چه خبر از پشت افزایش تنش ها در دریای چین جنوبی?

رقبا را متهم به یکدیگر از stoking تنش در آبراه استراتژیک در یک زمان از روابط تیره بیش از همه چیز از کروناویروس جدید به تجارت به هنگ کنگ.

بیانیه ای از وزیر امور خارجه مایک Pompeo در جولای 13 اولین بار بود که ایالات متحده تا به حال به نام چین ادعا می کند در دریا غیر قانونی و متهم پکن از کمپین “قلدری”.

اما گرم و بلاغت نیز در حال افزایش است در منطقه که در آن برونئی و مالزی و فیلیپین و تایوان و ویتنام چالش چین ادعا می کنند به حدود 90 درصد از سطح دریا است.

تنش های منطقه ای

ویتنام اغلب در مواجهه با چین بر سر این موضوع است که در این سال ریاست 10-عضو اتحادیه جنوب شرق آسیا (ASEAN).

در ژوئن 26 اجلاس در هانوی, ویتنام و فیلیپین – چین بیشترین آوازی رقبا بیش از دریا هشدار داد در حال رشد در منطقه ناامنی در میان نگرانی که پکن شد پیشبرد ادعاهای ارضی تحت پوشش COVID-19 بیماری همه گیر.

به عنوان چین برگزار شد نظامیان در جنوب دریای چین در این ماه ویتنام گفت: پکن اعمال شد و “مضر” را به ارتباط آن با جنوب شرق آسیا بلوک. ایالات متحده همزمان با اعزام دو ناو هواپیمابر به این منطقه به آنچه گفته شد از قبل برنامه ریزی شده تمرین.

در یک پر باد پاسخ به چینی دریل فیلیپین وزیر خارجه Teodoro اهسته گفت: چین “خواهد بود ملاقات با شدیدترین پاسخ دیپلماتیک و هر چیز دیگری مناسب است” اگر تمرینات تجاوز در فیلیپین خاک.

که به دنبال یک حرکت توسط رئیس جمهور رودریگو Duterte – که تا به حال استقبال پکن پس در سال 2016 – به حالت تعلیق در تصمیم خود برای قراضه دو دهه قدیمی کوهلر در توافق با ایالات متحده است.

مشکل آب

چین نشان می دهد ادعای خود با مبهم U شکل “نه داش خط” که شامل swathes از ویتنام منطقه انحصاری اقتصادی یا EEZ و همچنین جزایر پاراسل و Spratly Islands. همچنین همپوشانی EEZs از برونئی و اندونزی و مالزی و فیلیپین و تایوان و ویتنام است.

یک دادگاه در لاهه بر اساس یک دست کت و شلوار آورده فیلیپین حکومت در سال 2016 است که چین نه “تاریخی به عنوان” بیش از آب و آن خط بود و جایگزین سال 1982 سازمان ملل متحد کنوانسیون حقوق دریاها.

در سال گذشته چینی و ویتنامی عروق درگیر شد در یک ماه-بست طولانی در ویتنام EEZ که در آن یک کشتی پژوهشی انجام یک جارو لرزه ای بررسی آب های با هم تداخل دارند ویتنامی نفت بلوک.

در ماه مه همان چینی کشتی پژوهشی داده بود که یک ماه دیگر-بست طولانی با مالزی کشتی در مالزی EEZ, نزدیک به جایی که یک قایق بادبانی قرارداد توسط دولت مالزی شرکت نفت پتروناس شده بود عامل.

چینی تهاجم اتفاق افتاده 89 بار بین سال 2016 و 2019 مالزی دولت گفت: در روز سه شنبه.

اندونزی نیز آغاز شده است را به یک موضع سخت تر. در ماه ژانویه جاکارتا احضار چین سفیر و اعزام هوا و دریا گشت پس از چینی عروق وارد اندونزی EEZ در اطراف شمال Natuna سلیمان.

تنش در حال حاضر تحت تاثیر قرار ویتنامی تولید نفت در این منطقه از جمله عملیات کنترل روسیه روس نفت و رپسول اسپانیا.

“ما در حال حاضر شاهد کاهش اشتها برای نفت و گاز سرمایه گذاری در ویتنام گفت:” اندرو هارود مدیر تحقیق و پژوهش در شرکت مشاوره وود مکنزی.

“افزایش تنش نمی خواهد وضعیت را بهبود بخشد”.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>