه خواهد داد به دنبال روابط متقابل در روابط ما” Pompeo توییتی در روز سه شنبه.

پکن همچنان ادامه دارد و به طور سیستماتیک به مانع سفر به تبت منطقه خودمختار (تار) و دیگر مناطق تبت توسط ما دیپلمات ها و مقامات دیگر روزنامه نگاران و گردشگران در حالی که مقامات چینی و دیگر شهروندان لذت بردن از دور دسترسی بیشتر به ایالات متحده آمریکا, او در بیانیه ای گفت.

چنین Pompeo گفت: اعلام محدودیت های ویزا در دولت چین و حزب کمونیست مقامات تعیین می شود “قابل ملاحظه ای درگیر در تدوین یا اجرای سیاست های مربوط به دسترسی برای خارجی ها به تبت مناطق” به موجب متقابل دسترسی به تبت عمل 2018.

عمل به قانون امضا شده توسط رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در دسامبر سال 2018 است. این تماس برای انکار دسترسی به آمریکا برای مقامات چینی شناخته شده به درگیر در محدود کردن بازدید از تبت.

دسترسی به تبت مناطق به طور فزاینده ای حیاتی برای ثبات منطقه با توجه به چینی نقض حقوق بشر وجود دارد و همچنین پکن را شکست برای جلوگیری از تخریب محیط زیست در نزدیکی headwaters of Asia عمده رودخانه, او گفت:.

Pompeo گفت: ما همچنان به کار برای پیشبرد توسعه اقتصادی پایدار, محیط زیست, حفاظت و انسانی شرایط تبت جوامع در چین و خارج از کشور.

“ما همچنین متعهد به حمایت از معنی دار استقلال برای تبتیها احترام به خود بنیادی و unalienable حقوق بشر و حفاظت از خود را منحصر به فرد مذهبی فرهنگی و هویت زبانی.

دالایی لاما تبت در تبعید رهبر معنوی شده است خواستار معنی دار استقلال برای تبتیها. اما چین مشاهده شده است که بر اساس هند-85 سال از دالایی لاما به عنوان یک “تجزیه طلب.” “در روح واقعی متقابل ما از نزدیک کار با کنگره آمریکا برای اطمینان از ما شهروندان باید دسترسی کامل به همه مناطق جمهوری خلق چین از جمله تار و دیگر تبت مناطق” Pompeo گفت.

وزارت امور خارجه بودجه برای تبت مسائل مالی سال 2021 آغاز اکتبر 1 پیشنهاد شده است به USD17 میلیون و USD1 میلیون ویژه و هماهنگ کننده برای تبت مسائل با توجه به بودجه مقالات که در حال حاضر ساخت راه خود را از طریق کنگره فرآیند تصویب.

روابط بین واشنگتن و پکن باید spiralled رو پس از وقوع این رمان coronavirus که تهمت و سرزنش کرده در چین است. دو کشور نیز sparred بر چین تحمیل جدید امنیت ملی قانون در هنگ کنگ در ماه گذشته.

محدودیت های روزنامه نگاران آمریکایی توسط چین و اقدامات تلافی جویانه آمریکا و تفاوت بیش از پکن درمان آن اویغور مسلمان جمعیت در منطقه ناآرام سین کیانگ نیز منجر به وخیم تر شدن روابط دوجانبه است. —PTI

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>