MSMEs: Digitise و نوسازی به رشد

The entire Indian e-commerce ecosystem and linked MSMEs are now poised to undergo a revolution with global players like Amazon, Flipkart, and now, Reliance-Jio supported by tech-behemoths Facebook and Google, each wooing suppliers and customers with global experience, best practices and technology.کل هند e-commerce اکوسیستم و مرتبط MSMEs در حال حاضر آماده برای انجام یک انقلاب با بازیکنان جهانی مانند آمازون, Flipkart, و در حال حاضر اعتماد-Jio پشتیبانی شده توسط فن آوری-عظیم Facebook و گوگل هر wooing تامین کنندگان و مشتریان با تجربه جهانی, بهترین شیوه و فن آوری است.

توسط Dhanendra کومار

MSMEs ستون فقرات اقتصاد هند. شماره گذاری بیش از 45 میلیون آنها ارائه اشتغال به 150-180 میلیون نفر, کمک به 30 درصد از تولید ناخالص داخلی و 40 درصد از صادرات است. با وجود پتانسیل عظیم آنها با چالش ها مانع بهره وری و بهره وری. با Covid-19 اما آنها دریافت فلج کننده ، بر اساس یک نظرسنجی توسط AIMO حدود 35 درصد از MSMEs و 37 درصد از افراد خود اشتغال در حال حاضر بسته کسب و کار خود و یا در آستانه است.

اخبار مرتبط

برخی از چالش های نشأت گرفته از کهنه زیرساخت های پایین بهره وری ناکافی نقدینگی و عدم آن مهارت های علمی و موجودی, کنترل دیجیتال, بازاریابی رسانه های اجتماعی استفاده و غیره. پس از Covid-19, مستندات, پول نقد, بحران مهاجرت از کارگران کاهش تقاضا و اختلال در عرضه در سراسر خطوط را تشدید مشکلات.

دولت اعلام کرد کشت از اقدامات امداد: Rs 3 لاخ کرور در وثیقه آزاد اتوماتیک وام اضافی برای سرمایه در گردش به مشتریان موجود از بانک ها و NBFCs تومان 50,000 کرور سهام تزریق 20 ، 000 تومان کرور روپیه تابع بدهی برای کسانی که اعلام NPAs یا عمیقا تاکید کرد ،

به گسترش پوشش دولت نیز آزادانه گسترش طبقه بندی MSMEs از ژوئیه 1. بانک جهانی بیش از حد دلار اعلام 750 میلیون پاسخ اضطراری و حمایت از 1.5 میلیون MSMEs نهفته Covid-19 به آدرس خود را نقدینگی و اعتباری نیاز است.

مهم است که این اقدامات در حال, این هنوز هم palliatives. این فرصت باید استفاده جسورانه و سریع ساختاری تجدد از MSMEs برای رسیدن Atmanirbhar بهارات. وجود دارد نیاز به ارتقاء مهارت های خود را در هماهنگی با تماس از ساعت مودی—مهارت reskill و upskill. مطالعات نشان می دهد MSMEs می تواند به افزایش درآمد 34% با کمک ابزارهای دیجیتال به خصوص در ردیف 2 و ردیف 3 هندی شهرستانها. چند شروع یو پی اس و برنامه های که آمده اند تا بر اساس شناسایی MSME نیاز مانند ‘Vyapar’, ‘khatabook’, ‘OKCredit’, ‘Gimbooks’ ،

عصر جدید دیجیتال تکنیک نیز کمک خواهد کرد MSMEs افزایش منابع مالی هموار. Fin-techs انجام وام ارزیابی سریعتر با اسناد و مدارک دیجیتالی آپلود شده توسط وام-جویندگان. برنامه های کاربردی نیز مشتری پسند نیست و نیاز به مقاله بلند مبتنی بر فرم ها را با اسناد متعدد.

کل هند e-commerce اکوسیستم و مرتبط MSMEs در حال حاضر آماده برای انجام یک انقلاب با بازیکنان جهانی مانند آمازون, Flipkart, و در حال حاضر اعتماد-Jio پشتیبانی شده توسط فن آوری-عظیم Facebook و گوگل هر wooing تامین کنندگان و مشتریان با تجربه جهانی, بهترین شیوه و فن آوری است. آنها همه صداقت پشتیبانی از MSME فروشندگان و میلیون ها نفر از فروشگاه ها با دیجیتال شدن دستگاه و برش لبه نرم افزار به نوبه خود خود را با بهره گیری از به روز تقاضا-عرضه مدیریت و ارزیابی بازار و مصرف کننده نیاز دارد. Flipkart را اعلام اخیر خود فروشی سرمایه گذاری در جایی که پدر و مادر نهاد خارج شده را می توانید در آن در سطح جهانی تحسین تجربه در حالی که teaming تا با mom-and-pop فروشگاه به عرضه کالا نیز می تواند تحول آفرين باشد. بازار B2B تمام شده کالا در هند است که تخمین زده می شود در حدود 650 میلیارد دلار است و به سرعت در حال رشد است.

نقش و پتانسیل هندی MSMEs همراه با نیاز به بهبود بهره وری, بهره وری و کیفیت نیاز به بازدید در این زمینه در سطح جهانی و چشم انداز رقابتی از همسالان خود در ویتنام و تایلند و میانمار و غیره هنگامی که برخی از شرکت های چین ممکن است به کاوش به جای دیگر نقل مکان و زمانی که معماری در سطح جهانی به هم پیوسته زنجیره تامین نیز ممکن است آماده به انجام یک تغییر و تحول است.

در نظر داشتن نیاز به سرعت دوباره جوان ما MSMEs یک ماتریس جداگانه می تواند تکامل یافته برای سهولت در انجام کسب و کار (EoDB) به طور خاص طراحی شده برای آنها. ارائه شده خود را به آن محصول و یا خدمات متفاوت مقیاس عملیات و نیازهای متفاوت موانع قانونی مواجه متفاوت هستند و بنابراین “انجام کسب و کار” نیاز دارد. در حالی که ممکن است بسیاری از پارامترهای که ممکن است مشترک با معمولی بانک جهانی EoDB این باید در طراحی خود به کار طراحی شده دولت عاقلانه حتی منطقه-عاقلانه برای انتخاب مناطق با پتانسیل تنها به دلیل “جایی که آنها قرار دارد” تعریف می کند “آنچه که آنها می توانند و یا نمی تواند” به بازار است. متحده ممکن است کار به سمت فعالانه در حال توسعه زمین و ساختمان و حمایت از زیرساخت ها و امکانات تسهیل پنجره واحد ترخیص و حتی ممکن است تولید روح رقابتی در میان انتخاب مناطق. جوان پر انرژی, DMs با تیم های خود می توانید یک بازی پویا تر و فعال نقش مهمی در ایجاد اشتغال کاهش زمان شروع به توسعه پلاگین و بازی مانند زیرساخت با زمان واقعی عیب یابی. لجستیک یکپارچه و مرتبط با زیرساخت و ارتباطات و تجهیزات ذخیره سازی باید آمد تا از استانداردهای جهانی.

در حالی که کسب و کار اصلاحات برنامه عمل (BRAP) یک مانور مشترک با DPIIT و بانک جهانی به ارمغان آورده است نتایج دیدنی و جذاب که در آن هند را در رتبه بندی جهانی بالا رفته از 141st به 63. چنین متمرکز ورزش دولت عاقلانه حتی منطقه عاقلانه بر اساس شناسایی پارامترهای MSMEs می تواند در نتایج چشمگیر. طرح های خاص ترسیم چنین ماتریس از EoDB برای MSMEs در حال حاضر توسعه داده شده توسط صنعت اتاق مانند دکترا مجلسی و انجمن.

یک نگاه تازه نیز ممکن است مورد نیاز در برخی از مالیات مربوط به هم پیوسته مسائل impinging MSMEs تأثیر نقدینگی خود را و گاهی اوقات حتی منجر به مالیات بر مالیات است. برخی از مسائل گرفته FICCI می توانید نشان می دهد.

Rationalising پیشنهاد در بخش 194-O و 206-C
در این زمینه وجود دارد دو طرح تحت سرمایه گذاری, قانون 2020:
من) گنجاندن بخش 194-O در مالیات بر درآمد (به آن) عمل 1961
ب) گنجاندن بخش 206-C (1(h)) در آن عمل 1961

درج بخش 194-O در آن عمل 1961
امور مالی, قانون 2020 درج یک بخش جدید 194-O در این قانون مربوط به پرداخت از طریق تجارت الکترونیکی اپراتور به تجارت الکترونیکی از شرکت کنندگان. بخش 194-O نیاز به تجارت الکترونیکی اپراتورها به کسر آن در نرخ 1 ٪ از مقدار ناخالص در زمان اعتبار از مبلغ فروش به حساب e-commerce یکی از شرکت کنندگان.

پیشنهادات زیر می تواند در نظر گرفته شود در اینجا.

من) استفاده فروشنده پایگاه داده در حال حاضر در دسترس با کالا و خدمات مالیات بر شبکه (GSTN):
تحت GST, قانون تجارت الکترونیکی, سیستم عامل شده اند کسر و واریز مالیات—مالیات جمع آوری شده در مبدا (TCS)—از فروشندگان در نرخ 1 درصد از فروش خالص در نظر گرفتن. پس از آن است که اجباری برای تمام فروشندگان آنلاین به GST, ثبت نام جامع پایگاه داده از فروشندگان آنلاین و معاملات خود را در سیستم عامل های تجارت الکترونیک در حال حاضر در دسترس با GSTN که ممکن است مورد استفاده قرار گیرد برای نظارت و مطابق با بخش 194-O. این امر صرفه جویی در پذیرش بار و تاثیر بر جریان های نقدی از MSMEs.

حتی اگر بخش 194-O است به اجرا در شکل کنونی دولت ممکن است در نظر آوردن پایین پیشنهاد TDS نرخ پایین—می گویند 0.25%—به حداقل رساندن جریان وجوه نقد تاثیر نقدینگی برای بسته MSMEs.

این مهم است زیرا بخش 194-O موثر خواهد بود از 1 اکتبر و نیاز به بررسی در این مورد.

ii) تغییر پایه برای TDS محاسبه از درآمد ناخالص به فروش خالص در نظر گرفتن (به استثنای GST و هزینه به اپراتورها):
پیشنهاد محاسبه TDS در ناخالص فروش مقدار که شامل GST است یک مورد از اجرای مالیات-بر-یک-مالیات است. همراه با TCS ترکیب تاثیر بر مسدود سرمایه در گردش خواهد بود بیشتر از دو درصد است. این امر با قرار دادن فروشندگان آنلاین کار در حجم بالا پایین حاشیه, مدل تحت فشار بسیار زیاد.
TCS مجموعه تحت GST قانون محاسبه شده در نرخ 1 ٪ از ارزش خالص مشمول مالیات منابع. به منظور اجتناب از مالیات-بر-مالیات دولت ممکن است در نظر با استفاده از یک شبیه خالص فروش در نظر گرفتن (به استثنای GST و هزینه/هزینه های قابل پرداخت به اپراتورها) پست می گرداند.

گنجاندن بخش 206-C (1(h)) در مالیات بر درآمد, قانون 1961:
امور مالی عمل 2020 اضافه شده جدید بند 1(h) در بخش 206-C در آن عمل است که هر فروشنده که دریافت فروش, نظر برای کالا بیش از 50 تومان lakh هر سال قبل باید جمع آوری از خریدار TCS 0.1% از فروش در نظر گرفتن بیش از 50 تومان lakh.

در نظر گرفتن ساده ترین نمایش های خرده فروشی زنجیره تامین که شامل یک تامین کننده عمده فروش توزیع و تجارت الکترونیکی فروشنده/آفلاین فروشنده; یک محصول می تواند از طریق سه نمونه از TCS در بخش 206-C از این عمل پس از نمونه TCS تحت GST و مثال دیگری از TDS در بخش 194-O از آن عمل می کنند.

این تعدد در پرداخت مالیات ممکن است منجر به افزایش پذیرش بار و مسدود کردن سرمایه در گردش با چند برابر افزایش در هزینه انجام کسب و کار در سراسر زنجیره تامین از تامین کننده عمده فروش/تاجر و فروشنده و همچنین تاثیر منفی سهولت انجام کسب و کار برای MSMEs.

داده های جمع آوری شده در فروشندگان از طریق TCS جمع آوری شده توسط اپراتورهای همراه با اطلاعات فروشندگان (آفلاین و آنلاین) تحت گسترش دامنه بخش 206-C می تواند به اندازه کافی برای آن مقامات. از این رو دولت ممکن است در نظر نمی اجرای 206-C (1(h)) به منظور افزایش سهولت انجام کسب و کار بدون هر گونه عوارض جانبی تاثیر است.

اینها فقط چند نمونه از مناطق که در آن برخی از طرح های پیشنهادی enunciated قبل از Covid-19 می تواند دوباره در این مورد. ما در میان یک عمر فرصت برای ما تبدیل MSME بخش و ساخت آنها در سطح جهانی و رقابتی است. یک متمرکز بررسی های مختلف مقررات impinging می تواند کمک به فعال کردن این بخش برای کاهش نظارتی کلسترول. در سال گذشته ما افزود: هفت تک شاخ گرفتن ما شمارش تا 24 در حال حاضر اهداف باید بیشتر بلند پروازانه.

نویسنده این است که رئیس سابق CCI و اد بانک جهانی
دیدگاه شخصی

زنده قیمت سهام از BSE NSE آمریکا بازار و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de