زیبایی های شبانه روزی یک بار یک مرکز فرهنگی و خطرات از دست رفته به تاریخ است. می توانید آن را اصلاح شکوه و عظمت آن روز است ؟

اما با گذشت زمان زیبایی شبانه روزی شروع به از دست دادن آن درخشش به عنوان داکا توسعه یافته به شهرستان آراسته با شکوه محلات و امکانات مدرن.

یک زمان وجود دارد که زیبایی شبانه روزی بود که امد و شد زیاد مورد علاقه برای اشاره ادبی چهره های, بازیگران و هنرمندان و فیلمسازان و سیاستمداران است. اما آن روزها در حال حاضر به نظر می رسد بلند رفته است. به سختی یک روح می تواند در زیبایی شبانه روزی امروزه.

Coronavirus همه گیر را تهدید به تسریع مرگ خود را به عنوان تسلیم متوقف گرفتن مرزها از ماه مارس این سال است. رستوران داخل بازگشایی شد اما تعداد بسیار کمی از مشتریان در حال تبدیل شدن به ناهار خوردن.

حتی به تازگی مورد استفاده مردم ازدحام خانه شبانه روزی در طول تعطیلات عید اما این مورد نشده است در این سال عمدتا به دلیل بیماری همه گیر.

این ساختمان میراث فرهنگی در حال حاضر به نظر می رسد رسیده اند گرگ و میش از سفر خود را.

ظهور

در 1940s یک Banglabazar-محور صنعت نشر پدید آمده در داکا. هفته نامه ‘Shonar بنگلادش’ به دفاتر خود در خانه از صاحبخانه Sudhir چاندرا دس قبل از پارتیشن از هند در سال 1947. این مجله که چاپ اولین شعر از Shamsur Rahman. اما Shonar بنگلادش مهاجرت خود را به کلکته بعد از پارتیشن.

بعد از آن در سال 1949 به Saha برادران — Prahlad چاندرا و Nalini موهان — افتتاح مسکونی هتل ها و رستوران ها در خانه خالی توسط Shonar Bangla.

“زیبایی شبانه روزی وسیع در 11 katha زمین نامگذاری شد پس از زیبایی این دختر بزرگتر از Nalini Saha گفت:” سمر Saha پسر Prahlad چاندرا Saha.

“در طول جنگ آزادی در سال 1971 زیبایی شبانه روزی شد دن از مبارزان راه آزادی. Bangabandhu خواهد بازدید از محل. من حدود 10 سال در زمان. زمانی که Razakars (همکاران) آگاه شد و از آن نیروهای پاکستانی با حمله به خانه شبانه روزی در Mar 28 در سال 1971 کشته شدن 17 نفر از جمله پدر من.”

Prahlad چاندرا خانواده به هند نقل مکان کرد اما بعد از آن در سال 1972 همسرش Pratibha Saha آمد با فرزندان خود Samar ساها و Tarak ساها و بازگشایی زیبایی شبانه روزی. اگر چه برخی از آن جذابیت از دست داده بود از رستوران در خانه شبانه روزی هنوز هم جذب مواد غذایی علاقه مندان در داکا.

به نگه دارید تا با سنت و مواد غذایی است که هنوز هم در خدمت فولاد crockeries در زیبایی شبانه روزی. این منو شامل غذاهای بنگالی مانند برنج ، ادویه کاری و عدس هر دو برای ناهار و شام. این نیز ارائه می دهد luchi (سرخ شده flatbread) برای تنقلات شب.

این هتل دارای 22 اتاق برای ارائه مرزها. یک اتاق اجاره Tk 1200 در روز در حالی که یک اتاق کوچک هزینه های Tk 200 تا 300. اگر چه قیمت ارزان, اتاق بیشتر خالی باقی می ماند.

Director Samar Saha

مدیر سمر Saha

در گذشته و حال از زیبایی شبانه روزی

یکی می توانید Shrishchandra خط کنار رودخانه Buriganga فقط پس از ورود Banglabazar در داکا و استراحت چشم خود را بر مسحور زیبایی شبانه روزی.

عتیقه با ساختار وسیع حیاط در مرکز احاطه شده توسط شاخ و برگ ارائه می دهد یک گام به عقب در زمان.

مجاور منطقه ناهار خوری چند عکس از افراد مشهور در زیبایی شبانه روزی از پشت در روز.

پس از آن وجود دارد اتاق خواب و راه پله — مطابق با کتاب داستان توصیف از قصر از صاحبخانه. در یک گوشه ای وجود دارد و یک لوح یادبود بزرگداشت شاعر Shamsur Rahman. بیشتر پایین یکی دیگر از پلاک خرس نام تمام 17 نفر شهید در زیبایی شبانه روزی در طول جنگ آزادی.

از زمان آغاز آن زیبایی شبانه روزی بوده و دن از شاعران مشهور, شخصیت های ادبی روشنفکران و هنرمندان و روزنامه نگاران, خوانندگان, بازیگران و بسیاری دیگر. کسانی که این روز طلایی برای زیبایی شبانه روزی

نسل جدید ممکن است آن را می دانم, اما زیبایی شبانه روزی هنوز همان درخواست تجدید نظر به کسانی که با آن آشنا که هنوز بازدیدکننده داشته است.

زیبایی های شبانه روزی در داکا رز به شهرت در 1940s. Bangabandhu شیخ Mujibur رحمان Netaji Subhash Chandra Bose شاعران Jasimuddin, Shamsur رحمان و سید Shamsul Haque تمام شد در میان بازدید کنندگان خود را. محبوب فیلمساز عبدالجبار خان خود را نوشت اسکریپت برای ‘Mukh O Mukhosh’ اولین بنگالی فیلم با صدا, در, زیبایی, شبانه روزی. در سال 1957 شاعر شهاب الدین فضل آورده خود را در مجله ادبی ‘Kobikantho” از اینجا. شعبده باز جواهر Aich نیز شروع به سفر خود را وجود دارد در حالی که آهنگساز موسیقی سمر دس تشکیل شده بسیاری از آهنگ ها نشسته در زیبایی شبانه روزی.

“هنگامی که همه ما استفاده می شود به عجله به زیبایی شبانه روزی – محل در دخمه پرپیچ و خم از داکا-تنها به دیدار با هر یک از دیگر” شاعر Sahmsur رحمان نوشت: در مورد خاطرات خود از زیبایی شبانه روزی. اشاره نویسنده سید Shamsul Haque نوشت: در زیبایی شبانه روزی تا 1962.

بسیاری از بازدید کنندگان به طور منظم غم و اندوه این واقعیت است که آنها قادر به بازدید از زیبایی های شبانه روزی در این سال با توجه به همه گیر.

“برخی از ما شده است حلق آویز کردن در زیبایی شبانه روزی از 1960s. ما هنوز هم با وجود دارد یک بار در سال و برنامه ریزی برای رفتن وجود دارد در این سال به عنوان به خوبی. اما بود که خنثی coronavirus همه گیر” گفت: صنایع وزیر Nurul مجید محمود همایون.

شاعر Nirmalendu Goon که او نیز یک بازدید کننده به طور منظم به زیبایی شبانه روزی نتواند رفتن وجود دارد.

“من استفاده می شود به اویختن در زیبایی شبانه روزی به طور منظم زمانی که من در بازدید Banglabazar برای انتشار آثار. من استفاده می شود برای نوشتن در حالی که نشسته وجود دارد. در حال حاضر من نمی رفتن وجود دارد,” او گفت:.

در سال 1995 زیبایی شبانه روزی Sudhee اعتماد ” تشکیل شده توسط مردم که قبلا متصل شده به محل. بعد از آن در سال 2003 60-قوی متولی هیئت مدیره تشکیل شد با شاعر Imrul Chowdhury به عنوان آن convener و Tarak ساها به عنوان عضو ، از طریق امنا زیبایی شبانه روزی شده است و توزیع جوایز به نویسندگان و هنرمندان و شاعران و چهره های فرهنگی از سال 2005.

“ما دچار یک ضربه سنگین از این بیماری همه گیر کوروناویروس به عنوان تنها تعداد کمی از مشتریان در حال حاضر تبدیل کردن. مردم به اینجا می آیند برای آویزان کردن اما هیچ کس به ما کمک می کند. دولت نیست به ما کمک کرد هم گفت:” سمر Saha, مدیر, زیبایی, شبانه روزی.

“خاصی چهارم تلاش کردند تا بیش از این میراث است که متعلق به پدران با جعل اسناد,” او اضافه شده است.

مقامات در حال بزرگ تحمیل ضرر و زیان مالی در تلاش برای حفظ استقرار است که بخشی از میراث داکا و کشور است.

با وجود ضرر و زیان آنها در تلاش خود را برای حفظ زیبایی شبانه روزی در حال اجرا اگر تنها برای حفظ میراث خود, با توجه به Samar. اما آن را نمی خواهد طولانی قبل از استقرار از دست داده است به حافظهی تاریخچه مگر اینکه اقدامات دولت در, او گفت:.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de