جشن هند روح نوآورانه از طریق طراحی

"حتی پس از آن," او گفت: در یک مصاحبه اسکایپ ماه گذشته "من می دانستم که من می خواهم انجام کاری خلاق منطقه با زن

توسط HONARMANDKHABAR در 6 تیر 1399

"حتی پس از آن," او گفت: در یک مصاحبه اسکایپ ماه گذشته "من می دانستم که من می خواهم انجام کاری خلاق منطقه با زندگی من است."

در حال حاضر 49, Thakur بنیانگذار طراحی معبد 21 ساله چند وجهی بوتیک طراحی فروشگاه در بمبئی هند. از آنجا که اولین جایزه به او برای جمع آوری ده ها تن بیشتر اخیرا یک دوی جایزه در سال 2017, در یک مدت طولانی در حال اجرا جنگهای صلیبی برای به دست آوردن شناخت و احترام به هند طراحی بصری سنت است.

"برای قرن های فکری و معنوی پایتخت هند شده است کنده سوء استفاده قرار گیرد و غارت با سختی یک خط اعتباری," او گفت:. "بنابراین به طور گسترده ای نادیده می گیرند هند سهم به طراحی مدرن است که سرخپوستان در ادامه به نگاه به غرب برای الهام به ندرت متوجه باشند که در طول زمان و عاطفی و معنوی ورشکستگی غرب نگاه به هند است."

او با تاسیس غیر انتفاعی موزه طراحی تعالی در ماه اکتبر گذشته گفت: "به حق این اشتباهات."

کار او شامل طیف گسترده ای از مناطق: عناوین فیلم برای دو Mira Nair-کارگردانی فیلم ("اسم" و "تمایلی بنیادگرا"); فضایی طراحی برای مارک های بزرگ (از جمله رنگ های آسیا و تاج هتل); کتاب طراحی ("چراغ, دوربین, سرگرمی" توسط Naman Ramachandran یک برنده مدال طلا در جشنواره نیویورک در سال 2007); لوازم خانگی; و حتی رستوران منوها (برای نیلی در بمبئی در سال 1999).

Divya Thakur with her dog Trooper at home in Mumbai, India, Jun 13, 2020. Thakur, founder of the 21-year-old boutique shop Design Temple, and more recently the nonprofit Museum of Design, has conducted a long-running crusade to gain recognition and respect for India’s visual design tradition. Atul Loke/The New York Times

Divya Thakur با سگ او سپاهی در خانه در بمبئی هند Jun 13, 2020. Thakur بنیانگذار 21 ساله بوتیک طراحی فروشگاه معبد و اخیرا غیر انتفاعی موزه طراحی شده است انجام شده یک در حال اجرا جنگهای صلیبی برای به دست آوردن شناخت و احترام به هند طراحی بصری سنت است. Atul Loke/نیویورک تایمز

"آنچه مرا تحت تاثیر قرار بیشتر در مورد Divya است که او خیلی polyhedric" گفت: پائولا آنتونلی ارشد متصدی و مدیر تحقیق و توسعه در موزه هنر مدرن در شهر نیویورک است. دو ملاقات در یک مهمانی شام Thakur انداخت و یکی از بسیاری از او به طور منظم میزبان.

تعریف مشخصه های طراحی خود کار است که چگونه در او کاهش می دهد اغلب پیچیده و پیچیده کلاسیک, الگوها و تصاویر بسیاری با باطنی مراجع برای تمیز کردن و خطوط ساده که بیرون کشیدن ریشه های خود را.

در سال 2004 او سرپرستی او اولین نمایشگاه "هند بومی" در Loggia dei Mercanti باستانی, بازار, در, میلان, جشن کشور خود خلاقیت و نوآوری در زمینه های محصول گرافیک و مد. از آن پس او تولید کرده است نمایشگاه در موزه ویکتوریا و آلبرت در لندن و استکهلم Millesgarden و در سراسر هند است.

او 2016, نصب و راه اندازی "طرح: هند و داستان" در Chhatrapati Shivaji Maharaj Vastu Sangrahalaya (که قبلا شاهزاده ولز موزه) در بمبئی ترسیم تاریخ هند طراحی از طریق اشیاء روزمره — لوازم خانگی, لوازم آشپزخانه, صندلی. آن جذب حدود 250000 نفر بازدید کننده است.

در حال حاضر در یک ایده که در آن زمان گرفتار است تا با موزه های تعطیل به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس — Thakur همکاری موزه طراحی تعالی با گوگل, فرهنگ و هنر, یک پلت فرم است که اجازه می دهد تا بینندگان تجربه بالا و رزولوشن 360 درجه تصاویر و ویدئوها از آثار و مصنوعات از فرهنگ ها در سراسر جهان است.

Thakur هند مطالب شامل یک تاریخچه از صندلی به صندلی های معنوی و فرهنگی; یک حساب کاربری آلمانی-سرچشمه باوهاوس جنبش نفوذ در هند; و در کمتر شناخته شده به نوبه خود سهم هند معنوی فلسفه به ایده های باوهاوس مدافعان مانند Johannes Itten, واسیلی کاندینسکی و پل کله.

باوهاوس آنلاین صفحات به دست آورده اند محبوب کشش به این دلیل که جنبش معاصر طنین گفت: Amit Sood, ارشد, جهانی, مدیر, گوگل, فرهنگ و هنر.

"این آسان به رها کردن باوهاوس به حزب کوکتل, گفتگو, اما Divya کمک می کند تا بینندگان رفتن عمیق تر به درک فلسفه چند فرهنگی و سادگی و لذت," او گفت:.

Divya Thakur sits at a table she designed at her home in Mumbai, India, Nov 19, 2009. Michael Rubenstein/The New York Times

Divya Thakur نشسته در یک میز او طراحی شده در خانه اش در بمبئی هند Nov 19, 2009. مایکل Rubenstein/نیویورک تایمز

Thakur می آید از چندین نسل از متخصصان موفق با ارزش های سنتی. او یادآور شد یک وکیل برجسته در بیهار. او پدربزرگ مادری بود که یک پزشک است که به کمک ایجاد بیهار شعبه از سازمان صلیب سرخ. پدرش Umesh چاندرا Thakur, یک مهندس عمران با ارتش و پس از آن برای چندین پیشرو هندی مارک های هتل. مادر Prema Thakur همچنین در حال حاضر بازنشسته شد یک معلم و مدیر مدرسه.

به عنوان پدر و مادر خود نقل مکان کرد و در میان نظامی, پست Thakur با حضور نخبگان Welham مدرسه دخترانه در Uttarakhand. "ما فکر کردیم که ما ارتفاع خنک," او گفت:, و اضافه کرد او همچنان نزدیک با چند همکلاسی.

حرفه ای خود را شروع inauspiciously. تازه از آقا JJ موسسه هنر کاربردی در بمبئی در سال 1992 Thakur پیوست Trikaya خاکستری به عنوان یک توصیف "آگهی آژانس نوکر."

در آن زمان هند طراحی شد و هنوز هم پیدا کردن راه خود را. تاسیس در سال 1961 از موسسه ملی طراحی علامت شروع طراحی به عنوان یک نظم و انضباط جدی در هند با توجه به Pheroza J Godrej هنر مورخ سرپرست و رئیس Godrej Archives شورای.

"این زمانی بود که هند آغاز طرح توسعه به احساسات به دنبال از سوی غرب برای الهام," او گفت:. "تا آن زمان ما به دنبال شده بود در طراحی از طریق صنایع دستی و بومی محلی تولید کنندگان."

Thakur سرعت افزایش یافت به هنر مدیر در Trikaya خاکستری و پس از آن در یکی دیگر از آژانس پس از هفت سال آمد به توجه آژانس کار به عنوان محدود کننده است.

تاسیس در سال 1999 طراحی معبد به سرعت در حال توسعه یک لیست از مشتریان و سپس شاخه به لوازم خانه, مبلمان و دیگر تلاش خلاق. Thakur متعلق به یک طراحی گالری از 2010 تا 2017 به عنوان یک تجربی مشترک خرده فروشی و فضای آموزشی برای طراحان و دیگران.

او یک فیلم تبلیغاتی برای ماریوت هتل های بین المللی در راجستان قلعه Jaisalmer. او مد حساسیت خود را به دست آورده یک ذوق بهترین لباس ستایش در سال 2016. در آن او خلاصه تعریف او از سبک به عنوان "متفکر ادغام خود درونی و بیرونی خود است."

او در خانه یک دو-سطح پنجم-راه رفتن در طبقه بالا مورب پشت تاج محل هتل قصر در جنوب بمبئی است که به خودی خود یک موزه نمایشگاه است. هنر و مجسمه های نمایندگی از کشورهای مختلف و دوره خط در دسترس ترین دیوارها و قفسه ها. (و 110 پوند, فرانسوی, mastiff, سپاهی, مسیرهای پیاده روی خود را در سراسر خانه و دامپزشکان هر کسی که با حمله به این فضا است.)

Thakur خود-پرتره مدرن نقاشی سه قابی با عنوان "سر مطالعه" نشان می دهد که وجود دارد این است که بسیاری دیگری که در تحت او شخصیتی خوش بین ebullience.

A display at Divya Thakur's home in Mumbai, India, Nov 19, 2009. Michael Rubenstein/The New York Times

یک صفحه نمایش در Divya Thakur خانه در بمبئی هند Nov 19, 2009. مایکل Rubenstein/نیویورک تایمز

"خانه من بسیار بیان من," او گفت: در سال های اخیر تور مجازی در سراسر کشور مستند بیش از coronavirus. آپارتمان — خانه ها نیز که دفاتر طراحی معبد و برجسته بود در نیویورک تایمز 11 سال پیش — به عنوان اتصالات زمینه برای مهمانی های شام, که در آن او را دوست دارد به اطراف خود با افراد جالب است.

"من دوست دارم برای سرگرم کردن" او گفت:.

در روز های اخیر یک شب Thakur موج یکپارچه از یک خوشه از مهمانان دیگر او قوی خنده شناسایی که در آن او بود در هر لحظه است.

"او یکی از بزرگ conveners اما حداقل شبکه های فرد در اطراف گفت:" آناند Giridharadas نویسنده کتاب "نگاهی به همه برندگان" و میزبان معاون تلویزیون "صندلی در جدول" شده است که به چند تا از Thakur شام.

"به نظر من" او گفت: "او یک فمینیست نماد مترقی آینده برای هند شجاعانه مقاومت در برابر جهانی عیب پوشی" از آن هویت فرهنگی.

© 2020 نیویورک تایمز اخبار سرویسtinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب