در میان تنش با چین و هند و تجارت با پاکستان به نظر می رسد که کاهش سیاست نمودار

Indirect routes like the UAE and Iran will continue to exist to reroute India’s trade with both Afghanistan and Pakistan.غیر مستقیم مسیرهای مانند امارات متحده عربی و ایران ادامه خواهد داد وجود دارد به تغییر مسیر هند تجارت با افغانستان و پاکستان. (تصویر نماینده)

توسط نیکیتا Singla Sv (Sv) & پریا Arora

در حالی که تجارت بین هند و چین شده است در تمرکز از اواخر تجارت با پاکستان به نظر می رسد که کاهش سیاست نمودار. فوریه 2019 پولوما حمله تروریستی بیشتر محدود به پایین در حال حاضر سطح تجارت بین دو کشور. تاثیر مستقیم یک اختلال در تجارت مرزی است احساس ترین در پنجاب به ویژه در میان بیش از 9000 خانواده در امریتسار وابسته به این تجارت است. یک تعداد انگشت شماری از افغان کامیون عبور از مرز هستند به اندازه کافی برای نگه داشتن باربرها و معامله گران در نزدیکی چک-نوشته های اقتصادی مشغول اند. ما مطالعه اخیر یک جانبه تصمیم گیری های دو جانبه ضرر و زیان را نشان می دهد که امریتسار را در اقتصاد محلی رنج می برد از دست دادن خالص از نزدیک به 30 تومان کرور روپیه به دست آورده هر ماه از این مرز تجارت است.

اخبار مرتبط

در جولای 15, پاکستان دوباره باز Wagah-عطاری مرز افغانستان-صادرات به هند به حالت تعلیق با توجه به Covid-19 مستند. این تصمیم به نظر می رسید به پایان رسیده و همزمان با دهمین سالگرد امضای افغانستان و پاکستان و ترانزیت توافقنامه تجارت (اپتا)را فعال کنید که افغانستان برای صادرات به هند از طریق Wagah-عطاری مرز. این کامیون از بازگشت به افغانستان بروید خالی از اپتا اجازه نمی دهد که کالاهای هند به حمل و نقل در سراسر مرز.

در مراجعه به عطاری مرز یک را به طور کلی شاهد طراوت و چالاکی از مرز اقتصاد—که در آن کامیون ها منتقل شد به طور مداوم چای و اصطبل و dhabas باقی مانده مشغول اکثریت باربرها تخلیه سیمان و گچ کردن, کامیون های پاکستانی و دیگران offloaded: خشک میوه از افغانستان کامیون. به عنوان پاکستانی کامیون رو reloaded و افغانستان کامیون آماده برای بازگشت خالی منحصر به فرد رفاقت در میان افغان ها و هندی ها و پاکستانی دیده می شود. این همه قبل از فوریه 2019.

در فوریه 2019 از یک طرف Wagah-عطاری دیدم تجارت تبدیل شدن به یک قربانی روابط هند و پاکستان و افغانستان آماده شد آن اولین محصولات صادراتی به هند از طریق ایران بندر چابهار. این چهره بین هند و پاکستان در سال 2019 نیز شامل محرومیت هر یک از دیگر از مربوطه airspaces ضربه افغانستان-صادرات به هند است. تجارت میان هند و افغانستان باقی مانده است در معرض نوسانات در منطقه است.

اپتا شده است enwreathed با تکرار نگرانی های اطراف آن نامتقارن طبیعت است. این طرح اجازه می دهد تا حمل و نقل افغانستان واردات از هند است و ملاقات با مقاومت از پاکستان از ترس جاری شدن سیل کالاهای هند در پاکستان موثر بر بازار داخلی آن میباشد. مطالعات نشان می دهد که محدودیت در اپتا شده اند قادر به محدود کردن غیررسمی تجارت بین هند و پاکستان و افغانستان. حضور یک توافقنامه تجارت تسهیل تجارت اما عدم وجود یک توافق لزوما محدود کردن تجارت است. ما گزارش جدید دبی Angled مثلث (2020) را فراهم می کند شواهد غیررسمی تجارت بین هند و پاکستان است. برای مثال یک شکاف در آینه داده ها بین امارات متحده عربی, صادرات به افغانستان و افغانستان-واردات از امارات متحده عربی پشتیبانی شده توسط مصاحبه بر روی زمین را نشان می دهد دوباره مسیریابی کالاهای هند به پاکستان بازارهای در حالی که آنها برای رسیدن به مقصد افغانستان از امارات متحده عربی.

غیر مستقیم مسیرهای مانند امارات متحده عربی و ایران ادامه خواهد داد وجود دارد به تغییر مسیر هند تجارت با افغانستان و پاکستان. اما مرز اقتصاد در Wagah و عطاری پرداخت بالاترین قیمت. تسهیل تجارت مستقیم و حمل و نقل—می تواند در حمایت از این اکوسیستم از مرز اقتصاد که در آن مردم به شدت وابسته به تجارت است. همه گیر می تواند شاید به ما یادآوری می کنند که نتیجه حاصل از مشترک رشد و توسعه را به مراتب بیش از این غرفه پشت با توجه به دستور مسائل سیاسی بین کشورهای ما.

Singla sv (sv) است مدیر دانشیار و Arora ارشد تحقیقات دانشیار, کوتاه, New Delhi

زنده قیمت سهام از BSE NSE آمریکا بازار و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net