قطب شمال heatwave را تقریبا غیر ممکن است و بدون انسان ناشی از تغییر آب و هوا: آب و هوا, دانشمندان

Vibha Sharma
تریبون سرویس خبری

دهلی نو جولای 16

اخیر شکستن رکورد قطب شمال heatwave شده اند که “تقریبا غیر ممکن” بدون تاثیر انسان ناشی از تغییر آب و هوا با توجه به سریع اسناد و تحلیل توسط یک تیم از پیشرو آب و هوا دانشمندان منتشر شده در روز جمعه.

این تجزیه و تحلیل نشان داد که طولانی مدت heatwave که سیبری با تجربه از ژانویه تا ژوئن سال جاری را فقط اتفاق می افتد کمتر از یک بار در هر سال 80,000 بدون انسان ناشی از تغییر آب و هوا. آن خواهد بود در غیر این صورت غیر ممکن است در آب و هوا است که تا به حال نشده است گرم با انتشار گازهای گلخانه ای.

تغییرات آب و هوایی افزایش شانس heatwave توسط یک عامل از حداقل 600. این است که در میان قوی ترین نتایج از هر گونه اسناد مطالعه انجام شده به تاریخ و صریح است شواهدی از تاثیر انسان ناشی از تغییر آب و هوا بر روی این سیاره به گفته تحلیلگران.

تاثیر گرم شدن قطب شمال است که به خوبی تاسیس شده است. این را در نظر بگیرید: 38 درجه سانتیگراد در سیبری شهر است که تقریبا همان است که دهلی نو در حال حاضر.

گرم شدن قطب شمال به معنی سریع ذوب یخبندان که منجر به افزایش سطح آب تأثیر نوسانهای دمای سطح آب. اقیانوس هند دو قطبی پدیده ای است که بخش غربی اقیانوس گرم و شرقی سرد است با توجه به ذوب یخبندان منجر به آب و هوایی تاثیر در کل منطقه و در سراسر اقیانوس هند.

محققان از دانشگاه بین المللی و خدمات هواشناسی همچنین نشان داد که درجه حرارت بیش از 2°C داغتر از آنها شده اند که اگر انسان به حال تحت تاثیر آب و هوا با انتشار گازهای گلخانه ای.

درجه حرارت در سیبری شده اند و بالاتر از متوسط از زمان آغاز سال است.

یک رکورد جدید برای درجه حرارت قطب شمال, 38°C ثبت شده در شهر Verkhoyansk در تاریخ 20 ژوئن در حالی که سیبری را به طور کلی درجه حرارت بيش از 5°C بالاتر از حد متوسط از ژانویه تا ژوئن.

گرما در سیبری است باعث آتش سوزی گسترده با 1.15 میلیون هکتار سوزش در اواخر ماه ژوئن در ارتباط با انتشار حدود 56 میلیون تن دی اکسید کربن بیش از سالانه ماموریت های صنعتی برخی از کشورها مانند سوئیس و نروژ است.

همچنین شتاب ذوب پرمافراست – یک مخزن روغن ساخته شده بر روی خاک یخ زده سقوط در ممکن است منجر به یکی از بدترین نشت نفت تا کنون در منطقه است. گازهای گلخانه ای منتشر شده از آتش سوزی و ذوب شدن پرمافراست—و همچنین به عنوان کاهش می یابد در این سیاره را بازتاب از ریزش برف و یخ را بیشتر حرارت این سیاره است. گرما نیز در ارتباط با شیوع پروانه ابریشم که لارو خوردن درختان سوزنی برگها می گوید: تجزیه و تحلیل.

Géosciences de l’Environnement گرونوبل سرب نویسنده IPCC AR6 می گوید: “این مطالعه نشان می دهد که نه تنها قدر از درجه حرارت بسیار نادر است بلکه الگوهای آب و هوایی است که از آن ناشی می شود. مسدود کردن سیستم آب و هوا بیش از اورال که باعث طولانی شدن دوره گرما پیش بینی شده است به شدت با تغییر آب و هوا که منجر به حوادث بیشتر مانند این به طور بالقوه اتفاق می افتد. ما در ادامه به مطالعه و بررسی چگونگی آتش سوزی که سوخته بیش از هزار هکتار نیز ممکن است تحت تاثیر آب و هوا به عنوان شعله های آتش پمپ دود و خاکستر به اتمسفر است.”

با توجه به نویسنده سرب از تحقیقات و ارشد تشخیص و تخصیص دانشمند در دفتر مت اندرو Ciavarella: “یافته های سریع این پژوهش – که با تغییر آب و هوا با افزایش احتمال طولانی مدت گرما در سیبری توسط حداقل 600 بار – واقعا سرسام آور است. این پژوهش شواهد بیشتر از دماهای ما می توانیم انتظار برای دیدن بیشتر در سراسر جهان در حال گرم شدن جهانی آب و هوا. از همه مهمتر افزایش فرکانس از این گرمای شدید حوادث می تواند تعدیل با کاهش انتشار گازهای گلخانه ای.”

Dr Friederike اتو اقدام مدیر آکسفورد را تغییر محیط زیست, موسسه و شرکت سرب از جهان آب و تخصیص ابتکار: “این مطالعه نشان می دهد دوباره چقدر از بازی تعویض تغییر آب و هوا است که با توجه به موج گرما. با توجه به این که موج گرما به مراتب مرگبارترین حوادث آب و هوایی شدید در اکثر نقاط جهان آنها باید بسیار جدی گرفته شود. به عنوان تولید گازهای گلخانه ای در ادامه به افزایش ما نیاز به فکر می کنم در مورد ساختمان انعطاف پذیری به گرمای شدید در سراسر جهان حتی در قطب شمال جوامع – که به نظر می رسید مزخرف نه بسیار طولانی در پیش است.”

پروفسور سونیا Seneviratne از گروه محیط زیست علوم در ETH زوریخ (D-USYS) یک نویسنده سرب در چندین گزارش IPCC: “این نتایج نشان می دهد که ما شروع به تجربه حوادث شدید که تقریبا هیچ شانسی اتفاق می افتد بدون یک انسان ردپا در سیستم آب و هوا. ما زمان کمی به سمت چپ برای ایجاد ثبات در گرمایش جهانی در سطح که در آن آب و هوا تغییر باقی خواهد ماند و در چارچوب توافق پاریس. برای تثبیت در 1.5°C گرم شدن کره زمین که هنوز هم این مفهوم را میرسانند بیشتر خطرات ناشی از چنین گرمای شدید, حوادث, ما نیاز به کاهش تولید گازهای گلخانه ای CO2 با حداقل نیم تا سال 2030.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>