تاریخچه استفاده از میلگرد در بتن

به دنبال تحول و پیشرفت به شرح زیر ، قیمت میلگرد مصرف فولاد در بتن رایج شد:

1. اولین سازه بتونی مسلح با ساخت یک تسمه بتونی برای یک قایق ، با شبکه های مستطیلی از میله های آهنی توسط یک لامبوت تقویت شد.

مواد مصرفی برای تولید میلگرد:

مواد اولیه مورد استفاده بسته به محصول متفاوت است. قیمت میلگرد تیرهای نورد – گل میخ ها و زاویه ها از شمش 3sp و شمش 5sp برای نورد میلگرد استفاده می کنند (شمش 3sp و 5sp در تجزیه و تحلیل متفاوت هستند). شمش ها بسته به نوع طراحی و نوع کوره های پیش گرم کننده و خطوط نورد در ابعاد مختلف تولید می شوند. قیمت میلگرد شمش ها معمولاً در ابعاد 6000 * 150 * 150 یا 6000 * 125 * 125 هستند. اگر طول شمش ها 12 متر باشد ، در کارخانه شمش ها با توجه به ظرفیت و ابعاد کوره به طول های مشخص برش داده می شوند. .

نحوه تولید میلگرد قیمت میلگرد:

نورد فولاد یکی از رایج ترین کارها است. یکی از روش های تشکیل فلزات فرآیند نورد است. به عبارت دیگر ، فرایند تغییر شکل واکس های فلزی با عبور از بین غلطک ها نورد نامیده می شود که به دو شکل گرم و سرد قیمت میلگرد صورت می گیرد.

نورد سرد: تغییر شکل فلز در دمای محیط

نورد گرم: تغییر شکل در دمای بالاتر از دمای محیط و زیر دمای ذوب فلز

نورد یکی از رایج ترین فرایندهای فلزکاری قیمت میلگرد است زیرا تولید آن زیاد است و کنترل محصول نهایی دقیق است. در تغییر شکل فلز بین غلطک ها و در نتیجه اعمال فشار غلتک ، بسیاری از فشارهای فشاری بر روی قسمت اعمال می شود. نیروهای اصطکاک همچنین باعث می شوند فلز در داخل غلطک ها قرار بگیرد. قیمت میلگرد اولین تبدیل شمش به شمش و شمش عموما با نورد گرم انجام می شود. با ادامه کار نورد گرم میلگرد صفحه ، قیمت میلگرد سیم لوله ریلی یا سایر اشکال ساختاری شکل می گیرد.

خط تولید میلگرد

نمونه ای از رول های زنانه

خطوط تولید نورد بسته به فضای موجود و همچنین تناژ مورد نظر ، نیاز به طراحی خاص خود دارند. در این پروژه خط تولید را شرح می دهیم:

ابتدا شمع ها را باید داخل کوره ها وارد کنید ، قیمت میلگرد جایی که دمای کوره ها تا 1100 درجه سانتیگراد باشد. برای انجام این کار ، شمش ها توسط یک جک هیدرولیکی در ردیف های خاص به داخل کوره ها هدایت می شوند و هنگامی که شمش ها در داخل قرار می گیرند. کوره آنها برای نورد شدن توسط جریانهای گرداب در دمای 1100 درجه سانتیگراد آماده شده اند.

پس از رسیدن به دمای مطلوب ، شمش ها برای نورد به خط تولید ارسال می شوند ، سپس شمشهای پخته شده روی رول ها قرار می گیرند و به مرحله قایق سواری هدایت می شوند. قیمت میلگرد مرحله قایق رانی قطر شمش ها را در سه مرحله کاهش می دهد و طول آن را افزایش می دهد. و بعد از مرحله قایق رانی (ایستاده) (نورد غلتکی) قرار دارد. این مرحله شامل 10-18 پایه است که کالیبر مشخص شده است. آخرین مرحله از چرخش ، قسمت آجری میلگرد است و پس از ایستاده بر روی ناحیه قیچی ، سطح قیچی برای برش از میلگردهای تولید شده در طول های مشخص استفاده می شود قیمت میلگرد که معمولاً برش های 24 یا 36 متر دارند. سپس ، میلگردهای تولید شده در گیوتینهای بسته بندی به طول 12 متر طبق استاندارد ایران ایزیری برش داده می شوند و در مرحله آخر به شکل 2 بسته نرم افزاری. تن ها بسته بندی شده است.

خط تولید میلگرد با قیمت

مطابق استاندارد Iziri در ایران ، میلگردها در دو نوع A II و A III تولید می شوند که مستقیماً روی خط نورد رها می شوند تا میلگرد A II تولید شود ، اما برای تولید میلگرد قیمت میلگرد A III توسط فرآیند دیگری به نام goucheng (خنک کننده) تولید می شود. (خنک کننده معمولاً با پاشیدن آب یا در معرض قرار دادن میلگرد در هوا) انجام می شود و پس از ردیف میلگرد استفاده می شود که در نهایت محصول را به رنگ سیاه تبدیل می کند.

دستگاه های موجود در کارخانه:

1- اجاق گاز از پیش گرم شده: شمش پخت

2. رول کوره: انتقال شمش برای نورد به قایق سواری

3- قایق کاری: برای نورد و کاهش ابعاد قیمت میلگرد شمش و افزایش طول آن

4- رولت های روتینگ: انتقال مواد به پهلو

5- قیچی

6-پایه: شامل غلتک های مونتاژ شده قیمت میلگرد موتور گیربکس و راهنماهای ورودی و خروجی

7- قیچی: میلگرد را به طول های مشخص برش دهید

8- بسته بندی شانه: برای سرمایش قیمت میلگرد و آماده سازی برای بسته بندی

خط تولید میلگرد

اکنون با فناوری جدید تولید میلگرد یا QST آشنا می شویم:

فناوری QST

فن آوری جوشکاری و خنک کننده (QST) به عنوان عملیاتی درون خطی در واحدهای نورد مورد استفاده قرار می گیرد که در دهه 70 و 80 میلادی به دلیل تقاضای مهندسان عمران برای میلگردهای فلزی دنده ای به عنوان آرماتور بتونی اختراع شد. با استفاده از این روش ، میلگردهای ساختمانی به قدرت حداقل 500 نیوتن متر در متر مربع می رسند. قیمت میلگرد پیشرفت موفقیت آمیز روش QST در تولید میلگردهای ساختمانی مزایای زیر را برای مهندسان عمران به ارمغان آورد:

:: کاهش حجم فولاد

:: کاهش هزینه های نیروی انسانی قیمت میلگرد

:: کاهش مصرف انرژی برای حمل و نقل و سایر مزایا

این فناوری به نوبه خود این امکان را برای مهندسان عمران فراهم آورد تا طرح های خود را با هزینه کمتری اجرا کنند.

میلگردهای دنده دار با نقطه بازده حداقل در حدود 500 نانومتر در مترمربع برای آرماتورهای بدون پیش فشار محدودتر است. توسط من