راهنمای خرید هارد سرور

با افزایش این عدد ، توانایی پردازشی سرور مورد نظر نیز افزایش می یابد . لازم است پیش از خرید ، حتما میزان گسترش کسب و کار خود را در نظر بگیرید ؛ زیرا به کارگیری یک زیرساخت قدرتمند و انعطاف پذیر آینده روشنی را پیش روی شما خواهد گذاشت . این سرورها علاوه بر سرعت پردازشی بالا و امکانات امنیتی ، شرایط لازم برای دورکاری را نیز فراهم می آورند . این کامپیوتر همیشه روشن ، علاوه بر سرعت پردازشی بالا ، از ظرفیت حافظه قابل توجه ای نیز باید برخوردار باشد .

سرورهای استوک HP ProLiant با سطوح پردازشی و حافظه ای مختلف در بسیاری از شرکت های بزرگ و کوچک در سرتاسر دنیا استفاده می شوند فروش هارد ساتا سرور . میدانیم که تنها سه تولیدکننده اصلی هارد در دنیا وجود دارد و بقیه برندها، هاردهای سفارشی خود را طبق تکنولوژیهای موردنظرشان از این شرکتها تحویل میگیرند مثلا hp. میتوانید از این هارد درایوها در شرکت­های انترپرایز، برای Email و ERP و CRM، با رابط SAS و پهنای باند ۱۲Gb با ۳ سال، عمر مفید استفاده کنید که البته اگر در شرکتها و موسسات متوسط برای Reference، تهیه بکاپ و آرشیو اطلاعات استفاده شود، عمر مفید آنها یک سال است و امکان استفاده از SAS 12Gb و SATA 6Gb وجود دارد.

این سرورهای محبوب ، در شرکت های متوسط و بزرگ استفاده می شوند ؛ زیرا با استفاده از یک واحد مدیریتی ، منابع زیادی از سرورهای دست دوم در کنار هم قابل استفاده خواهند بود . این سرورها معمولا توسط کسب و کارهای کوچک تا متوسط استفاده می شوند .

برای مثال در هارد HP 300GB SAS شما می توانید انواع 6G ، 12G یا 10K و 12K را انتخاب کنید که البته قیمت های متفاوتی دارند. یکی از معروف ترین انواع سرورهای استوک تحت شبکه متعلق به شرکت خوشنام HP است . SL : سرورهای استوک مناسب جایگذاری در رک که مناسب دیتا سنترها هستند و از حداکثر قدرت پردازشی موجود بهره می برند ، بنابراین این سرورها مناسب شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنتی گسترده هستند . سرورهای استوک مدل DL ، از ابعاد متوسطی برخوردارند و ارتقاء قدرت پردازشی آن بسیار ساده و اقتصادی خواهد بود .

ترجمه تخصصی مقاله

ایندکسر