باران های موسمی کوبیدن جنوب آسیا و جابجایی میلیون ها نفر

بگوم خانواده از جان گذشته برای نجات آنچه چند اموال آنها محدود خود تنها چمدان به خانه موقت ساختار بامبو و برگ موز ساخته شده و پس از سیل ویرانگر در این منطقه فقط دو سال پیش.

به عنوان آب و گل رز در خانه بود marooned در آب گل آلود و خانواده تا به حال به طبخ وعده های غذایی در یک منطقه مطرح خشک زمین در این نزدیکی هست.

پس از آن فاجعه رخ داد. بگوم چپ او 1 ساله دختر لامیا خاتون در یک پچ از زمین بالاتر در حالی که او را شسته و لباس در سیلاب ها در روز سه شنبه. اما آب نگه داشته در حال افزایش است.

“زمانی که من برگشتم او رفته بود” بیگم, 32, گفت:. “ما در بر داشت بدن او ساعت بعد.”

در سراسر جنوب آسیا بیش از 4 میلیون نفر را ضربه سخت شده توسط موسمی سیل آن را تخریب خانه ها و سازه های غرق تمام روستاها و مردم مجبور به دولا شدن در پشت بام ها امید برای نجات.

فصل موسمی — معمولا از ماه ژوئن تا سپتامبر — به ارمغان می آورد یک تورنت از سنگین باران و سیل بسیار مهم است که به جنوب آسیا کشاورزی اقتصاد.

اما در سال های اخیر, فصل باران های موسمی است به طور فزاینده ای به ارمغان آورد طوفان و سیل ویرانگر باعث داخلی جابه جایی میلیون ها نفر از مردم در مناطق کم ارتفاع به خصوص در بنگلادش است.

در سال گذشته حداقل 600 نفر کشته و بیش از 25 میلیون نفر تحت تاثیر جاری شدن سیل به دلیل بارش باران های موسمی در بنگلادش و هند و میانمار و نپال با توجه به سازمان ملل متحد. و در سال 2017 به بیش از 1000 نفر در سیل در سراسر جنوب آسیا.

بارندگی بوده است سنگین ترین این سال در شمال شرق هند و بنگلادش و بوتان میانمار و نپال با توجه به آسیای جنوب شرقی فلش سیل هوا سیستم است که وابسته به سازمان ملل است.

بنگلادش مقامات می گویند که جاری شدن سیل آغاز شده و در اواخر ماه ژوئن inundations انتظار می رود برای ادامه این ماه و مناطق بیشتری را تحت تاثیر قرار خواهد شد.

Enamur رحمان از بنگلادش وزیر برای مدیریت بحران گفت: inundations شد بدترین در چندین دهه است که صدها نفر از هزاران نفر از خانواده ها شده بود marooned, وادار کردن مقامات برای باز کردن بیش از 1000 پناهگاه های اضطراری.

“ما در حال مبارزه با این فاجعه با هر امکان منابع در دسترس” رحمان گفت. “به نظر می رسد باران و سیل در طولانی مدت خواهد شد این سال است.”

محققان هشدار داده اند که در چند دهه بنگلادش با جمعیت بیش از 160 میلیون نفر ممکن است از دست دادن بیش از 10% از زمین های خود را به سطح دریا افزایش ناشی از گرم شدن آب و هوا جابجایی به عنوان بسیاری از 18 میلیون.

هند نیز دچار فوق العاده است. سیل را جاروب در سراسر ایالت آسام بیهار Odisha, West Bengal و مناطق دیگر در بخش شرقی این کشور است. مقامات گفته اند که حداقل 85 نفر کشته شده اند, با بیش از 3 میلیون نفر تحت تاثیر این سیل.

در شمال شرقی ایالت آسام پارک ملی کازیرانگا یک سایت میراث جهانی است که یک خانه به یکی از شاخ کرگدن هندی, گونه های ذکر شده به عنوان آسیب پذیر توسط WWF شده است به طور کامل هولناک. مقامات گفت که بیش از 50 حیوانات مرده بود در سیل هر چند برخی از حیات وحش نجات داده شده اند.

با بیش از ده رودخانه ها و شاخه های فرعی تورم بالاتر از خطر, علامت, عملیات امداد و نجات انجام شده است حداقل در مناطق 22 گانه در سراسر آسام.

در نپال 67 نفر کشته و 40 نفر دیگر در حال از دست رفته با توجه به ملی عملیات اضطراری مرکز.

که در اضافی به بادهای موسمی است که باید کتک بنگلادش. کم ارتفاع و پر جمعیت با 165 میلیون نفر از مردم این کشور است مزمن ویران شده توسط سیل.

در جملپور در شمال سیل وضعیت بحرانی تبدیل شده نهرهای آب جاری بالاتر از سطح خطر. Salah-ul-Islam, 42, که زندگی در این منطقه با همسر و سه فرزندش گفت: او از دست داده بود خانه خود را چندین بار در 10 سال ترک او را با هیچ چیز اما لباس او پوشیده بود.

Salah-ul-اسلام و خانواده اش در میان بیش از 1 میلیون نفر در بنگلادش به سمت چپ یا آواره بی خانمان توسط سیل.

“این است که اگر ما مرتکب شده اند برخی از گناه” او گفت:. “این سومین بار است که در چند سال گذشته است که ما باید برای بازسازی زندگی ما از ابتدا.”

بگوم که خود را از دست داد 1 ساله گفت: زندگی او شده است به طور کامل نابود شده است. او در حال حاضر نقل مکان کرد و به نزدیکی پناهگاه یک ساختمان مدرسه که در آن صدها نفر از مردم کهنه شد ، ترس از coronavirus كردن در چنین تنگ چهارم بيشترین. بگوم خانواده وجود دارد گفت: تا به حال نشده است به اندازه کافی هشدار در مورد قدر از جاری شدن سیل.

“من هرگز به بازگشت به جایی که ما استفاده می شود به زندگی می کنند,” او گفت: “آب را ربوده همه چیز را از ما.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>