چگونه ون گوگ در سال 2021 به یکی از بزرگترین ستاره های دنیای سرگرمی تبدیل شد


اما اگر اخیراً یک ستاره واقعی در دنیای سرگرمی وجود داشته باشد، آن هنرمند هلندی‌تباری است که از نظر عاطفی عذاب‌کشیده است که بیش از یک قرن پیش درگذشت. البته، ونسان ون گوگ داغ تر از همیشه است – عمدتاً از طریق تعدادی از نمایشگاه های جهانی که آثار کلیدی او، از شب پرستاره گرفته تا سیب زمینی خواران، را از طریق تجربیات دیجیتالی و فراگیر که عکاسی را در فضاهای بزرگ به نمایش می گذارد، زنده کرده اند.

کوری راس، یک تهیه کننده سرگرمی مقیم کانادا که شرکت Lighthouse Immersive نمایش خود را با نام “Immersive Van Gogh” در حدود دوازده شهر آمریکای شمالی به نمایش می گذارد، گفت: “این یک ژانر جدید است.” در واقع، اجرای فعلی او در نیویورک، واقع در اسکله ای که میزبان همه چیز، از رویدادهای بسکتبال گرفته تا یک همایش کتاب های مصور و اسباب بازی است، چیزی شبیه به جشن تعطیلات است که از تقاضای باقی مانده از چرخه اولیه امسال بهره می برد.

راس و تیمش، از جمله شریک تولید، سوتلانا دوورتسکی، تخمین می زنند که آنها با هم حدود 4.5 میلیون دلار یا تقریباً 250 میلیون دلار درآمد، برای همه ارائه های ون گوگ خود، از جمله در شیکاگو، تورنتو و سان فرانسیسکو، فروختند. و این بدون احتساب درآمد 30 میلیون دلاری از فروشگاه های هدیه اضافی: آیا می توانید بگویید خرس های عروسکی با تم ون گوگ؟ (آنها در چهار اندازه از 16.99 دلار تا 69.99 دلار موجود هستند.)

“این یک ژانر جدید است”


– کوری راس تهیه کننده سرگرمی کانادایی برای نمایش های همه جانبه ون گوگ

با این حال، راس رقابت زیادی دارد. در حالی که موزه‌ها عموماً از برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی اجتناب می‌کنند، چندین تولیدکننده سرگرمی دیگر نمایش‌های مشابه ون گوگ را – در برخی موارد سال‌ها پیش – ساخته‌اند. بروس پترسون، یک مروج استرالیایی، گفت که او در سال 2011 با ارائه در سنگاپور این راه را رهبری کرد. او افزود که شرکت او Grande Experiences از آن زمان نمایش خود را به نام “ون گوگ زنده” در بیش از 70 شهر در سراسر جهان از جمله چندین شهر در سراسر جهان رونمایی کرده است. ایالات متحده

پترسون می گوید این ایده زمانی به ذهنش خطور کرد که فرزندانش را به برخی از موزه های هنری بزرگ فرانسه و ایتالیا برد. او به خاطر می‌آورد: «بچه‌های من خیلی حوصله‌شان سر رفت و گفتند: «بیا بستنی بخوریم». این امر او را به این فکر واداشت که باید راهی برای احیای استادان بزرگ وجود داشته باشد تا همه اعصار و تمام سطوح دانش و قدردانی از هنر را خشنود کند.

بنابراین پترسون روشی را برای تبدیل نقاشی ها به تصاویر متحرک توسعه داد – به دور از چیزی که در یک موزه هنری محلی می بینید، جایی که رویکرد نقاشی های دیواری با قاب برای نسل ها وجود داشته است. پترسون با سوالی گفت: موزه های سنتی کمی دستبندتر هستند.

با این حال، نمایش های همه جانبه ون گوگ تا چند سال گذشته به یک حس جهانی تبدیل نشد – به ویژه در دوران همه گیری. برخی از صنعت سرگرمی می گویند زمانی که سریال پرطرفدار نتفلیکس، امیلی در پاریس، صحنه ای از نمایشگاه ون گوگ را شامل شد، این مفهوم رونق زیادی پیدا کرد.

اما برخی همچنین خاطرنشان می کنند که خود بیماری همه گیر عامل رونق ون گوگ بود. تهیه‌کنندگان برنامه‌های سرگرمی زنده با این واقعیت که ارائه رویدادهای سنتی غیرممکن می‌شد، چه کنسرت‌ها یا نمایش‌هایی مانند سیرک یا اسکیت، زمانی که محدودیت‌های جمعیت همچنان پابرجا بود یا تماشاگران به سادگی از نشستن در سینما می‌ترسیدند، به چالش کشیده شدند.

در همان زمان، برخی از مردم هنوز نمی توانستند برای بیرون رفتن صبر کنند. نمایش ون گوگ که به دلیل بزرگی صندلی ها به راحتی مسافت های طولانی را امکان پذیر می کند، به عنوان جایگزینی برای تولیدکنندگان ظاهر شد که به سرعت برای مخاطبان تشنه سرگرمی جذاب شد، حتی با قیمت بلیط تا 50 دلار، اغلب معادل کمی بیشتر از 30 دقیقه فیلم در یک چرخه پیوسته. (اما در بیشتر مکان ها، مخاطب می تواند تا زمانی که بخواهد بماند.)

شاری بایر، یک نیویورکی که اخیراً نمایش غواصی New Gog را در نیویورک دید، در یک ارائه ویژه که به شرکت کنندگان اجازه می داد آن را همانطور که انجام می دادند ببینند، گفت: “فکر می کردم این یک راه عالی برای تجربه هنر است.” کمتر

Van Gogh with a Yoga Side: در نمایشگاه Immersive Van Gogh در نیویورک، می توانید هم زمان کشش و تماشا کنید.

کارول فاکس و همکاران

تولیدکنندگان با این واقعیت تحریک می شوند که نمایش ها را می توان با قیمت نسبتاً متوسطی ایجاد کرد. ماریو جاکامپو، مدیر عامل Exhibition Hub، شرکت دیگری که نمایش های ون گوگ را در سراسر جهان ارائه می دهد، می گوید که سرمایه گذاری اولیه می تواند حدود 250000 دلار به تنهایی در تولید دیجیتال باشد، با هزینه های فیزیکی از 50000 تا 75000 دلار در هر شهر. همچنین کمک می کند: آثار ون گوگ در مالکیت عمومی است، بنابراین هیچ هزینه مجوزی در نظر گرفته نمی شود.

و البته آثار ون گوگ با ویژگی های چرخشی و امپرسیونیستی خود جذابیت طبیعی برای مخاطب دارد. یاکامپو گفت: «هنر او فراتر از زمان است.

نه اینکه منتقدان هنری با نمایش‌های غوطه‌ورکننده مختلف ون گوگ مشکلی داشته‌اند – برخی آن‌ها را در بهترین حالت خنده‌دار و بی‌خیال می‌دانند و در بدترین حالت آن را به طرز وحشتناکی نادرست از هنرمند می‌دانند. یکی از منتقدان نیویورک تایمز درباره دو نمایش ون گوگ در این شهر گفت: «حتی شروع ون گوگ را هم نمی توان در بازتولیدهای عکاسی به تصویر کشید.» (بله، دیگری وجود دارد که در شهر موجود است).

راس، مروج اسکله 36، می‌گوید این انتقاد ناعادلانه است و استدلال می‌کند که این تجربیات دیجیتالی و همه‌جانبه نباید نمایش‌های موزه‌ای سنتی در نظر گرفته شوند، اما این روشی است که منتقدان هنری اغلب به آن‌ها برخورد می‌کنند. راس همچنین تعجب نمی کند که موزه ها عموماً از ایجاد تجربیات غوطه ور خود طفره رفته اند، اگرچه او می گوید این احتمالاً بیشتر به این دلیل است که آنها به فضاهایی بسیار بزرگتر از گالری های استاندارد نیاز دارند.

برخی دیگر پیشنهاد می کنند که موزه ها به دلایل مختلف تردید دارند. مارک والهیمر مشاور موزه می گوید که نمایشگاه های ون گوگ واقعاً آن چیزی نیست که بتوان کیفیت موزه را در نظر گرفت. او گفت: «فکر نمی‌کنم کسی بگوید این نمایش‌ها به خودی خود یک اثر هنری است.

نیوفیلدز، فضایی در ایندیاناپولیس که شامل موزه هنر ایندیاناپولیس است، یک استثنا قابل توجه است. او یک ویترین دائمی برای هنر دیجیتال به نام Lume ایجاد کرده است و در حال حاضر در حال ارائه یک نمایش ون گوگ با مشارکت Grande Experiences بروس پترسون است.

جاناتان برگر، کارمند نیوفیلدز، معتقد است که تجربیات غوطه‌ورانه راهی برای افراد نسل بعدی برای قدردانی از هنر است، اگرچه او اذعان می‌کند که ممکن است برای برخی از بازدیدکنندگان موزه زمان لازم باشد تا آن را به این شکل ببینند.

از سوی دیگر، برگر گفت: «چندی پیش نبود که عکاسی به عنوان چیزی که متعلق به موزه ها نیست دیده می شد.

برگر اضافه می کند که این تجربیات می تواند علاقه به تماشای نقاشی های واقعی را برانگیزد، که باید به نفع دنیای موزه باشد. او به سرعت اشاره می کند که نمایش نیوفیلدز ون گوگ شامل یک گالری است که شامل یک ون گوگ واقعی است. او که گویی می‌خواهد حرفش را تأکید کند، گفت: «تا به حال ندیده‌ام این همه مردم دور ون گوگ ما جمع شوند.

مهم نیست که چگونه نمایش های همهجانبه ون گوگ توسط دنیای هنر گسترده تر دیده می شود، واضح است که آنها به زودی ناپدید نخواهند شد. اگر هیچ چیز دیگری نباشد، آنها علاقه به توسعه نمایش هایی را برمی انگیزند که شامل آثار هنرمندان دیگر می شود. راس و تیمش قبلاً نمایشگاه‌های مشابهی پیرامون گوستاو کلیمت و فریدا کالو ایجاد کرده‌اند.

راس گفت: “این فضای غوطه ور به رشد خود ادامه خواهد داد.”


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ترجمه تخصصی مقاله

ایندکسر