بنگلادش بانک می خواهد “موثر” نظارت محرک بودجه

در آن ماه های ژانویه-مارس گزارش بانک مرکزی همچنین گفت: اجرای این بسته همراه با پولی و مالی سیاست ممکن است کاهش خطرات حرکت نزولی از چشم انداز رشد اقتصادی و کلان ثبات است.

“اما موثر نظارت مورد نیاز است به طوری که وام زیر بسته محرک ممکن است به کارآفرینان واجد شرایط تنها” بنگلادش بانک گفت: در سه ماهه گزارش.

دولت اعلام کرده است که 19 محرک بسته به ارزش بیش از Tk 1 تریلیون دلار برای مقابله با رکود اقتصادی ایجاد شده توسط این بیماری همه گیر. این بسته در حال برنامه ریزی برای صاحبان صنایع به عنوان وام از بانک ها. دولت خواهد پرداخت نیمی از منافع است.

بانک مرکزی نیز اقدامات برای اطمینان حاصل شود که بانک ها در صورت بحران نقدینگی. اما نرخ آهسته از اجرای بسته های چپ کسب و کار نا امید. فدراسیون بنگلادش اتاق های بازرگانی و صنعت خواست بانک ها برای پرداخت وام به سرعت.

بنگلادش بانک نیز خواسته بانک ها برای توزیع این بسته در یک بازه زمانی ثابت پس از یک جلسه بین مدیران ارشد از بانک ها و فرماندار Fazle Kabir on Jul 2. آن را می خواهد بانک ها به پرداخت اکثریت بودجه در ماه های ژوئیه و بسته بندی کار در ماه اوت.

Bangladeshi garment workers make protective suit at a factory amid concerns over the spread of the coronavirus disease (COVID-19) in Dhaka, Bangladesh, March 31, 2020. Reuters

کارگر بنگلادشی را دست کت و شلوار محافظ در یک کارخانه در میان نگرانی از گسترش این بیماری کروناویروس (COVID-19) در داکا, بنگلادش, مارس 31 سال 2020 است. ایسنا

“اجرای بسته محرک منعکس نمی کند شور و شوق که با آن اعلام شد. به همین دلیل بانک مرکزی خاطر نشان کرد بانک ها بارها و بارها گفت:” Khondkar ابراهیم خالد معاون سابق فرماندار.

فقدان بانک ها تمایل در disbursing وام به شرکت های کوچک و متوسط و یا کوچک و متوسط نیز نگرانی Khaled. “اما آنها هستند که دچار ضرر و زیان بیشتر در این بیماری همه گیر. ما نیاز به مطمئن شوید که بانک ها ارائه وام به بنگاههای کوچک و متوسط,” او اضافه شده است.

Ahsan ثانیه منصور, مدیر اجرایی, سیاست, موسسه تحقیقات گفت: “بخش بانکی انجام نمی شد خیلی خوب و COVID-19 همه گیر شده و وضعیت خود را بدتر. بسیاری از بانک ها قادر خواهد بود به سود این و آن خواهد بود حداقل برای برخی از بانک ها که انجام دهد.”

کسب و کار قصور وام تریلیون takas, منصور گفت. “اگر بسته محرک وام رنج می برند و پیش فرض ها و بانک ها را دچار مشکل می شود.”

“بنابراین بسته های مشوق باید اجرا شود و تحت نظارت دقیق,” او اضافه شده

تصویر مخلوط

فعالیت های اقتصادی به تصویر کشیده یک تصویر مخلوط در سه ماهه سوم FY20 میان جهانی اختلال در عرضه و بلندی رکود اقتصادی نشات گرفته از شیوع جهانی از COVID-19 بنگلادش بانک گفت.

به عنوان منعکس شده در چند شاخص فعالیت ها در بخش کشاورزی و بخش صنعت باقی مانده است “شرکت” در سه ماهه, در حالی که فعالیت ها در بخش خدمات به نظر می رسد “تا حدودی تعدیل”.

در طرف تقاضا ضعیف خصوصی رشد اعتبار بود که 8.9 درصد کاهش تقاضا برای واردات آن کاهش یافته است با 8.8 درصد و کرم جریان پول با 0.2 درصد رشد همراه همچنین با اشاره به “برخی از اعتدال” از فعالیت های اقتصادی در این سه ماهه.

قابل توجهی از استقراض دولت از بانک ها همراه با کاهش رشد ناشی از, تا حدودی با کاهش نرخ بهره در سپرده و تا حدودی ضعیف جریان پول منجر به برخی از نقدینگی سفت در سیستم بانکی.

“در نتیجه بهره بین بانکی در بازار پول نرخ تجلی یک حرکت رو به بالا اگر چه نرخ بهره در سپرده و تسهیلات نگه داشته در حال سقوط” بانک مرکزی گفت.

حساب جاری کسری تراز افزایش به $871 میلیون از $774 میلیون در سه ماهه قبلی عمدتا به دلیل کاهش جریان پول و درآمد صادرات وارده توسط pandemic محور اختلال های خارجی تقاضا است.

واردات پرداخت کاهش 6.74 درصد در سال در سال با پایگاه گسترده تر تا حدودی با توجه به صادرات کاهش سرعت و تا حدودی به وقفه در تولید در چین – یک منبع قابل توجهی از واردات است.

در مالی طرف سریعتر دولت هزینه با 21.9 درصد رشد برابر متوسط درآمد مجموعه با 6.87 درصد رشد منجر به بالاتر کسری بودجه افزایش به Tk 353 میلیارد دلار در سه ماهه سوم از Tk 318 میلیارد دلار در سه ماهه دوم. از این کسری حدود 55 درصد مواجه شد از منابع خارجی در سه ماهه سوم.

داخلی فعالیت های اقتصادی هستند “به احتمال زیاد تا متوسط” با توجه به سراسر کشور shutdown در آوریل-مه دوره همراه با رکود در صادرات و رشد واردات است.

تیز انقباض جهانی رشد اقتصادی با توجه به COVID-19 گیر عدم قطعیت در بهبود رشد در اقتصادهای بزرگ ادامه داد: زنجیره تامین اختلالات و تنبل جهانی قیمت کالاها به احتمال زیاد برای تعدیل چشم انداز رشد اقتصادی در FY20.

بخش بانکی است که انتظار می رود برای بازی نقش بیشتری به کانال بودجه به اقتصاد به حفظ رشد شتاب در آمدن چهارم.

مناسب برای اطمینان از نقدینگی در سیستم بانکی و بنگلادش و بانک متعهد چندین طرح. این احتمال وجود دارد که بانک ها را به صورت چالش های بسیاری از قبیل حفظ دارایی های کیفیت, اجرای 9 درصد نرخ بهره کلاه و بازیابی وام میان خرید اینترنتی از COVID-19 بیماری همه گیر.

مناسب برای اطمینان از نقدینگی در سیستم بانکی بنگلادش بانک کاهش می یابد CRR و کوچک کردن تشکیلات جدید بکار تجاری برای CMSME بزرگ واحدهای صنعتی و کشاورزی است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>