مجبور گیر آنها حمل مسافر سوار بر موتور برای یک زندگی

به عنوان بیماری همه گیر کوروناویروس طرح میتوانست به کل جهان بنیانگذار و معلم یک کودکستان در داکا Rampura تصمیم گرفتند برای تبدیل شدن به یک سوار-به اشتراک گذاری دوچرخهسواری خود را به اجرا ،

خود را در مهد کودک بسته شده پس Mar 17 زمانی که دولت تصمیم به تعطیل تمام موسسات آموزشی به عنوان بخشی از تلاش های خود برای جلوگیری از گسترش این کوروناویروس.

“ما منتظر سه ماه برای مدرسه برای بازگشایی شده است. اما از آن مجاز نیست و در عین حال coronavirus همه گیر وخیم تر شده است. ما نمی دانیم که اگر وجود دارد می تواند به دانش آموزان در مدرسه ما زمانی که از آن باز می شود روزی گفت:” مرد میانسال درخواست نمی شود به نام.

تحت شرایطی او شده است رانندگی یک سوار-به اشتراک گذاری دوچرخه برای 10 روز گذشته گفت: این معلم که دارای مدرک کارشناسی ارشد.

مانند معلم بسیاری از مردم گرفته تا رانندگی سوار-به اشتراک گذاری موتورسیکلت برای زندگی به عنوان بیماری همه گیر کوروناویروس ضربه زدن به اقتصاد است. آن آسیب دیده رسمی و غیر رسمی بخش ترک همه تلاش برای زنده ماندن.

آنها یک درآمد مناسب و معقول از مدرسه و پس از پرداخت اجاره بها برای ساختمان مدرسه و هزینه های دیگر او می تواند اجرا شود خانواده خود را به خوبی. “من در تلاش برای پرداخت اجاره خانه در حال حاضر. ما نیاز به پول برای مواد غذایی روزانه بیش از حد.”

او کوچک پس انداز است که او نمی خواهید به صرف فکر کردن در مورد هر شرایط اضطراری ناشی در آینده به همین دلیل است که او تصمیم گرفتند برای رانندگی سوار-به اشتراک گذاری دوچرخه.

کارشناسان بهداشت عمومی در حال تکرار این نیاز اجتماعی را حفظ فاصله و پوشیدن ماسک در یک پیشنهاد برای جلوگیری از سرایت از coronavirus.

Bike riders at Gulshan Link Road do not get enough passengers. Photo: Shahidul Islam

دوچرخه سواران در گلشن لینک جاده به اندازه کافی دریافت نمی مسافر. عکس: Shahidul اسلام

داشتن یک مسافر در دوچرخه برگ راننده با هیچ گزینه ای برای حفظ یک فاصله است و هیچ راهی به درک از ظاهر یک مسافر اگر آنها آلوده هستند.

“من نمی ترسم. وجود دارد هر چیز دیگری را انجام دهید ؟ من مرگ در حبس و من می میرم وقتی که من بیرون می آیند. من به عنوان l می خواهید به زندگی می کنند تا زمانی که من می گفت:” معلم در 40s خود را هنگامی که خواست اگر او ترس از حمل ناشناخته مسافران است.

“گاهی اوقات من کسب Tk 500 در روز است. من را آنجا که من غافل از این روش. کسانی که سوار به طور منظم به نحوی مدیریت به مسافران,” او گفت:.

یکی دیگر از مرد جوان که مشغول به کار در یک مشهور فروشگاه شیرین در Mirpur شروع به کار به عنوان یک دوچرخه سوار.

صاحب مغازه بود و نه آتش او را اما او کار خودش متوجه مشکل صاحب رفتن را از طریق.

یک فارغ التحصیل مهندسی صنایع غذایی و فناوری و مرد جوان در انتظار مسافران در این منطقه شلوغ از Susanilow بازار. او آورده موتور خود را به داکا از زادگاه خود از Noagaon زمانی که او بازدید وجود دارد در عید.

“وجود دارد یک خطر برای حمل مسافر. ما نشستن کاملا نزدیک به 5 تا 7 مسافر در هر روز است. اما من سمت چپ با هیچ گزینه ای.”

او درآمد در اطراف Tk 600 یک روز گاه به گاه با افزایش.

او رفت برای مصاحبه برای این کار از یک فروشنده در یک تلفن همراه نمایشگاه در نرینگنج و منتظر نتیجه. او ادامه خواهد داد به درایو سوار-به اشتراک گذاری دوچرخه تا زمانی که او می شود یک کار.

Mehedi حسن بوده است رانندگی سوار-به اشتراک گذاری دوچرخه در داکا برای آخرین بار یک سال و نیم. او دیده می شد در گلشن جاده لینک درخواست مردم اگر آنها نیاز به یک سوار.

“من استفاده می شود می ترسم زودتر اما نه در حال حاضر گفت:” حسن وقتی پرسید که آیا او ترس از حمل مسافر در طول coronavirus بیماری همه گیر.

Drivers of ride-sharing bikes are seen sitting idle as they do not get enough passengers during the coronavirus epidemic. Photo: Shahidul Islam

رانندگان از سوار-به اشتراک گذاری دوچرخه دیده بیکار نشسته به عنوان آنها نمی تواند به اندازه کافی به مسافران در طول coronavirus بیماری همه گیر. عکس: Shahidul اسلام

حسن 25 توضیح داد که چرا او نمی ترسم از این ویروس است که در حال حاضر ادعا کرد که زندگی میلیون ها نفر.

“بسیاری از مسافران اسپری ضد عفونی کننده زمانی که آنها دریافت بر روی دوچرخه. برخی از آنها را خیس صندلی با اسپری. من نگه داشتن یک اسپری با من بیش از حد.”

او درآمد از کار با برنامه های مبتنی بر سوار-به اشتراک گذاری خدمات Pathao یا بارگذاری سقوط کرده است به Tk 500 از Tk 1,500 یک روز گفت: Mehedi. به عنوان برنامه های در حال سرویس در حال حاضر او رفع کرایه متقابلا با مسافران است.

“بدتر می شود و بعد از آن باران. ما هیچ مسافری در همه” Mehedi گفت.

برخی از دوچرخه سواران دیده می شد در انتظار مسافران در نزدیکی Rampura پل در Hatirjheel. آنها همچنین مذاکره کرایه با مسافران به عنوان برنامه های در سرویس نیست.

Faridur رحمان که مشغول به کار در یک مغازه کفش فروشی در شمال Badda زودتر خرید یک دوچرخه با کمک از خانواده اش پس از کارفرمای خود موفق به پرداخت به او به طور منظم.

“من به دست آورده بهتر از من کار قبلی زمانی که من شروع به این سوار-به اشتراک گذاری کار می کنند. اما درآمد من است آغشته به بالاترین پس از coronavirus بیماری همه گیر را شکست.”

Sadekul میوه فروشنده مذاکره بود کرایه برای یک دوچرخه سوار در Hatirjheel در روز یکشنبه. “دوچرخه سریعترین حمل و نقل برای رسیدن به Farmgate از اینجا و کرایه بسیار کم است گفت:” وقتی پرسیده شد که چرا او می خواست به یک دوچرخه سوار در میان virus بحران است.

او احساس آن را امن تر به سوار شدن در یک دوچرخه به جای سفر در یک اتوبوس عمومی طی coronavirus بیماری همه گیر.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>