حسینه خواستند در راس هند-بنگلادش همکاری های اقتصادی, مجموعه نقطه عطفی جدید

برای اولین بار ظرف قطار نورد به ایستگاه راه آهن در بنگلادش از مرز شهر Benapole یکشنبه گذشته.

50 الکترونیکی ظروف مهر و موم شده هستند امن تر از قطار کالا; سریع تر و ارزان تر از حمل و نقل کالا در کامیون. یکشنبه با قطار انجام حرکت سریع کالاهای مصرفی مانند محصولات FMCG مانند صابون و شامپو و پارچه پارچه.

به گفته دیپلمات های مستقر در داکا و جدید دهلی, ظرف قطار خواهد شد نه تنها کمک به هند صادرات کالاهای ضروری به بنگلادش بلکه تسهیل حرکت سریع تر از بنگلادش صادرات در به طور قابل توجهی کاهش هزینه های حمل و نقل بدون تاخیر و هزینه های سربار با توجه به فساد و اخاذی راکت در مرز است که باید به طور جدی صدمه دیده حرکت کامیون ها در بنگال مرز با بنگلادش است.

هندی, مقامات گفت: اهمیت دستیابی به موفقیت در روز یکشنبه است که آن را تأکید می کند که همکاری بین هند و بنگلادش است که در یک سطح بالاتر از هر کشور دیگر در جنوب آسیا با توجه به گزارش منتشر شده در روز جمعه.

روابط بین هند و بنگلادش شده اند در شکوفایی پس از نخست وزیر شیخ حسینه خواستند آمد بازگشت به قدرت در سال 2009 و برداشت تا سرعت بعد از ساعت نارندرا انتخاب شد در سال 2014.

رهبران دو تاریخ ساخته شده در سال 2015 زمانی که آنها امضا زمین مبادله پیمان در طول PM مودی قبل از ازدواج سفر به داکا حل و فصل 41 ساله زمین مناقشه مرزی بود که یک محرک عمده در روابط دوجانبه است.

حسینه خواستند همچنین کمک مودی برای برگزاری صلح در شرق با در نظر گرفتن قوی عمل در برابر تروریست ها که از مرز عبور هنگامی که نیروهای هند و ترک خورده را بر روی آنها.

در طول سفر خود به دهلی نو در سال گذشته رهبران دو کشور صحبت کرد و از برنامه نویسی یک ‘طلایی فصل’ یا ‘Shonali Adhyaya’ در همکاری های خود است.

وزرای خارجه دو کشور تکرار احساسات در یک رویداد در روز دوشنبه که دیدم هند ارائه 10 لوکوموتیو راه آهن سنج گسترده به بنگلادش در یک حرکت در راستای تعهدات هر دو طرف برای بهبود اتصال و زیرساخت های طرح های.

بیش از ده سال است که حسینه خواستند بوده است در قدرت برای سه دوره متوالی در بنگلادش تولید ناخالص داخلی ثبت آسیا بالاترین نرخ رشد 8.2 درصد در 2018-19 آوردن زندگی مردم در فقر شدید به کمتر از 9 درصد و تبدیل کشور به یک تولید hub آماده شده کالا.

در طول راه حسینه خواستند مصمم فشار به تجارت و توسعه کمک کرد تا اطمینان حاصل شود که آن درآمد سرانه به شدت افزایش یافت, مسابقات جلوتر از حتی پاکستان است. بدهی های خود سرانه و نیم است که برای پاکستان است.

حسینه خواستند نشان داده است برای منطقه و جهان چگونه یک کشور در غیر این صورت از منابع می توانید با اطمینان از کیفیت بهتر زندگی و تنها با نگه داشتن تمرکز خود را راست گفته یک مقام.

رسمی را رد کرد و گزارش داد که هند کمیساریای عالی ریوا Ganguly دس نمی تواند یک قرار ملاقات برای دیدار با وزیر امور خارجه برای ماه — این تفسیر به این مفهوم را میرسانند روابط بین دو کشور به ریاست سراشیبی — و با اشاره به بنگلادش با وزیر خارجه AK Abdul Karim را “بیانیه روشن”.

در روز پنج شنبه Momen بود rubbished چنین ادعا می کند با اشاره به این که کمیساریای عالی تا به حال به دنبال یک “انتصاب در 22 ژوئیه و به ما زمان کافی”. او احتمالا ترک در اواخر سپتامبر یا اوایل اکتبر و می خواستم یک جلسه قبل از آن وزیر گفت.

در گزارش که ادعا داکا بود ترجیح شرکت های چینی بیش از شرکت های هندی برای سیلهت عثمانی فرودگاه Momen گفت: این شرکت تا به حال ظهور به عنوان بالاترین پیشنهاد در مناقصه روند. “برخی از روزنامه ها می گویند که ما باید با توجه بیشتر به مزایای چین که کاملا پوچ” او افزود: با توجه به داکا تریبون.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de