امارات متحده عربی می شود برای اولین بار ملت عرب به باز کردن یک نیروگاه هسته ای

دو کشور دیگر در منطقه — ایران و اسرائیل — در حال حاضر قابلیت های هسته ای. اسرائیل دارای یک unacknowledged زرادخانه سلاح های هسته ای و ایران در بحث غنی سازی اورانیوم برنامه ای است که در آن اصرار دارد این است که صرفا برای مقاصد صلح آمیز.

امارات متحده عربی یک کشور کوچک تبدیل شده است که یک منطقه ای سنگین وزن و بین المللی کسب و کار مرکز گفت: از آن ساخته شده این گیاه برای کاهش وابستگی آن به نفت است که طراحی شده و غنی شده این کشور و همسایگان خلیج فارس برای چندین دهه است. آن گفت که پس از آن چهار واحد بودند و همه در حال اجرا, کره جنوبی طراحی شده گیاه را با ارائه یک چهارم از برق کشور است.

به دنبال آرام ترس است که آن را در تلاش برای ساخت عضله به استفاده از در برابر رقبای منطقه ای آن اصرار داشت که آن را در نظر دارد به استفاده از برنامه هسته ای آن تنها برای تولید انرژی اهداف است.

اما با ایران در یک بن بست با قدرت های غربی بر سر برنامه هسته ای اسرائیل در محله ها و تنش بالا در میان کشورهای خلیج فارس, برخی از تحلیلگران مشاهده این کارخانه جدید — و هر گونه که ممکن است به دنبال — به عنوان امنیت و محیط زیست سردرد. دیگر کشورهای عربی از جمله عربستان سعودی نیز شروع و یا برنامه ریزی انرژی هسته ای برنامه.

خاورمیانه است که در حال حاضر پر از enmities که گودال عربستان سعودی و امارات متحده عربی در برابر ایران, قطر و منطقه ای جمهوری اسلامی ایران پراکسی. یکی از کسانی که از پروکسی های یمن مبتنی بر القاعده و گروه های شورشی ادعا کرد حمله به Barakah کارخانه که در آن زمان تحت ساخت و ساز در سال 2017. و ایران به طور گسترده ای اعتقاد بر این بود پشت یک سری از حملات عربستان تاسیسات نفتی و نفتکش عبور از خلیج فارس بیش از سال گذشته است.

“امارات متحده عربی سرمایه گذاری در این چهار راکتور هسته ای خطرات بیشتر بی ثبات فرار خلیج فارس منطقه آسیب رساندن به محیط زیست و بالا بردن امکان تکثیر سلاح های هسته ای” پل دورفمان یک محقق در دانشگاه کالج لندن انرژی موسسه نوشت: در یک op-ed در ماه مارس است.

و اشاره کرد که امارات متحده عربی تا به حال دیگر انرژی از جمله “برخی از بهترین های خورشیدی منابع انرژی در جهان است,” او اضافه شده است که “طبیعت از امارت علاقه هسته ای ممکن است دروغ در چشم ساده پنهان — سلاح هسته ای بود.”

اما امارات متحده عربی گفته است که در نظر گرفته گاز و منابع انرژی تجدید پذیر قبل از رد آنها را در حمایت از انرژی هسته ای چرا که آنها تولید نمی خواهد به اندازه کافی برای نیازهای خود را.

ارائه شواهدی وجود دارد که اهداف خود را در حال صلح آمیز آن نقاط به همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی که به بررسی Barakah پروژه و ایالات متحده که با آن امضا انرژی هسته ای توافق نامه همکاری در سال 2009 است که اجازه می دهد تا آن را برای دریافت مواد هسته ای و کمک های فنی از سوی ایالات متحده در حالی که محرومیت آن از غنی سازی اورانیوم و دیگر امکان بمب گذاری-توسعه فعالیت های.

است که متقاعد قطر که سال گذشته شکایت بین المللی هسته ای داوود بیش از Barakah گیاه خواستار آن را “یک تهدید جدی برای ثبات منطقه و محیط زیست آن است.”

امارات متحده عربی, صادرات نفت حساب برای حدود یک چهارم از کل تولید ناخالص داخلی. با وجود آن gusher نفت آن وارداتی افزایش مقدار گاز طبیعی در سال های اخیر به قدرت آن انرژی آب شیرین کن.

“ما با افتخار شاهد شروع Barakah نیروگاه هسته ای عملیات در تراز با بالاترین استانداردهای ایمنی بین المللی” محمد بن زاید امارات متحده عربی را عملا حاکم توییتی شنبه.

جدید در تاسیسات هسته ای است که در Gharbiya منطقه در ساحل, نزدیک به قطر و عربستان سعودی برای اولین بار از چند نگر خاورمیانه نیروگاه های هسته ای. مصر قصد دارد برای ساخت یک نیروگاه با چهار راکتور هسته ای.

عربستان سعودی نیز ساخت یک راکتور هسته ای غیر نظامی در حالی که به دنبال هسته ای همکاری های مقابله با ایالات متحده هر چند مغلوب ساختن پیشی جستن دولت گفت: این امر نشانه این توافق تنها در صورتی از آن شامل حفاظت در برابر سلاح های توسعه است.

c.2020 شرکت نیویورک تایمز

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de