در ‘ایدئولوژیک مارپیچی,’ آمریکا و چین رانش به سوی جنگ سرد

در یک ماده از هفته مغلوب ساختن پیشی جستن دولت تحمیل تحریم های تنبیهی سیاست در هنگ کنگ و چین در منطقه غربی سین کیانگ. در آن زمان اقدامات جدید برای خفه چینی نوآوری با برش آن از فن آوری آمریکا و هل دادن متحدان به نگاه در جاهای دیگر. سپس در روز دوشنبه آن را به چالش چین ادعا می کند در دریای چین جنوبی تنظیم صحنه برای واضح تر رویارویی است.

“قدرت فاصله بسته و ایدئولوژیک شکاف” گفت: عجله Doshi, مدیر استراتژی چین ابتکار در موسسه بروکینگز در واشنگتن افزود که چین و ایالات متحده آمریکا وارد شده بود رو به پایین “ایدئولوژیک مارپیچ” در سال ساخت.

“از کجا پایین؟”

برای مقامات و مورخان باید رد این ایده که یک جنگ سرد جدید در حال ظهور بود بین ایالات متحده و چین است. خطوط جهان امروز بحث رفت به سادگی غیر قابل مقایسه به دهه هنگامی که ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی مربع در یک وجودی مبارزه برای برتری. جهان گفته می شود بیش از حد به هم پیوسته به راحتی تقسیم ایدئولوژیک بلوک.

در حال حاضر خطوط کشیده شده و روابط در سقوط آزاد تخمگذار پایه و اساس برای یک رویارویی خواهد شد که بسیاری از ویژگی های جنگ سرد — و خطرات. به عنوان دو ابرقدرت برخورد بیش از فن آوری خاک و نفوذ آنها صورت همان خطر اختلافات کوچک افزایش به درگیری نظامی.

FILE -- A Chinese Coast Guard ship near the Scarborough Shoal, a reef in the South China Sea claimed by both China and the Philippines, on June 18, 2016. (Sergey Ponomarev/The New York Times)

فایل — چینی گارد ساحلی کشتی در نزدیکی Scarborough, Shoal, یک صخره در دریای چین جنوبی ادعا توسط چین و فیلیپین در ژوئن 18, 2016. (Sergey Ponomarev/نیویورک تایمز)

ارتباط به طور فزاینده ای آغشته با بی اعتمادی و دشمنی و همچنین به عنوان پر تنش است که با دو قدرت مانورهای رندانه برای تقدم به خصوص در مناطق که در آن منافع خود برخورد می کنند: در فضای مجازی و فضای بیرونی در تنگه تایوان و جنوب دریای چین و حتی در خلیج فارس.

و coronavirus همه گیر همراه با چین های اخیر اقدامات تهاجمی در مرزهای خود — از اقیانوس آرام به هیمالیا — تبدیل شده موجود شکاف به chasms است که می تواند برای غلبه بر مشکل است بدون توجه به نتیجه در این سال ما انتخابات ریاست جمهوری است.

از پکن دیدگاه آن است که ایالات متحده آمریکا است که فرو روابط به چه چین وزیر خارجه و وانگ یی گفت: هفته گذشته پایین ترین نقطه خود را از کشورهای مجدد روابط دیپلماتیک در سال 1979.

“در حال حاضر چین, سیاست, ایالات متحده است که بر اساس شرایط بیمار مطلع استراتژیک پیش بینی غلط و مملو از احساسات و امیال و McCarthyist تعصب” وانگ گفت: فراخوانی جنگ سرد خود را به توصیف سطح کنونی از تنش است.

“به نظر می رسد به عنوان اگر هر چینی سرمایه گذاری سیاسی رانده شده و هر دانش آموز چینی جاسوسی است و هر ابتکار همکاری یک طرح با یک دستور کار پنهان” او اضافه شده است.

سیاست داخلی در هر دو کشور سخت شده و نمایش داده مهمات به شاهین. همه گیر نیز ملتهب و تنش به خصوص در ایالات متحده است. رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن اشاره به کروناویروس با گرايشات نژادپرستانه در حالی که پکن را متهم دولت او از حمله به چین برای کاستن از آن شکست حاوی ویروس است.

“چه همکاری وجود دارد بین چین و ایالات متحده در حال حاضر ؟” گفت: ژنگ Yongnian مدیر شرق آسیا موسسه در دانشگاه ملی سنگاپور است. “من نمی توانید ببینید هر گونه همکاری قابل توجهی.”

هر دو کشور در حال وادار کردن کشورهای دیگر به طرف حتی اگر آنها تمایل به انجام این کار. مغلوب ساختن پیشی جستن دولت مثلا فشرده متحدان — با موفقیت در استرالیا و, در روز سه شنبه در بریتانیا — به انکار چینی غول تکنولوژی Huawei آنها به عنوان توسعه شبکه های 5G. چین رو به محکومیت بیش از سیاست های خود در سین کیانگ و هنگ کنگ است بسیج کشور را به تظاهرات عمومی در حمایت از آنها.

در سازمان ملل متحد شورای حقوق انسان در ژنو 53 ملل — از بلاروس به زیمبابوه امضا بیانیه ای در حمایت از چین امنیتی جدید قانون برای هنگ کنگ است. تنها 27 کشور در این شورا به انتقاد از آن بسیاری از آنها را به دموکراسی های اروپایی به همراه ژاپن و استرالیا و نیوزیلند. چنین بلوک را نداشته اند ناآشنا در اوج جنگ سرد.

چین نیز در اختیار داشت قریب به اتفاق آن قدرت اقتصادی به عنوان یک ابزار سیاسی اجبار قطع واردات گوشت گاو و جو از استرالیا به دلیل آن دولت خواستار تحقیقات بین المللی به ریشه های این بیماری همه گیر. روز سه شنبه در پکن گفت: تحریم آمریکا هوافضا سازنده لاکهید مارتین بیش اخیر فروش سلاح به تایوان.

با جهان پریشان گیر چین نیز در اختیار داشت نظامی خود را ممکن است به عنوان آن را با آزمایش آن مورد مناقشه مرزی با هند در آوریل و مه. که منجر به اولین برخورد مرگبار وجود دارد و از سال 1975. آسیب به رابطه می تواند سال به تعمیر.

FILE -- A Huawei advertisement in Shanghai on May 28, 2019. The tech giant is at the centre of one of China’s disputes with the United States. (Lam Yik Fei/The New York Times)

فایل ها — Huawei تبلیغات در شانگهای در آوریل 28, 2019. فن آوری های غول پیکر در مرکز یکی از چین اختلافات با ایالات متحده است. (لام Yik فی/نیویورک تایمز)

به طور فزاینده چین به نظر می رسد حاضر به قبول خطرات ناشی از چنین اقداماتی. تنها چند هفته بعد از آن ادعا جدید ادعای ارضی در بوتان کوه پادشاهی که نزدیک متفقین با هند است.

با چین شوم عروق از ویتنام و مالزی و اندونزی در دریای چین جنوبی, ایالات متحده اعزام دو هواپیما حامل از طریق آبهای ماه گذشته در تهاجمی نشان می دهد از قدرت است. بیشتر brinkmanship اجتناب ناپذیر به نظر می رسد در حال حاضر که وزارت امور خارجه اعلام کرده است چین ادعا می کند وجود دارد غیر قانونی است.

سخنگوی چین, وزارت امور خارجه, ژائو Lijian گفت: به ما اعلام خواهد تضعیف ثبات و صلح منطقه ای تصریح می کند که چین را کنترل جزایر در دریای “هزاران سال” است که درست نیست. به عنوان او اظهار داشت: جمهوری خلق چین — سپس کنترل ملی نیروهای چیانگ کای-شک — فقط رسمی ادعا می کنند در سال 1948.

“چین متعهد به حل و فصل ارضی و قضایی اختلافات با به طور مستقیم مربوط به ایالات متحده آمریکا از طریق مذاکرات و رایزنی های” او گفت:.

این است که چگونه همسایگان خود همه چیز را ببینید. ژاپن هشدار داد این هفته که چین در تلاش برای “تغییر وضعیت موجود در دریای چین شرقی و دریای چین جنوبی است.” آن را به نام چین جدی تر در دراز مدت تهدید از یک هسته ای کره شمالی.

مایکل یک McFaul سفیر سابق آمریکا به روسیه گفت: چین مانور اخیر به نظر می رسد به “حد و overreaching,” تشبیه آن به یکی از مهمترین لحظات مملو از جنگ سرد.

“این مرا به یاد خروشچف” او گفت:. “او شلاق و ناگهان او را در یک بحران موشکی کوبا با آمریکا.”

یک واکنش در برابر پکن به نظر می رسد در حال رشد است. تنش هستند به خصوص در فن آوری که در آن چین به دنبال رقابت با جهان در لبه برش از فن آوری های مانند هوش مصنوعی و میکروچیپ در حالی که به شدت محدود کردن آنچه که مردم می تواند به عنوان خوانده شده, سازمان دیده بان و یا گوش دادن به داخل کشور است.

اگر دیوار برلین فیزیکی نماد اولین جنگ سرد بزرگ فایروال به خوبی می تواند مجازی نماد یکی از جدید.

آنچه در آغاز به عنوان یک تقسیم در فضای مجازی به عایق شهروندان چینی از دیدگاه های مجاز توسط حزب کمونیست اتحاد در حال حاضر ثابت شود prescient شاخص شکاف عمیق تر بین چین و خیلی از جهان غرب است.

وانگ در سخنرانی خود گفت: چین هرگز به دنبال تحمیل راه خود را در کشورهای دیگر است. اما آن را به انجام دقیقا همان است که با گرفتن زوم به سانسور مذاکرات که برگزار می شد در ایالات متحده و با راه اندازی حملات سایبری در Uighurs در سراسر جهان است.

کنترل های آن بسیار موفق بوده و در خانه در خفقان مخالفت و کمک به دانه اینترنت خانگی غول, اما آنها برنده چین نفوذ کمی در خارج از کشور. هند حرکت می کند برای جلوگیری از 59 برنامه های چینی را تهدید می کند به داد و بیداد چین بزرگترین خارج از کشور موفقیت اینترنت به تاریخ meme-لادن کوتاه-تصویری برنامه Infinite.

هفته گذشته Infinite نیز تعطیل در هنگ کنگ به دلیل چین جدید امنیت ملی قانون وجود دارد. آمریکا تکنولوژی غول Facebook, Google و توییتر گفت: آنها را متوقف مرور اطلاعات درخواست از هنگ کنگ مقامات آنها به عنوان ارزیابی قانون محدودیت.

“چین بزرگ است آن موفق خواهد بود, از آن خواهد شد خود را توسعه تکنولوژی وجود دارد اما محدودیتی برای آنچه که می تواند انجام دهد” گفت: James یک Lewis, یک مقام سابق آمریکایی که می نویسد که در امنیت سایبر و جاسوسی برای مرکز مطالعات استراتژیک در واشنگتن است.

حتی در مکان های که در آن چین موفق به فروش آن تکنولوژی جزر و مد به نظر می رسد به تبدیل شود.

پکن اخیر truculence در حال حاضر به رهبری بریتانیا به بلوک جدید Huawei تجهیزات از رفتن به آن شبکه و مغلوب ساختن پیشی جستن دولت مصمم است به قطع این شرکت از میکروچیپ و دیگر اجزای آن نیاز دارد. برای مقابله با پکن مضاعف تلاش برای ساخت وطنی گزینه های.

تماس به صورت یک کل جدا از زنجیره تامین چین از آمریکا با تکنولوژی شرکت های غیر واقعی در کوتاه مدت ثابت خواهد انبوه گران در دراز مدت. هنوز هم ایالات متحده نقل مکان کرد به جلو و تایوان ریزتراشه تولید — مهم زنجیره تامین از هواوی و دیگر چینی با تکنولوژی شرکت های نزدیک به آن حیاط خلوت با برنامه های پشتیبانی جدید تایوان نیمه هادی تولید کارخانه در آریزونا.

وانگ وزیر خارجه خواست ایالات متحده به قدم به عقب و به دنبال مناطقی که دو کشور می توانند با هم کار کنند. بدبینی در مورد رابطه با این وجود گسترده هر چند بسیاری از مقامات چینی و تحلیلگران سرزنش مغلوب ساختن پیشی جستن دولت برای تلاش برای منحرف کردن توجه از آن عدم کنترل این بیماری همه گیر.

“این سخت است نه به دیدن که تحت تاثیر coronavirus در این انتخابات در ایالات متحده در سال های مختلف قدرت در ما در حال تمرکز بر چین” ژائو Kejin, یک استاد روابط بین الملل در دانشگاه Tsinghua نوشت: در مقاله اخیر. “چین و آمریکا ارتباط چهره جدی ترین لحظه پس از استقرار روابط دیپلماتیک است.”

او در حالی که اجتناب از این ایده از یک جنگ سرد جدید خود را جایگزین عبارت بود نه بیشتر اطمینان بخش: “واقعیت جدید این است که چین و آمریکا روابط نیست ورود به یک جنگ سرد جدید’ اما کشویی به یک ” جنگ نرم.'”

c.2020 شرکت نیویورک تایمز

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>