به تب MOTORS بروید و در قسمت تست موتور ها با استفاده از کلید master تراتل همه موتور ها را تا انتها بالا ببرید. حتی دانلودونهایتاتعویض ای سی یو ابداارتباطی به مشکل ندارند.اما استنتاج دوست عزیزمدراین پست خیلی به واقعیت نزدیک است چون من100درصدمشکل رارفع کردم بدون یک ریال هزینه که درادامه توضیح می دهم.درسخت ترین روزهای تحریم سال 91 و92برق سمندبنزینی ایرانی شدوشرکت کروزایران که به حق شرکت برجسته ای است(تکنولوژی زیمنس آلمان)به سفارش ایران خودرودریچه گازسیمی راباانژکتورزیمنس تلفیق کردکه مشکل جدیدی ایجادنمود.چون اگرتجربه رانندگی بادریچه گازبرقی راداشته باشیدمثلا 206یاسمندانژکتوربوش یک delayاستاندارد موقع فشردن ناگهانی گازاحساس خواهیدکردکه درتراتل سیمی کروزسمندهای بنزینی به سبب مکانیکی بودن دریچه وبازشدن ناگهانی توسط پدال گازوجودنداردبه این ترتیب سیستم ازپس همزمانی سوخت هواوبرق ontimeشمعها برنمی ایدوشمااحساس کپ می کنیداماپس ازاین مرحله هرچقدرگازمی دهیدتا200 کیلومترسرعت نه هواکم میارید نه برق نه سوخت پس مشکل دوردریچه گازوفرماندهی به ای سی یواست یعنی پتانسیومتردریچه گازکه متاسفانه درسالهای اخیرازنوع نامرغوبی استفاده شده است که توضیح میدم چه مشکلی ایجادکرده .تنظیم موتوری باتجربه ای برای رفع مشکل من روی trutle Angle و جریان پتانسیومتردریچه گازمتمرکزشدکه اولی حدو1 ودومی حدود2.5 بودواظهارداشت این باید0.5 و0.4 باشدیعنی درحالت idle قرائت دستگاه دیاگ بایداین دوعدد باشدودرحالت خاموش زاویه دریچه گازبایدبه 0 کاهش یابد.باسعی فراوران ورگلاژپتانسیومترسرجای خودش موفق به رساندن هردوپارامترباهم به اعداد مطلوب نشدیم ونهایتا یک پتانسیومترقدیمی دسته دوم داخل مغازه راباتغییرسیم بندی (سیم بندی وطرح فیش پتانسیومتردریچه گازکروزبرای سمند بنزینی جدیداست وبقیه سرفیش پتانسیومترهامستقیما به آنهانمی خورد) موفق شدیم پارامترها رابه ترتیب به 0.5 برای دریچه گازدرحالت درجا و 0.499mA برای جریان ارسالی پتانسیومترکه خیلی نزدیک به ارقام مطلوب بودرسیدیم.

من روی ساخت فلایت کنترلر کار معنی تراتل می کنم . COMMAND -کمترین مقدار تراتلی که فلایت کنترلر میتواند استفاده کند.که مقدار پیش فرض آن ۱۰۰۰ است. FEATURE FAILSAFE – میتوانید حالت failsafe را روی فلایت کنترلرتان و روی گیرنده رادیو کنترلتان ( اگر پشتیبانی کند) فعال کنید.اگر از این حالت استفاده کنید، بهتر است آن را روی هر دو بورد فلایت کنترلر و رسیور فعال کنید برای هنگامی که ارتباط بین فرستنده و گیرنده قطع میشود.ازتب failsae نیز قابل دسترسی است. PPM – اگر رادیو کنترل شما پروتکل ppm را پشتیبانی میکند، میتوانید با این دستور ppm را روی بورد فلایت کنترلر فعال سازی کنید.که در این صورت تنها به اتصال یک سیگنال برای ۸ کانال نیاز است.از تب congfigration نیز قابل دسترسی میباشد. طراحی سخت افزاری و عملکرد فنی اسپید کنترل به گونه ای است که کاربر را مطمئن می کند تا در صورت تغییرات آنی تراتل بتواند حداقل زمان پاسخ را برای انتقال اطلاعات به سیستم رقم بزند. در طراحی فلاپ های این موتور سیکلت، قطعات از نظر آیرودینامیکی طوری طراحی شده اند که میزان نیروی Drag و نیز مقدار توربولانس به حداقل برسد. را به حداقل رسانده و بهترین پرواز را برای هواپیما موجب شود. این اسپید کنترل ها برای یک سیستم توره مانند هواپیماهای مدل به گونهای برنامهریزی شدهاند تا بتواند کنترل حرکتی را با مهارت بالا انجام دهد.

به تازگی شرکتهای هواپیمایی داخلی با احتساب دو ایرلاین تازه تأسیس، موفق شدند ۵۰ فروند هواپیمای مسافری خریداری کنند که به تدریج در حال ورود به کشور است و تا پایان سال همه این هواپیماها وارد ناوگان هوایی میشود. الان برای تنظیم ربات با دو طناب به در می بندم و ضرایب و کم و زیاد می کنم ولی به نتیجه ای نمی رسم رفرنس pid رو روی 20 درجه قرار میدم و نمودار خروجی رو میبینم ولی حس میکنم این کار بیهودس و موقع پرواز این ضرایب درست نیستن . 4. آستانه حفاظت از ولتاژ پایین : کم / متوسط / زیاد :زمانی که نوع باتری روی باتری لیتیوم پلیمر تنظیم شده باشد، هر سل باتری می تواند به صورت خودکار توسط اسپید کنترل مورد بررسی قرار گیرد. خواهید دید که لرزش موتور در یکی از این نقاط به کمترین مقدار خود خواهد رسید. ولی از الان هر آنچه از حس شتاب با موتور TU5 در ذهن دارید و حس کردید فراموش کنید! میخوام ببینم چطوری میشه مثلا با ای سو ادجاست مصرف سوخت رو طوری کم کرد که نه خیلی افت شتاب داشته باشیم (حالا داشتیم هم مهم نیست فدای سرش با این گرونی بنزین سوپر که با کارت هم باید ۱۲۰۰پول بدی) نه آسیبی به موتور برسه..

بر اساس مکالمات خلبان با مرکز کنترل فضای کشور، خلبان به علت بروز مشکل فنی درخواست کاهش ارتفاع کرده که در حین کاهش ارتفاع در حدود ۳۲ هزار پایی ضمن افت شدید سرعت از صحفه رادار محو شد. خلبان به کنترلر مرکز کنترل فضای کشور گفته که می­خواهد از 21 هزار پایی به 17 هزار پا کاهش ارتفاع بدهد. در این حالت باتری را وصل کنید اسپیدها بوقی میزنند که به نشانه ورود آن ها به مد کالیبره است. یکی از جدیدترین محصولات شرکت تی موتور که به تازگی از آن رونمایی شده است انواع اسپید کنترل های ویژه هواپیما و دارایی بک است که به محض رونمایی به دلیل قیمت مناسب و کارایی تخصصی و راندمان بالا از طرفداران زیادی برخوردار شد. همانطور که گفته شد کیفیت بالا ثبات در پرواز و قیمت مناسب از فاکتورهای مهم این اسپید کنترل ها است که باعث شده طرفداران حوزه هواپیماهای مدل جذب آن شوند. اسپید کنترل های کوچک تر باعث گرم شدن سریعتر می شوند و خنک سازی آنها سخت تر است، که باعث نگرانی در مورد خنک سازی اسپید کنترل های کوچک می شود. و طبق دفترچه راهنما سوکتها ر ابه درستی جا بزنید، زیرا در صورتی که سوکتها به صورت نادرست جا زده نشوند ، احتمال خرابی در آنها وجود خواهد داشت .

ترجمه تخصصی مقاله

ایندکسر