جدید IITs: آنچه آنها انجام می دهند متفاوت است ؟

که nimbleness رو منعکس شده در طول های اخیر Covid-19 مستند و مراحل بمبی گاندینگر در زمان بلافاصله پس از آن.

در حالی که موسسه تکنولوژی ماساچوست (MIT) است ضرب المثل فن آوری و آموزش و پژوهش موسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech), در یک موسسه, در زمان, مشت بالاتر از وزن خود را و موفق به انجام بهتر از MIT. دلیل به گفته پروفسور Sarit K داس مدیر بمبی Ropar است که در حالی که MIT با هدف به اکسل در هر نظم و انضباط Caltech با تمرکز بر مناطق انتخاب کنید. “جدیدتر IITs باید دنبال Caltech, مدل,” او می گوید.
هند موسسه فن آوری (IITs) عمومی فنی و پژوهشی دانشگاه. پنج است که راه اندازی شد—Kharagpur (1951) بمبئی (1958) Madras (سال 1959) کنپور (1959) و دهلی نو (1961)—در حال غیررسمی به نام همسر IITs. در 2008-09 هشت بیشتر تاسیس شد (Ropar Bhubaneswar, گاندینگر, حیدرآباد, Jodhpur, Patna, ایندور و مندی) به نام نسل دوم IITs. در این میان در سال 1994 بمبی گواتی راه اندازی شد و در سال 2001 رورکی دانشگاه تبدیل شد به یک بمبی.*

این است که این نسل دوم IITs که مثل Caltech در حال حاضر در مشت زدن و بالاتر از وزن خود را. در هر دو بین المللی (بار آموزش عالی QS) و رتبه بندی ملی (NIRF) آنها در حال به دست آوردن موقعیت در درجه اول با توجه به تمرکز خود را بر آموزش و پژوهش و نوآوری.

اخبار مرتبط

بمبی حیدرآباد

مدیر پروفسور BS Murty می گوید که یک جوان موسسه با جوان ارومیه (میانگین سن 37) “ما می توانیم فکر می کنم خارج از جعبه است که احتمالا برخی از تاسیس و موسسات ممکن است قادر به.” بمبی حیدرآباد او می افزاید شده است قادر به انجام بسیاری از چیزهای منحصر به فرد; برای مثال فراکتال دانشگاهیان این است که برای هر موسسه در هند. در این سیستم به جای گفتن سه دوره اعتبار اجرا می شود که برای کل ترم دوره های در حال تقسیم ماژول به طوری که یک مهندسی مکانیک دانشجو می تواند علوم کامپیوتر یا فیزیک کلاس به عنوان به خوبی.

همچنین برای اولین بار بود برای شروع یک BTech در هوش مصنوعی; در سطح جهان بالا موسسات مانند استنفورد و MIT ارائه چنین دوره. “ما AI بخش دارای 25 عضو هیئت علمی” پروفسور Murty می گوید. به طور مشابه, آن BTech در علوم مهندسی منحصر به فرد است—دانش آموزان می توانند تصمیم بگیرند که پس از دو سال که شاخه ای از مهندسی آنها می خواهند به تحصیلات تکمیلی در.
“ما شروع یک ترم کارورزی برای BTech دانش آموزان یک مکانیسم است که وجود دارد نیست و در هر بمبی” او می افزاید. دیگر منحصر به فرد دوره های آن را ارائه می دهد MTech برنامه های افزودنی در تولید در دستگاه های پزشکی و نوآوری در حمل و نقل هوشمند در امنیت سایبر ،

بمبی حیدرآباد به تازگی در رتبه بالا 10 در هند توسط QS. یکی دیگر از منطقه که در آن بمبی حیدرآباد و خارج از غرفه است که در نسبت دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد. “IITs مترادف با BTech اما ما باید بیشتر PG دانش آموزان از UG—ما حدود 900 دانشجویان دکترا و 600 در MTech در حالی که BTech دانش آموزان به 1,200. در این سال حدود 100 دانشجویان دکترا در حال رفتن به دریافت درجه” پروفسور Murty می گوید.

رتبه بندی جهانی به بسیاری از تاکید به ‘درک’; در QS مثلا 45% می رود به درک. پروفسور Murty می گوید که نشر خوب تحقیق و اجازه دادن به جهان می دانم که کار خوب است که اتفاق می افتد در خود موسسه است و تنها راه برای نمره بالا در درک. “اگر شما کار خوب درک خود را دریافت کنید برای بهتر تغییر” او می افزاید.

بمبی گاندینگر

مدیر پروفسور Sudhir جین می گوید که بمبی گاندینگر نیست در رقابت با IITs; موسسه در عوض به بازتعریف IITs. پروفسور جین که آموخته است در IIT Kanpur برای 25 سال می گوید که در حالی که مسن تر IITs ممکن است سفت و سخت تصمیم گیری های جدیدتر IITs در حال زیرک است. “یک فرد جوان بیشتر انعطاف پذیر بدن او و یا او می تواند انجام بسیاری از چیزهایی که یک فرد نمی تواند در همان زمان یادگیری از این که فرد مسن تر. همان مورد با قدیمی تر و جدیدتر IITs. ما یک ورق سفید شما می توانید نوشتن هر چیزی که شما نیاز به پاک کردن, پیر متن و سپس نوشتن چیزی جدید,” او می گوید.

که nimbleness رو منعکس شده در طول های اخیر Covid-19 مستند و مراحل بمبی گاندینگر در زمان بلافاصله پس از آن. زمانی که مستند آغاز شده و بسیاری از موسسات خواسته خود دانش آموزان و کارکنان به خانه بروم. “بمبی در گاندینگر ما گفت: دانش آموزان ما آن را خانه خود را. بنابراین ما نمی خواهد شما را مجبور به رفتن در هر نقطه. ما همچنین به آنها گفت که در مورد آنها می خواهند به ماندن آنها باید مانند خانواده. ما ذخیره می شود حدود دو ماه جیره غذایی در ظروف سرباز یا مسافر” پروفسور جین می گوید.

حدود 450 دانش آموزان ماند عقب از کل 1,600. بلافاصله یک بحران مدیریت گروه ایجاد شد و متشکل از سه دانشکده و دو تن از اعضای هیات و یک اتاق کنترل در خوابگاه اجرا به طور کامل توسط دانش آموزان راه اندازی شد. “آنها زد 24/7 اتاق کنترل برای چندین هفته” پروفسور جین می افزاید. “در حال اجرا در دانشگاه و در طول مستند بود و تلاش جامعه نیست و دولت تلاش است.” و آن را شامل هر کس در جامعه است.

برای مثال زمانی که مستند آغاز شده وجود دارد حدود 900 کارگران ساختمانی ماندن در شش مستعمرات. “ما ایجاد یک Shramik Kalyan برای samiti و جمع آوری شده در مورد Rs 6 لاخ با یک صندوق جمع آوری درایو به آنها کمک کند. ما همچنین ایجاد یک کمیته به نام Padosi گرم Sahyog برای samiti به کمک و حمایت از روستاهای اطراف ما با شناسایی نیازهای خود و پشتیبانی از آنها را با ملزومات و همچنین حمایت معنوی” پروفسور جین می گوید.

همه از این او می افزاید: نمی خواهد که حتی شده از راه دور امکان پذیر است اگر تصمیم گیری در بمبی گاندینگر بود سفت و سخت.
تغییر به کلاس های آنلاین به طور مشابه, صاف بود. “ما پیشرفته تعطیلات تابستان و در آن زمان ما در انتخاب هشت اعضای هیات علمی و خواسته آنها را به آزمایش با آموزش آنلاین. ما همچنین استفاده از زمان برای خرید سخت افزار و نرم افزار ما خواهد نیاز برای کلاس های آنلاین,” او می گوید.

بمبی گاندینگر آغاز کلاس های آنلاین در ژوئن 8 و این خوبی در حال اجرا هستند چرا که این موسسه انجام داده بود بسیاری از خشک اجرا شود. “چه کمک کرده است که دانشکده ما جوان است به طوری که آنها قادر به یکپارچه شیفت آنلاین.” به طوری که هیچ کس از پشت, موسسه شناسایی 21 دانش آموزان از نظر مالی ضعیف در پس زمینه و به آنها 40,000 تومان و برای خرید یک لپ تاپ است.

حتی به عنوان بمبی گاندینگر به دست آوردن موقعیت در تعدادی از رتبه بندی, پروفسور جین می گوید که تمرکز بر منطقه است. “در بازی کریکت با یک ضربه و یا یک کاسه پخش پس از قضاوت در زمین و نه در بیاد. مشابه در مورد رتبه بندی; تمرکز به روی دانشجویان و استادان و نه در آنچه که رتبه من در آن رتبه بندی,” او می گوید.

بمبی مندی

مدیر سابق تیموتی یک Gonsalves می گوید که بیش از 10 سال گذشته بمبی مندی شده است قادر به نه تنها خوب جذب هیات علمی بلکه آن را حفظ کند. “ساختمان زیرساخت نیز برای عملکرد موسسه در یک رودخانه دره خودی خود یک چالش بود اما ما شده اند قادر به ایجاد آن و در عین حال حفظ محیط زیست سبز از منطقه هیمالیا” پروفسور Gonsalves می افزاید.

بمبی مندی در طول این چند سال توانسته است به صنایع دستی انواع جدید BTech درسی که در علاوه بر این به دانشگاهیان نیز صرفا بر کار گروهی و کار برای جامعه است. “ما آن ماموریت ما به کار برای جامعه و توسعه راه حل های برای هیماچال و منطقه هیمالیا. در واقع ما یک بدن به نام EWOK (فعال زنان از Kamand دره)—اصلی پردیس بمبی مندی است که در Kamand دره—کمک کرده است که زنان روستا شروع کسب و کار خود و همچنین کمک به بهبود آموزش و پرورش خود را,” او می گوید. “دانش آموزان ما به طور منظم به بیرون رفتن به روستاهای اطراف و صرف زمان با آنها برای یادگیری در مورد خود را مشکلات و کمک به توسعه راه حل برای آنها.”

بمبی Ropar

مدیر پروفسور Sarit K دس می گوید تحقیقات یک منطقه مهم برای موسسه. “در تحقیقات بمبی Ropar بالا بود بمبی در این کشور حتی پیش از IITs در سالهای اخیر آموزش عالی رتبه” او می گوید. “در 300 تا 350 رتبه دو هندی موسسات بودند بمبی Ropar و IISc بنگلور دیگران بودند فراتر از 350. این بدان معنی است که ما باید انجام داده اند چیزی خوب است.”

این بار آموزش عالی رتبه نیز رتبه بمبی Ropar 47 در آسیا و 62 در میان همه جوان دانشگاه ها در جهان (کمتر از 50 سال). اما صرفا تولید مقالات پژوهشی کافی نیست. “استناد تحقیقات ما جایی است که ما ایستاده,” او می گوید. “ما تصمیم درست از همان ابتدا که ما نمی خواهد تعداد نشریات که در آن ما انتشار مقالات پژوهشی را به تمرکز بر روی کیفیت. ما به علمی که اگر شما در انتشار بسیار خوب مجله شما به علاوه یک اعتبار, اما اگر شما انتشار در کلاس سوم و یا درنده مجله شما منهای اعتبار است.” این استراتژی ایجاد یک فرهنگ در بمبی Ropar که در حال حاضر هر کس می خواهد برای انتشار در یک مجله.

برای دریافت بهترین استادان و محققان, پروفسور داس انجام مصاحبه در دانشگاهها و موسسات تحقیقاتی جهان و در هند و دعوت آنها به پیوستن به بمبی Ropar. “من بهترین دانشکده و حتی به آنها Rs 1 کرور به راه اندازی یک آزمایشگاه و سپس من شروع خواستار آن است که شما نیاز به انجام پژوهش در سطح جهانی” او می گوید. در پنج سال گذشته 120 اعضای هیات علمی پیوسته اند بمبی Ropar و فقط شش را ترک کرده اند.

“در برخی از IITs چنین چیزهایی ممکن است ممکن است به عنوان آنها بسیار سفت و سخت—همه چیز بازیگران در سنگ. من 20 سال در IIT Madras بنابراین من می دانم که این مشکلات وجود دارد.” دوم-نسل IITs همه هشت نفر از آنها در حال یورتمه رفتن, پروفسور دس می گوید و “من مطمئن هستم که در عرض پنج سال آینده برخی از این جایگزین خواهد شد برخی از IITs.”

زنده قیمت سهام از BSE NSE آمریکا بازار و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de