وعده های نجات زمین در دفترچه های وجوه ESG چندان سبز نیستند: گزارش


آیا شرکت سهامی که قول کمک به نجات جهان و تعمیر لانه بازنشستگی شما را داده است به شما دروغ گفته است؟

مقررات مخرب یا غیر مخرب و گزارش‌های ناهموار، اجرای این هدف را دشوار می‌کند – شرکت‌هایی که سبد سهام، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک و صندوق‌های قابل معامله در بورس را تحت عنوان محیط‌زیست، اجتماعی و حاکمیت یا ESG می‌سازند، ممکن است مشکل زبانی داشته باشند.

دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو، و As You Sow، گروه حمایت از سرمایه‌گذاری غیرانتفاعی پایدار، به این نتیجه رسیدند که مدل‌های زبانی یافت شده در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک و زبان دفترچه‌های ETF که آنها بررسی کردند، همبستگی نسبتاً کمی با رتبه‌بندی ESG آن داشتند. تیم های همکار چهار ماه را صرف تجزیه و تحلیل 94 صندوق سرمایه گذاری مشترک و ETF با یک ESG به نام خود کردند.

اندرو بهار، مدیر عامل As You Sow، گفت: “ما می بینیم که صندوق های ESG به نام آنها F را در ابزار غربالگری ما دریافت می کنند، زیرا آنها دارای ده ها سوخت فسیلی و تاسیسات برقی با سوخت زغال سنگ هستند.”

سرمایه گذاری پایدار: دو نفر از پیشگامان سرمایه گذاری پایدار می گویند برآوردهای گسترده ESG امروز و وعده های صفر خالص تا حد زیادی بی فایده هستند.

گزارش آنها بیان می کند که سرمایه گذاران ممکن است نتوانند بین یک دفترچه برای یک ESG واقعی تمایز قائل شوند، برخلاف به اصطلاح صندوق های متقابل برای شویی سبز و ETF.

مدل‌های زبان موجود در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک و زبان دفترچه‌های ETF همبستگی نسبتاً کمی با رتبه‌بندی ESG آن دارند.


همانطور که Univ را می کارید. محققان از کالیفرنیا، سن دیگو

به عنوان مثال، در حال حاضر ادعاهای زیادی برای وجوه بدون فسیل با سرمایه گذاری قابل توجه در روغن سنتی CL00 وجود دارد.
+ 0.14٪
و گاز NG00
+ 1.64٪
به گفته محققان.

یکی از دلایل ممکن است این باشد که صندوقی تحت عنوان “انتقال کربن کم” کار می کند که بر اساس آن حتی شرکت های بزرگ انرژی ExxonMobil XOM،
+ 4.21٪،
شورون CVX،
+ 2.29٪
و دیگران، و همچنین تاسیسات فسیلی مانند Duke Energy DUK،
-1.27٪
و شرکت جنوبی بنابراین،
-1.28٪،
خطوط تجاری خود را به منابع انرژی خورشیدی، بادی و دیگر منابع تجدیدپذیر متنوع کرده اند. با این حال، جدول زمانی “انتقال” اغلب یک هدف متحرک است و هنوز قابل اجرا نیست. اکثر آنها وفادار به مراکز سود اصلی خود برای پمپاژ نفت و گاز یا تامین شبکه ایالات متحده با گاز طبیعی یا زغال سنگ کار می کنند که با بالا و پایین رفتن بازارها از نظر هزینه رقابتی تر است.

متصل: شورون انگیزه جذب کربن را با رابطه شلمبرگر مایکروسافت عمیق تر می کند

چنین تنوع پرتفوی زمانی می تواند رخ دهد که صندوق ها با بیش از یک دستور کار می کنند: برای مثال، “رشد” و “ESG”. از این نظر، سهام فناوری از لحاظ تاریخی بازدهی را برای وجوه عمدتاً ESG پشتیبان کرده است. دیگرانی که به سرمایه‌گذاری «پایدار» به یکدیگر نگاه می‌کنند، استدلال می‌کنند که فعال‌گرایی و مالکیت سهام‌داران چیزی است که بدون نادیده گرفتن این سهام، انتقال «پاک‌تر» را پیش می‌برد.

خواندن: اقتصاد “کثیف” ایالات متحده سریعتر از رشد کلی سال گذشته بهبود یافت – در اینجا چگونگی آن آورده شده است

با یک کلمه چیست؟

تیم‌های تحقیقاتی As You Sow و UC San Diego روش‌شناسی خود را در اینجا توضیح دادند، اما اساساً بروشورها را برای کلماتی مانند “کربن”، “سلاح” یا “کار” بررسی کردند. این تجزیه و تحلیل همچنین به «اصطلاحات متحرک» که اغلب در زبان دفترچه یافت می‌شوند می‌پردازد تا عبارات ESG را دقیق‌تر نشان دهد: آنها عبارت‌اند از «ممکن است در نظر بگیریم»، «باور» و «احتمالا»، از جمله.

همانطور که You Sow گفت، پس از توجه به اینکه از 3000 صندوق سرمایه گذاری مشترک و ETF در کارت رتبه بندی آنلاین NGO Invest Your Values، 94 ESG به نام خود داشتند به تیم دانشگاه مراجعه کرد – اما 60 مورد از آنها برنده “D” یا ” شدند. F” بر روی یک یا چند معیار ESG. این کارت امتیازی شرکت‌هایی را که در هفت حوزه سرمایه‌گذاری دارند شناسایی می‌کند: سوخت‌های فسیلی، جنگل‌زدایی، برابری جنسیتی، سلاح‌های گرم غیرنظامی، مجتمع صنعتی زندان، سلاح‌های نظامی و تنباکو.

خواندن: برخی از ETF ها سرمایه گذاری را با خیریه ها ترکیب می کنند – آیا باید؟

خیلی به تفسیر سرمایه گذاران موکول شده است. سرمایه گذارانی که در حال حاضر تحمل ریسک، تنوع و عوامل دیگر را در نظر گرفته اند. علاوه بر این، بازده موثر ممکن است به برخی از سرمایه گذاران اجازه دهد که حداقل فعلاً برچسب گذاری را ببخشند.

ESG یک سال استثنایی در سال 2021 داشت. به عنوان مثال، Xtrackers S&P 500 ESG ETF SNPE با قیمت 867 میلیون دلار،
+ 0.93٪
و 450 میلیون دلار SPDR S&P 500 ESG ETF EFIV،
+ 0.90٪
به ترتیب 31.4 درصد و 31.3 درصد افزایش یافت.

خواندن: ETF های ESG در سال 2021 برنده شدند، اما تاد روزنبلات از CFRA می گوید انتخابی باشید

افراد با نفوذ عمده

جامعه سرمایه‌گذاری، به‌ویژه دست‌هایی که از سهام، صندوق‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری آگاهانه اجتماعی و پاک حمایت می‌کنند، به طور فزاینده‌ای بین تشویق برای رشد نوپای فناوری‌های سبز یا شرکت‌های انرژی جایگزین به‌عنوان راهی برای شروع مبارزه با کاهش گرمایش جهانی درگیر هستند. ترویج نمایندگی بیشتر در هیئت مدیره شرکت ها، در حالی که نیاز به این نوع سرمایه گذاری ها برای وفادار ماندن به هدف و ایجاد بازده مثبت دارد.

بلک راک BLK،
+ 1.70٪،
بزرگترین مدیر صندوق جهان با 9 تریلیون دلار مدیریت دارایی، برای فراخوان خود برای افشای آب و هوای شرکتی، از جمله در شرکت Big Oil، که هنوز هم سرمایه گذاری می کند، و با اعلام تغییرات آب و هوا به عنوان فرصتی برای سرمایه گذاری مادام العمر، نمایش بزرگی را به نمایش گذاشت.

در اوایل سال 2019، بلک راک و مدیرعامل لری فینک اعلام کردند که قصد دارند سرمایه گذاری ESG را بیش از ده برابر از 90 میلیارد دلار به 1 تریلیون دلار در یک دهه افزایش دهند.

خواندن: لری فینک از بلک راک هشدار می‌دهد که دارایی‌های نفتی برای جلوگیری از کنترل به دست خصوصی می‌رود – و این “سبزشویی” است.

این یک بحث بسیار حمایتی است، اما همچنین یک بحث چالش برانگیز است، زیرا ما می خواستیم با این شرکت ها برای چندین دهه باشیم.


– سندی باس، رئیس مدیریت سرمایه گذاری در BlackRock

طرفداران سرمایه گذاری پایدار، وزن بلک راک را در مورد ESG می پذیرند، اما نسبت به آنچه که آنها می گویند یک چرخش بارج برای غول سهام است، انتقاد دارند.

Peter Uhlenbruch، رئیس استانداردهای سرمایه گذار در ShareAction، گفت: “علم تغییرات آب و هوایی برای سال ها کاملاً واضح بوده است – با این حال بزرگترین مدیر دارایی جهان، با منابع قابل توجه، تنها در سال گذشته شروع به انجام اقدامات ملموس کرده است.” گروه فعال، سال گذشته به S&P Global گفت.

سندی باس، رئیس جهانی مدیریت سرمایه‌گذاری بلک راک، فوریه گذشته در رویدادی در مرکز سیاسی دو حزبی گفت که مدیر دارایی برای تعامل با شرکت‌ها در زمینه تغییرات آب و هوایی تلاش بیشتری می‌کند.

باس گفت: “این یک بحث بسیار حمایت کننده است، اما همچنین یک بحث چالش برانگیز است زیرا ما می خواستیم با این شرکت ها برای دهه ها باشیم.” ما به طور فزاینده ای شاهد این هستیم که پایداری و تغییرات آب و هوایی در سرمایه گذاری واقعاً شتاب می گیرد. همه ما دیده‌ایم که وقتی بازارهای سرمایه حرکت می‌کنند، می‌توانند با سرعت باورنکردنی حرکت کنند.»

Universal Owner که گزارش‌هایی را با استفاده از مدل‌های هزینه-فایده کربن و سایر اطلاعاتی که معتقد است سرمایه‌گذاران باید داشته باشند منتشر می‌کند، از Vanguard، دومین مدیر دارایی بزرگ جهان، خواسته است تا با پیوستن به ابتکار مدیران دارایی خالص صفر، بگوید که از برندسازی اقلیم استفاده می‌کند. اما همچنان سرمایه ذینفعان خود را در شرکت های سوخت فسیلی “زیان” سرمایه گذاری می کند. Vanguard به یک درخواست برای اظهار نظر در پایان کسب و کار در روز سه شنبه پاسخ داد.

نظر: وقتی نوبت به سرمایه گذاری ESG می رسد، اجازه ندهید که ایده آل با چیزهای خوب تداخل کند

مشکل این است که هیچ حقیقتی در برچسب زدن وجود ندارد.


– پیتر بهار، همانطور که می کارید

یافته‌های گزارش ESG Green Wash نیز دعوت به اقدام را تشویق کرد. نویسندگان خاطرنشان می‌کنند که دنیای سرمایه‌گذاری – به ویژه تنظیم‌کننده‌هایی مانند کمیسیون اوراق بهادار و بورس – باید واژگانی جهانی ایجاد کنند و چنین زبانی را در هنگام جذب سرمایه‌گذاران آینده به فضای ESG تحمیل کنند.

“هدف از این مطالعه برجسته کردن نیاز به ایجاد یک واژه نامه مشترک از اصطلاحات و طبقه بندی وجوه موضوع [Securities and Exchange Commission] اجرای قانون، “بهار از As You Sow گفت. این امر به حذف سردرگمی و بازاریابی گمراه‌کننده، نام‌گذاری وجوه و زبان دفترچه‌ها کمک می‌کند.»

تیم‌ها یافته‌های خود را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ارجاع دادند، که در حال بررسی مقررات سخت‌گیرانه‌تر در مورد نحوه محاسبه و محاسبه ریسک تغییرات آب و هوایی شرکت‌های سهامی عام است، مانند فرسایش سواحل یا حق بیمه بالاتر برای سهامدارانشان. SEC همچنین بررسی می کند که چگونه صندوق ها و ETF ها فلسفه های ESG خود را می فروشند.

«مشکل این است که هیچ حقیقتی در برچسب زدن وجود ندارد. بهار گفت: “اگر آن محصولات خواربار بود، پس یک شیشه بدون بادام زمینی می توانست 19 درصد بادام زمینی داشته باشد و افرادی که به آجیل حساسیت دارند در بیمارستان بستری می شدند.” زمانی که سرمایه گذاران پولی را که به سختی به دست آورده اند در صندوق ESG یا صندوق «بدون فسیل» سرمایه گذاری می کنند، انتظار دارند خطر آب و هوا را کاهش دهند و از نفت، زغال سنگ و جنگل زدایی بزرگ جلوگیری کنند.»


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ترجمه تخصصی مقاله

ایندکسر