آیا ما چیزی از همه گیری یاد گرفتیم؟ اگر این مسیر خانه های سالمندان را تغییر ندهد، برای ما شرم آور است.»


در ماه اکتبر، 150 نفر زیر باران ایستادند تا راه اندازی یک پروژه نوآورانه برای مسکن های قدیمی در شبه جزیره روستایی کی در غرب واشنگتن را جشن بگیرند. برای اولین بار، افراد مسن که دیگر نمی توانند در خانه زندگی کنند، همچنان می توانند در جامعه خود بمانند. پروژه غیرانتفاعی دانه خردل در حال ساخت سه خانه در گرین هاوس است که دو خانه برای زندگی حمایت شده و یکی برای مراقبت از حافظه است. تقریباً یک سوم آپارتمان‌های استودیویی برای افراد کم‌درآمدی است که در Medicaid هستند.

پروژه دانه خردل که در سال 2006 تأسیس شد، با حمل و نقل، بازسازی خانه، بازدیدهای دوستانه، نظافت حیاط و اطلاعات و توصیه ها، به افراد کمک می کند در محل پیر شوند. اریک بلگن، مدیر عامل شرکت، گفت: “قطعه گم شده یک خانه پشتیبان بود.”

این جامعه روستایی می تواند در خط مقدم آینده مراقبت از بزرگسالان باشد: ایجاد خدمات حمایتی برای کمک به افراد مسن مستقل باقی بمانند. پرورش جوامع منسجم و توسعه خانه‌های مراقبت‌های بلندمدت کوچک به جای بیمارستان‌های بزرگ با کارکنان آموزش‌دیده به‌گونه‌ای که هزینه‌ها را خراب نکند.

خواندن: بحران خانه سالمندان “بدتر از همیشه”

زیبایی از خانه های سالمندان کوچک

بیش از 20 سال است که طرفداران اصلاحات در خانه سالمندان خواستار الگوهای جدیدی برای جایگزینی نهادهای سنتی و وحشتناک هستند. این تقاضا زمانی تشدید شد که بیماری همه گیر خانه های سالمندان را شکست. تا 10 اکتبر 2021، بیش از 138000 ساکن خانه های سالمندان و بیش از 2100 کارمند بر اثر کووید-19 جان باخته اند و تعداد آنها ناکافی تخمین زده می شود.

برخی از خانه های سالمندان کوچکتر، به ویژه مدل خانه سبز، در محافظت از ساکنان خود بسیار بهتر از سایرین عمل کرده اند. یک مطالعه 2020 (قبل از واکسیناسیون) در مجله انجمن مدیران پزشکی آمریکا به این نتیجه رسید: “خانه های سبز غیر سنتی / NH های کوچک [nursing homes] نتایج بهتری نسبت به NH های سنتی در بسیاری از زمینه ها دارند. شواهد نشان می دهد که آنها نسبت به کووید-19 و کووید-19 نسبت به سایر NH نرخ مرگ و میر کمتری دارند. به این ترتیب، آنها یک مدل به خصوص امیدوارکننده هستند، زیرا NH ها پس از کووید دوباره کشف شده اند.

سوزان رایان، مدیر ارشد پروژه خانه سبز، می‌گوید: «علاقه به این مدل بالاترین میزان بوده است. رسانه ها از پشت بام رفتند. خانه های سبز چنین ضد روایت واضحی از آنچه در خانه های سالمندان دیدیم ارائه کرد.

او به مزایای این مدل اشاره می کند: هر سرنشین دارای یک اتاق خواب و حمام جداگانه است. خانه‌های کوچک‌تر که دارای عملکرد مستقل هستند، تعداد کارمندانی را که با ساکنان تماس می‌گیرند به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. در خانه‌های سبز به‌جای داشتن نیروی کار برای غذا، خشک‌شویی و خانه، از «کارگران جهانی» (به نام «شهباز») استفاده می‌شود که به طور مستقیم مراقبت، تغذیه و مدیریت خانه را انجام می‌دهند. کادر پزشکی در طول هفته ثابت است.

رایان می‌گوید: «این مدل داده‌های خوبی برای کووید فراهم می‌کند. و شما نمی توانید محیط فیزیکی و بیرون رفتن را دست کم بگیرید.

خانه های سبز که معمولاً به 10 تا 12 نفر از ساکنان خدمات ارائه می دهند، معمولاً یک طبقه هستند و دارای حیاط و پاسیوهایی هستند که ساکنان آن دسترسی آزاد دارند.

رایان می گوید: ما نشان داده ایم که مدلی داریم که در بدترین لحظات عملکرد بسیار خوبی دارد.

دیدن: اشتغال در خانه های سالمندان از زمان COVID-19 به طور قابل توجهی کاهش یافته است

تحریک کننده تغییر

اولین خانه های سبز در سال 2003 در توپلو، خانم، ساخته شد. امروزه 360 خانه در 32 ایالت وجود دارد که در مقایسه با 15000 خانه سالمندان در سراسر کشور، تعداد کمی است. علیرغم شواهد قابل توجهی مبنی بر اینکه گرین هاوس و سایر مدل های خانه کوچک نتایج بالینی بهتر و رضایت بالاتری برای ساکنان، خانواده و کارکنان دارند، تغییر کند است.

همچنین ببینید: 90 درصد مردم می خواهند در خانه خود پیر شوند – قیمت واقعی آن چقدر است؟

جان پونتی، یکی از اعضای مدیر مشاور مدیریت خدمات اداری جنوبی که در پروژه خانه سبز خدمت می کند، می گوید که یک دلیل این است که 90 درصد خانه های سبز توسط سازمان های غیرانتفاعی اداره می شوند، در حالی که نزدیک به دو سوم خانه های سالمندان دارای سود هستند.

او گفت که مالکان غیرانتفاعی پیشنهاد می کنند که تنها سازمان های غیر انتفاعی که می توانند سرمایه ساختمانی را از طریق خیریه تامین کنند، می توانند از عهده ساخت خانه های سبز برآیند.

در حالی که پونتی به اداره خانه های سالمندان سنتی با کیفیت افتخار می کرد، از اولین لحظه ای که وارد خانه سبز در توپلو شد، می دانست که این آینده ای است که او برای مراقبت طولانی مدت می خواهد. او می گوید: «من حیرت زده بودم. “این خیلی خوب است که واقعیت داشته باشد.”

او توضیح می دهد که چگونه زندگی روزمره در مدل یک خانه کوچک متفاوت است. او می گوید: «در خانه سبز، شما بخشی از زندگی عزیزتان هستید. «بوی آن‌طور که نباید بو کند، بوی نان ذرت می‌دهد. کریسمس کریسمس است. می‌توانید بیرون بروید یا به آشپزخانه بروید و یک نوشیدنی بنوشید.»

شاید مهمترین چیز رابطه باشد.

پونتی می‌گوید: «وقتی همه چیز را حذف می‌کنید، همه چیز به توانایی این مدل برای تسهیل روابط بین بزرگسالان و مراقبان مربوط می‌شود. «شما تعهدی دارید که فراتر از شغل شماست. رابطه زمانی وجود دارد که واقعی، معنادار و با ارزش باشد. این تفاوت است، این جادو است.”

شرکت پونتی به توسعه و ارائه خدمات اداری به 30 خانه سبز در پنج پردیس در آرکانزاس ادامه داده است و 23 خانه دیگر تا آوریل افتتاح می شود. شصت درصد از مردم از Medicaid استفاده می کنند.

به گفته پونتی، اگرچه هزینه های ساخت و ساز پس از 30 سال استهلاک بیشتر از مدل سنتی است، تفاوت در هزینه ها “ناچیز” است. او گفت: هزینه های عملیاتی نیز حدود 5 تا 8 درصد در سال بیشتر است، “اما با توجه به تفاوت چشمگیر کیفیت زندگی و همه تفاوت ها در نتایج، مبلغ گرانی است.”

پونتی و دیگران می‌گویند از آنجایی که Medicaid بیشتر مراقبت‌ها را در خانه سالمندان پوشش می‌دهد، دولت فدرال بهتر می‌تواند از اهرم‌های خود برای ایجاد تغییر استفاده کند. “من شاخص ها را درک خواهم کرد و به تامین کنندگان بهتر با نتایج و مطالبات بهتر پرداخت خواهم کرد [payments] دور از کسانی که نیستند.»

پونتی افزود، کسانی که خانه‌های سبز می‌سازند یا اتاق‌های خصوصی می‌سازند، برای مثال، می‌توانند نرخ بالاتری نسبت به Medicaid دریافت کنند.

دولت همچنین ممکن است مانند پروژه دانه خردل، نرخ بهره کمتری را برای ساخت و ساز برای ساخت خانه های کوچک ارائه دهد. او 7.8 میلیون دلار وام ساخت و ساز با بهره کم از برنامه توسعه روستایی وزارت کشاورزی ایالات متحده دریافت کرد و 5.6 میلیون دلار از طریق دولت ایالتی و شهرستانی، بنیادها و جامعه برای خانه های سبز خود جمع آوری کرد.

متصل: “مراقبان در اثر همه گیری سوخته اند”: کمبود نیروی کار تأثیر زیادی بر خانه های سالمندان دارد

یکی از موانع تغییر، ورود شرکت‌های سهام خصوصی بدی است که خانه‌های سالمندان را خریداری می‌کنند و از آن سود می‌برند که اغلب نتایج وحشتناکی به همراه دارد. مطالعه‌ای که توسط محققان دانشگاه پنسیلوانیا و دانشگاه شیکاگو انجام شد، “کاهش شدید کادر پزشکی را نشان داد که منجر به کاهش بیشتر در دسترس بودن پرستاران برای هر بیمار” پس از خرید سرمایه خصوصی، حتی در بحبوحه یک بیماری همه‌گیر شد.

بری بارکان، یکی از بنیانگذاران پروژه بلوط زنده (بخشی از سازمان غیرانتفاعی ملی پیشگام که برای بهبود مراقبت های طولانی مدت کار می کند)، موافق است که تغییر باید تشویق شود.

او گفت: “ما باید به ایجاد مزایای مالیاتی برای کسانی که در مراقبت خوب سرمایه گذاری می کنند، نگاه کنیم تا در طراحی مجدد خانه سرمایه گذاری کنند.” “ما باید یک سیستم نظارتی داشته باشیم که از نوآوری مثبت حمایت کند و واقعاً، بسیار بد، به بازیکنان بد آسیب برساند.

آینده خانه های سالمندان کوچکتر و بهتر؟

به گفته رابین استون، معاون ارشد تحقیقات LeadingAge (یک گروه تجاری که ارائه دهندگان خدمات سالخوردگی غیرانتفاعی و دیگران را نمایندگی می کند)، سؤال گسترده تر این است: “خانه سالمندان قرن بیست و یکم چگونه با همه گزینه های موجود در آنجا مطابقت دارد؟” با کمک فناوری و گسترش خدمات خانگی و اجتماعی، چند نفر می توانند با حمایت خانواده، مراقبت رسمی اندک و فناوری اندک در خانه های خود بمانند؟

او گفت که ایجاد مراقبت با کیفیت بالا برای سالمندان در سراسر طیف بسیار پیچیده است. همه چیز خوب و خوب است که روی خانه های کوچک پافشاری کنید، اما «با این همه موجودی چه کار می کنید؟ آیا ساختمان های قدیمی را خراب می کنید و در زمین های گران قیمت خانه های کوچک می سازید؟ شما واقعاً جایی در مناطق شهری برای انجام این کار ندارید.”

یکی از راه ها ایجاد “محله” با محیط خانه در ساختمان های بزرگ است.

“مهمترین چیز در یک خانه سالمندان کارکنان آموزش دیده ای است که می دانند چه کاری انجام می دهند و می دانند چگونه روش های مبتنی بر شواهد را در مورد تحرک، در مورد پیشگیری از خوابیدن به کار گیرند. [pressure sores]استون می گوید، در مورد مدیریت درد. “این چالش است.”

پونتی افزود، از آنجایی که افراد مسن می توانند مدت زمان ماندن در خانه را افزایش دهند، نقل مکان به خانه های سالمندان کوچکتر و بهتر ممکن است راه حل باشد.

رسیدن از اینجا به آنجا

پروژه بلوط زنده، که برای دهه ها در سنگر بوده است، یک تغییر سیستماتیک در فرهنگ مراقبت نهادی از سالمندان را ترویج می کند. وقتی کووید-19 شیوع پیدا کرد، گروه به سرعت دست به کار شد و یک برنامه اقدام برای پیشبرد و لابی کردن اعضای کلیدی کنگره تهیه کرد.

بارکان می گوید: تقاضای ساده برای مقررات بیشتر راه حل نیست. او خاطرنشان می کند که با همکاری محلی و با دولت، پروژه Live Oak به دنبال “بازنگری، طراحی مجدد و تغییر کل سیستم مراقبت از سالمندان از بالا به پایین و درون به بیرون” است.

ابتدا بر سه حوزه اصلی تمرکز دارد: افزایش و آموزش نیروی کار برای مراقبت مستقیم، طراحی مجدد ساختمان ها از یک موسسه به خانه، و ایجاد یک فرهنگ مناسب برای سن.

از جمله ابتکارات پروژه Live Oak: سرمایه گذاری 55 میلیارد دلاری Medicaid در حقوق و مزایای بهتر برای کارکنان خانه سالمندان تمام وقت. 1 میلیارد دلار برای بهبود استخدام و آموزش کارگران در مراقبت مستقیم؛ انگیزه هایی برای حرکت از مؤسسات بزرگ به خانه های کوچک و ایجاد یک شبکه دیجیتال از طریق اداره زندگی اجتماعی دولت ایالات متحده با هدف به اشتراک گذاری تحقیقات و استراتژی ها برای بهبود رفاه افراد مسن.

رهبران این تلاش‌ها با کارکنان کمیته‌های کلیدی کنگره ملاقات می‌کنند تا از بودجه برای گنجاندن بودجه در بسته ساخت بهتر دولت بایدن بخواهند. با این وجود، بارکان می گوید. “ما باید برای مدت طولانی در حفاری باشیم.”

رایان می افزاید: «اگر [the pandemic] مسیر خانه‌های سالمندان را برعکس نکنید، پس باید خجالت بکشیم.»

بث بیکر یک روزنامه نگار قدیمی است که مقالاتش در واشنگتن پست، AARP Bulletin و Ms. مجله. او نویسنده کتاب‌های «با کمی کمک دوستانمان – ایجاد جامعه با پیری» و «سالمندی در عصر جدید – وعده تغییر خانه‌های سالمندان» است.

این مقاله بخشی از آینده مراقبت از سالمندان است که توسط بنیاد جان ا. هارتفورد حمایت می شود.

این مقاله با اجازه از NextAvenue.org, © 2021 Twin Cities Public Television, Inc. تمامی حقوق محفوظ است.

اطلاعات بیشتر از Next Avenue:


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ترجمه تخصصی مقاله

ایندکسر