آمریکا را متهم به توهین به مقدسات کشته در پاکستان دادگاه

بی پروایی نشان دادن کشتار به ارمغان آورده است به تمرکز شدید پاکستان بسیار بدخیم قوانین توهین به مقدسات که منتقدان می گویند اغلب استفاده می شود به آزار و اذیت و تهدید و ارعاب اعضای اقلیت های مذهبی.

آمریکا طاهر احمد Naseem, 57 بود در دادگاه در شمال غربی پاکستان در شهر پیشاور اتهام که او ادعا می کرد که یک پیامبر است. Naseem به ضرب گلوله کشته شد و شش بار در روز شنبه با یک مرد جوان که مقامات شناسایی تنها به عنوان فیصل 19 یک ساکن محلی.

قتل در دادگاه در پیشاور مجتمع قضایی درو محکومیت شدید از دولت ایالات متحده.

“ما برای گسترش تسلیت به خانواده طاهر نسیم, شهروند آمریکایی که کشته شد امروز در داخل یک دادگاه در پاکستان” وزارت امور خارجه به Bureau of South and Central Asian Affairs گفت: در توییتر پست پنج شنبه. “ما مصرانه از پاکستان به اقدام فوری و دنبال اصلاحات است که جلوگیری از چنین فاجعه شرم آور از دوباره اتفاق می افتد.”

Naseem شد متهم به توهین به مقدسات در سال 2018 به اتهام که انجام مجازات اعم از جریمه به مرگ است.

او شده است یک عضو از احمدی فرقه که اعلام شده است بدعت تحت پاکستان قانون اساسی که اعضای آن در صورت تکرار آزار و اذیت. نمایندگان گفت: Naseem تا به حال سمت چپ فرقه بود و ادعا می کرد که مسیح و یک پیامبر است.

توهین به مقدسات یک و بسیار قابل احتراق و حساس موضوع در پاکستان با احساسات شعله ور بیش از صرف شایعات که در دین اسلام توهین شده است. دولت هرگز اعدام هر کسی که تحت قوانین توهین به مقدسات اما مردم متهم از آن اغلب کشته اوباش حتی قبل از اینکه پلیس می تواند اقدام گروه های حقوق بشر می گویند.

به زودی پس از کشته شدن نسیم تصویری از مسلح به طور گسترده ای به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی. آن را به او نشان داد نشستن در یک دادگاه نیمکت در حالی برگزار می شود توسط افسران پلیس و او شنیده است گفت: حضرت محمد به او گفت که در یک رویا به کشتن Naseem.

“او دشمن اسلام” مسلح شنیده است گفت: از Naseem. “او است که دشمن پاکستان است.”

مقامات پلیس گفت: آنها در حال بررسی چگونگی حمله موفق به آوردن اسلحه در داخل بالا-امنیت دادگاه ترکیب.

حقوق فعالان و گروه های حقوق بشر به مدت طولانی مبارزه کرد و در برابر قوانین توهین به مقدسات و گفت آنها استفاده می شود برای سرکوب اقلیت های مذهبی و به حل و فصل دشمنی شخصی.

اما سخت-خط مذهبی اسلامی, احزاب باید به تلخی مخالف حرکت می کند به اصلاح قوانین. جریان اصلی سیاسی رهبران اذعان سوء استفاده از قوانین توهین به مقدسات اما باید بیشتر مجوف به فشارهای احزاب مذهبی به آنها را تغییر دهید و dithered در نظر گرفتن یک مکان ایستادن در برابر آنها.

در سال 2011 Salmaan تاثیر یک سیاستمدار برجسته بود که در آن فرماندار پنجاب استان در حال مبارزه برای تغییر قوانین توهین به مقدسات بود اما به ضرب گلوله توسط پلیس گارد.

تاثیر بوده است مبارزه برای آزادی آسیا بی بی یک زن مسیحی پاکستانی که به مرگ محکوم شد و در زندان برای هشت سال پس از متهم به توهین به مقدسات. دیوان عالی کشور لغو اعتقاد راسخ او را در سال 2018 و او در حال حاضر در کانادا زندگی می کند.

کشتن تاثیر بود یادآور سرد خطراتی که صریح سکولار سیاستمداران چهره عمیقا محافظه کار و مذهبی جامعه پاکستان.

©2020 شرکت نیویورک تایمز

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de