مخزن هیدرولیک ابتدا و انتهای این مسیر لوپ است و روغن از آن خارج و در پایان مجدداً به آن باز می گردد. نکته قابل توجه این است که نیروی اندکی که پیستون وارد می شود باعث فشار به پیستون بزرگ تر شده و باعث جابجایی بار روی استوانه بزرگ می شود. گازها قابل فشرده شدن هستند ولی مایعات چنین خاصیتی ندارند. 2- در سیستم های هیدرولیک، روغن علاوه بر انتقال قدرت وظیفه روغن کاری قطعات داخلی سیستم را نیز برعهده دارد ولی در نیومانیک علاوه بر روغن کاری قطعات، باید رطوبت موجود در هوا نیز از بین برود، ولی در هر دو سیستم سیال باید عاری از هر گونه گرد و غبار و ناخالصی باشد. در این بین تجهیزات هیدرولیک و تجهیزات پنوماتیک از ابزارها وملزومات اساسی کار آتش نشانان است که هر ایستگاه آتش نشانی باید از آن ها برخوردار باشد.

واحد پیشرو معدن و مواد معدنی هیدرولیکمواد معدنی سنگ سودان سنگ زنی چین آسیاب در مقیاس کوچک تجهیزات معدن طلا. اتصالات موجود در این سیستمها از مواد با جنسها – فلزی و پلیمری – و شکلهای مختلفی تشکیل شدهاند. اجزای این نوع جعبه فرمان را روغن، شیلنگ، جک، پمپ، مخزن،شیر، تسمه و لوله های رفت و برگشت روغن هیدرولیک تشکیل می دهند. یکی از نکاتی که در پمپ های دستی بسیار با اهمیت است، شیر یک طرفه آن است که در مکش نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. سیلندرهای پلانجری هر جا از که یک نیروی خارجی با جهت مشخص برای بازگرداندن پیستون به موقعیت شروع استفاده می شود، بکار گرفته می شوند. واسکازین سمند ef7 و روغن elf برای سمند ef7 واقعا بهترین مارک روغن موتور برای سمند ef7 است یا بهترین روغن هیدرولیک فرمان سمدن همان روغن هیدرولیک مناسب ۲۰۶ است.

برای آببندی مناسب سیستمهای هیدرولیکی باید از کاسهنمدها و اورینگهای مناسب بهره برد. خریدارانی روغن موتور بهران که قصد تهیه و خرید روغن فرمان پراید را دارند، باید بهترین روغن هیدرولیک فرمان پراید را شناخته و به خرید همان نوعی که مورد تایید فروشنده و البته مورد تایید از نظر کیفی می باشد، اقدام کنند. در مقابل این خواص مثبت ، البته خواص منفی نیز در هیدرولیک موجود است که طراحان بایستی با آنها نیز آشنا گردند ، البته لازم بتذکر است که بزرگترین خاصیت منفی هیدرولیک ، افت فشار میباشد ، که در حین انتقال مایع فشرده پدید می آید. شیر کنترل جریان قادر است جریان هوا را در صورت باز بودن، با حفظ حجم تنظیم شده در واحد زمان تنظیم کند و این عملکرد کنترلی، به جریان هوای عبوری از شیر محدود میشود.

جنس مخازن نوع اول فلزی گاهی آلیاژهای فلزی گاهی نیز از جنس پلاستیک است. شیر بشقابی (GLOBE VALVE)پلاگ این شیر همانند اسم آن شبیه به یک بشقاب می باشد.از این شیر در صنایع مختلف از جمله نفت و گاز استفاده شده است , ست هیدرولیک هولماترو حتی در لوله کشی منازل نیز از این نوع شیر به وفور استفاده می شود. به این ترتیب گاز نیتروژن داخل انباره با متراکم شدن بیشتر مانند یک فنر عمل می کند. وقتی با یکی از متصدیان اجاره خودرو در این خصوص صحبت می کنم می گوید: خانم الان برای مردم اجاره خودرو بسیار با صرفه تر از خرید آن است.

ترجمه تخصصی مقاله