سرنوشت سفال صنعتگران آویزان در تعادل میان همه گیر

با درآمد خشک شدن کارگران در حال حاضر خیره در آینده.

این Bangla تقویم استفاده می شود برای برنامه ریزی جشنواره هندو مانند pujas. کارگران معمولا شروع روند ساخت بتان pujas در ماه Baishakh. اما بسیاری از آنها در حال حاضر بیکار به دلیل کمبود کار در کارخانه ها.

تعداد زیادی از ارثی بت سازان در Chattogram تگرگ از بیشتر فریدپور منطقه است. بسیاری از کارکنان مشغول به کار در بت-ساخت کارخانجات در حال از شریتپور, Netrokona و فریدپور. کارگران منتقل شده بود حمایت به خانه های خود در آغاز از شیوع کروناویروس در ماه مارس است.

ترتیبات برای Basanti Puja بودند خراب شده توسط ویروس با برگزارکنندگان لغو دستور کار. در حال حاضر سفالگران در یک سردرگمی بیش از آینده Durga Puja.

“ما نیاز به هدایت دولت و puja کمیته در مورد اینکه آیا Durga Puja برگزار خواهد شد در این سال یا نه” راتان رفیق جمهور Chattogram انجمن سفالگران گفت: bdnews24.com.

“در آن طول می کشد زمان طولانی برای آماده شدن برای Durga Puja و زحمت بسیاری برای سه تا پنج ماه است. اما در این سال ما با یک بحران روبرو هستند. ما نمی دانیم که آیا شروع به آماده سازی. اگر ما یک ماه داده است توجه کنید قبل از شروع puja ما نمی قادر خواهد بود برای تکمیل کار ما است.”

سهم شیر از کارگران درآمد تولید شده در طول جشنواره دورگا پوجا.

“امروزه ما در طول سال اما در این سال بوده است یک استثنا: گفت راتان.

“Basanti Puja لغو شد. پس از آن وجود نداشته است هر کار به مدت چهار ماه. پس انداز نیز در مورد به اجرا. چه خواهد شد به ما اگر هیچ pujas هستند برگزار می شود؟”

در حالی که آماده سازی برای Durga Puja شروع در Baishakh دیگر بت ها و مجسمه ها مجسمه در طول سال با توجه به پاتر از Chattogram.

Sujan رفیق صنایع دستی بت در Sadarghat منطقه Chattogram. حداقل 15 نفر پرسنل در خانواده خود کارخانه.

او نه بت برای Basanti Puja این سال اما همه کار سفارشات پس از آن لغو شد با توجه به این مستند گفت: Sujan.

“برخی از پرداخت مبالغ کوچک در پیشبرد برای Basanti Puja بت اما بسیاری از دیگران نیست. این پول پرداخت می شود در تحویل. اما در نهایت هیچ کس در زمان بت و ما رنج زیادی به عنوان یک نتیجه است.”

بخش عمده ای از درآمد است که به طور معمول در این زمان از سال وجود خواهد داشت هیچ وقت برای نفس کشیدن در این کارخانه گفت: Sujan. اما تصویر کاملا متفاوت است در این زمان.

“معمولا وجود دارد مقدار زیادی از کار سفارشات در این زمان از سال است. ما را تا کنون در این سال است. آینده به نظر می رسد بسیار تلخ و من نمی دانم چه اتفاقی خواهد افتاد.”

“بسیاری از مردم معمولا کار در کارخانه ما در این زمان. اما در حال حاضر ما تنها یک کارگر در کارخانه. ما را دریافت نکرده اند هر دستورالعمل در مورد اینکه آیا Durga Puja برگزار خواهد شد یا نه. من نمی توانم از کارگران به کارخانه در این وضعیت. من وحشت زده. من قرار دادن کارگران در خطر عفونت با تماس با آنها را به Chattogram. من نیز از ترس بزرگ از دست دادن مالی.”

Sujon کارخانه همچنین باعث می شود برخی از بت های داخلی ، اما در این سال خرید پایین مردم برای مبارزه با اقتصادی خرید اینترنتی از coronavirus بحران است.

امل رفیق ارشد صنعتگر از Chattogram همچنین تصریح کرد: همان دیدگاه است.

او موفق به دریافت سفارشات به 17 بت برای این سال Basanti Puja اما تنها موفق به فروش دو داخلی و عبادت است. بقیه سفارشات لغو شد.

“من تلف مقدار زیادی از پول در ساخت Basanti Puja بت. تفکر است که این وضعیت را بهبود بخشد من در مورد پرداخت Tk 400,000 در حقوق و دستمزد کارگران در سه ماه. بعد من مجبور به قرار دادن کارگران در بازگشت به خانه.”

“کارگران به تماس با ما برای پول است. حتی اگر هیچ کار وجود دارد ما باید برای کمک به آنها در راه های مختلف.”

امل معمولا باعث می شود حدود 50 بت برای دورگا پوجا در طول این زمان از سال است. او دریافت هر گونه سفارش در این زمان.

“این زمان را به پول. اما هیچ کار وجود دارد. من را ساخته اند برخی از ماتريالى بت اما فروش پایین هستند.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>