مبارزه با تبعیض یک زن فرانسوی تبدیل به یک قهرمان از مردان

“شما قدرتمند هستند!” او فریاد زد: به سلامتی هزاران نفر جمع شده بودند در Place de la République در مرکز پاریس در اعتراض به خشونت پلیس و نژادپرستی. “چهره خود را دیده شده است در سراسر جهان!”

تا زمانی که فقط چند هفته پیش Traoré, 35, ویژه معلم آموزش و پرورش از مالی تبار بود تا حد زیادی شناخته شده به عنوان سخنگوی این حقیقت برای آدما یک گروه حمایت است که خواستار عدالت برای او نصف برادر آدما Traoré که در بازداشت پلیس در سال 2016 در 24th تولد.

اما در حال حاضر با گسترش Black Lives Matter اعتراضات او به دست آورده است گسترده تر و برجسته به عنوان قهرمان مردان شده اند قربانیان تبعیض آمیز و خشونت های پلیس در فرانسه. Traoré گفت که مردان در اقلیت محلات هستند بیشتر احتمال دارد به هدف پلیس از زنان — و به عنوان یک زن او می تواند کمک به دفاع از آنها با در نظر گرفتن یک پایه که در آن او بود حداقل انتظار می رود.

“با صدای زن, ما در حال رفتن به این مردان قابل مشاهده است و آنها را به یک صدای” Traoré در مصاحبه ای گفت: در آپارتمان خود در پاریس و حومه Ivry-sur-Seine.

پس از جورج فلوید به قتل در ایالات متحده آمریکا است که باعث شده موجی از خشم که میرسد جهان Traoré و گروه سازمان یافته برخی از بزرگترین ضد نژادپرستی تظاهرات در اروپا است.

آنها مونتاژ حداقل 20,000 معترضان در مقابل دادگاه پاریس در اوایل ماه ژوئن با وجود یک پلیس بان کی مون پس از آن جمعیت از 15,000 فقط 11 روز بعد در Place de la République.

معترضان در هفته های اخیر شامل سفید بیشتر مردم و مردم از upper-class مناطق پاریس Traoré گفت که در مقایسه با اولین تظاهرات برای آدما در سال 2016 شد که عمدتا با حضور مردم رنگ.

فرانسه تلاش کرده است برای مقابله با نژاد پرستی ، حومه پاریس منفجر شد و در شورش در سال 2005 رانده شده توسط خشم در میان مهاجران شمال آفریقا بیش از درمان آنها توسط پلیس و تبعیض به طور کلی در معرض بقیه از فرانسه به این کشور شکاف نژادی.

فرانسه که colonised بخش هایی از آفریقا و آسیای جنوب شرقی و جزایر کارائیب شکست خورده است را به طور کامل ادغام مهاجران از آن امپراطوری سابق. برخی از که ریشه در تعهد خود را به جهان گرایی — اعتقاد به این که هیچ گروه باید ترجیح داده می شود اما یکی که منتقدان می گویند خاموش بحث و محافظ کشور از مواجهه با آن میراث استعماری.

Traoré کلمات زده اند وتر در میان نسل جوان که رفتند به تظاهرات. “او روشن و باعث می شود که او قوی” گفت: Djenaba Dramé یک 21 ساله سیاه دانشجو در تظاهرات در Place de la République.

Christiane Taubira که در سال 2012 شد اولین زن سیاه به نام وزیر دادگستری است به نام “یک شانس برای فرانسه است.”

همه حساب Traoré است کاریزماتیک شکل به راحتی قابل شناسایی او به عنوان rouses جمعیت در سیاه و سفید تی شرت تحمل کلمات “عدالت برای آدما. بدون عدالت شما هرگز صلح است.” او آن را می پوشد تقریبا روزانه است.

متولد در پاریس در سال 1985 Traoré تساوی در سابقه خانوادگی در فرانسه و مالی. دو تن از بزرگ پدربزرگ مبارزه در کنار نیروهای فرانسوی در جنگ جهانی دوم زمانی که Mali هنوز مستعمره فرانسه و پدرش, Mara-Siré Traoré مهاجرت از مالی به فرانسه در سن 17.

Traoré یکی از 17 خواهر و برادر در یک خانواده صمیمی که در آن مکالمات انجام شد و در ترکیب فرانسه شد و زبان بامبارا. پدر او ازدواج چهار — دو سفید کاتولیک او طلاق گرفته و پس از آن دو مالی مسلمانان با او زندگی می کردند در همان زمان به عنوان مجاز توسط قانون اسلامی, با وجود ممنوعیت چند همسری در فرانسه.

هنگامی که او از سرطان در سال 1999 Traoré بود 14. به عنوان فرزند ارشد هنوز در خانه او در زمان بیش از کمر خانواده پر کردن در برای مادر Hatouma که نمی صحبت می کنند مسلط به زبان فرانسوی در حالی که در ادامه مطالعات خود را برای تبدیل شدن به یک ویژه-معلم آموزش و پرورش.

“او در زمان تقریبا مادرانه نقش با برادران و خواهر” گفت: Lassana Traoré, 43, یکی از قدیمی ترین نیم برادران دیدم که این تجربه به عنوان پایه و اساس رهبری خود را امروز.

Assa Traoré گفت که کمک به پسران در محروم حومه به عنوان بخشی از کار خود را در آموزش و پرورش ویژه ساخته شده او متوجه است که سیاه و سفید و عرب و مردان — چه کسی او را به نام “برادران ما” — هدف قرار گرفتند توسط پلیس زمانی که آنها به نوجوانان پدیده ای که دیده بان حقوق بشر مستند شده در گزارش ماه گذشته.

“و گفت که مردان مهم است که صدای خود را شمارش بخشی از مبارزه ما,” Traoré گفت. “ما باید مبارزه نگه دارید به طوری که همه زنان در سراسر جهان می تواند حقوق آنها سزاوار است. اما چه کسی مبارزه که از ما؟”

او گفت که او به خود جلب کرد با الهام از “Les Misérables” که نامزد جایزه اسکار فیلم از کارگردان فیلم Ladj Ly است که به تصویر می کشد خشونت پلیس علیه سیاه و سفید و عرب, نوجوانان در حومه پاریس.

“اگر آن مردان بوده است بیشتر قابل رویت شاید برادر من نخواهد بود مرده امروز,” او اضافه شده است.

آدما او نیمی برادر مرده در حیاط یک ایستگاه پلیس در جولای 19, 2016 در شرایطی که هنوز مورد اختلاف است.

آدما Traoré دوخته بود توسط سه افسر پلیس یکی از آنها بعدا اذعان قرار دادن “وزن همه بدن ما” در طول یک هویت بررسی کنید که چپ چپ رفت.

آدما Traoré گزارش گفت که او نمی تواند نفس بکشد و به احتمال زیاد کردن طول انتقال به ایستگاه پلیس در Persan یک شهر کوچک در شمال پاریس که در آن او مرده و دو ساعت بعد.

متضاد کالبد شکافی با اشاره به نارسایی قلبی یا خفگی به عنوان علت مرگ اما بعد از بررسی وجود دارد و هنوز هیچ تصویر روشنی از آنچه اتفاق افتاده است. اتهامات واصل شده اند در برابر ماموران آنها Traoré خانواده متهم از کشته شدن آدما.

“من به خودم گفتم که مرگ او نمی تواند باقی می ماند جزئی اخبار داستان” Assa Traoré گفت. “ما نمی تواند او را فراموش کرده ام و فقط تظاهر, ‘در اینجا یکی دیگر از مرد که جان بیش از تابستان است.’ “

Traoré گفت که تصویری از فلوید در کشور کمک کرده است “نشان دادن” چه اتفاقی افتاد به او زدی ؟ “مردم در حال حاضر درک کنند که چگونه برادر من درگذشت,” او گفت:.

Julien Talpin یک جامعه شناس در مرکز ملی تحقیقات علمی گفت که او تا به حال تبدیل شدن به “مرکزی شکل سیاسی” با آنها بسیاری از مردم سیاه و سفید احساس نادیده گرفته شده توسط احزاب سیاسی به راحتی می توانید شناسایی.

Traoré را موقع خشم, فرانسوی, جناح راست, اخبار رسانه که او را متهم به تلاش برای اشک جامعه فرانسه جدا و ایجاد حفره سیاه و سفید جوامع در برابر هر یک از دیگر. آن را نیز قرار داده و او را در تقابل با مقامات فرانسوی.

او به تازگی واصل افترا کت و شلوار در برابر پاریس رئیس پلیس کاهش یافته است و یک دعوت نامه توسط وزیر دادگستری سابق نیکول Belloubet برای دیدار با این استدلال که “عدالت انجام شود باید در یک چایخانه در Élysée کاخ.”

“رویارویی تاسیس شده است” Traoré گفت. “این یک پیروزی کوچک. اما ما نمی خواهیم یک پیروزی است.”

c.2020 شرکت نیویورک تایمز

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>