'کلایو هند' مجسمه در انگلستان شهر ذخیره شده توسط شورای محلی رای

لندن جولای 16 یک مجسمه از رابرت کلایو به عنوان "کلایو هند" برای نقش خود در ایجاد بریتانیا استعمار و سلطه بر هن

توسط HONARMANDKHABAR در 26 تیر 1399

لندن جولای 16

یک مجسمه از رابرت کلایو به عنوان "کلایو هند" برای نقش خود در ایجاد بریتانیا استعمار و سلطه بر هند در اوایل سال راج ذخیره شده است از حذف از آن غرور و افتخار از محل در شروزبری مرکز شهر در غرب انگلستان پس از یک شورای محلی علیه آن رای دادند.

Shropshire Council شد و تعمق در موضوع و در راستای قانون اساسی پس از دو دادخواست جذب بیش از 23,000 امضا در حمایت از "نژادپرستانه" مجسمه را برداشت. ضد طومار در حمایت از این مجسمه نیز جذب 8,000 امضا.

در رای گیری این هفته 28 مشاوران تصمیم به انجام هیچ اقدام در آینده از این مجسمه در حالی که 17 رای برای اقدام در این هفته. مقامات محلی را به حزب محافظه کار به رهبری پیتر Nutting گفت: این مجسمه باید در Clive را زادگاه و استدلال کرد که وجود دارد همچنین یک مجسمه از او در کلکته.

"به عنوان رهبر Shropshire Council و زیر نظر گرفتن دقیق از استدلال و در مقابل آن حذف, من در حال حاضر بر این باورند که مجسمه رابرت کلایو در مربع در شروزبری باید در محل باقی می ماند" گفت: عضو شورا Nutting.

"کلایو است که به وضوح قابل توجه رقم در شروزبری و Shropshire تاریخ. بنابراین من نمی خواهید به دیده می شود به پاک کردن او از کتاب های تاریخ, اما من فکر می کنم وجود دارد یک مورد خوب برای آموزش مردم در مورد زندگی خود و آنها را قادر می سازد به فرم نظرات خود را در مورد اعمال خود را و یا سوء رفتارهای," او گفت: Shropshire ستاره.

Nutting گفت: اطلاعات مدیره می تواند قرار داده تا در کنار مجسمه در میدان برای کمک به مردم یاد بگیرند در مورد Clive و فرم نظرات خود را.

دیوید پارتن که ایجاد یکی از دادخواست به نفع مجسمه را برداشت گفت که او "شوکه".

"تنها حذف کامل مجسمه را نشان می دهد شورای جدی در مورد نژاد پرستی" گفت: پارتن.

"کلایو سقوط خواهد کرد و آن را یک ماده از اگر اما زمانی که. آن گدا اعتقاد ما به استدلال این که میراث او منجر به میلیون ها نفر از مرگ و میر. آن را کاملا demoralising این تصمیم" او گفت:.

خواستار مجسمه برداشته شود موجب شد در ماه گذشته زمانی که سیاه و سفید زندگی می کند ماده معترضان در بریستول پاره کردن یک مجسمه تاجر برده ادوارد Colston ریخته و آن را در یک بندرگاه.

آن را موجب حملات در دیگر بناهای تاریخی در سراسر انگلستان و یک بحث شدید در مورد اینکه آیا مجسمه از مردم با لینک کلیک کنید برای بردگی استعمار و نژادپرستی همه باید برداشته شود.

کلایو که در خدمت به عنوان فرماندار بنگال تحت شرکت هند شرقی در قرن 18 شناخته شده شکل استعماری در تاریخ هند.

دادخواست علیه او مجسمه برجسته کردن نقش خود در "غارت" بنگال در اوایل روز از امپراتوری بریتانیا با بسیاری از منطقه ثروت پیدا کردن راه خود را با او به بریتانیا.

"فقط به خاطر یک کشف تاریخی است که نمی توان او را خوب است. او چیزی بیش از یک شکل از ظلم و ستم و سفید برتری است که آیا آگاهانه یا نه, شده است و جشن گرفته و گرامی در شروزبری تاون مرکز برای صدها سال" می خواند یکی از دادخواست.

وجود دارد یک شبیه زندگی به اندازه مجسمه Clive نزدیکی امور خارجه و مشترک المنافع (FCO) در ساختمان پادشاه چارلز خیابان وایت هال در مرکز لندن.

ازاره سوابق خود را دو حرفه جهش در هند از جمله نبرد Plassey در سال 1757 و پیمان اللهآباد (هند) در سال 1765.

کلایو به دنیا آمد و در مارکت دریتن در Shropshire قبل از تحصیل خود را در لندن در سفر به هند برای شرکت هند شرقی در سال 1743 قبل از بازگشت به خانه اش در لندن بعد از آن در زندگی که در آن او در 1774 – اعتقاد به خودکشی کرد.

دادخواست برای حذف کلمبوس مجسمه آغاز شده توسط هند-منبع لندن Ameya Tripathi جذب کرده است بیش از 85000 امضا در Change.Org و این گروه در حال حاضر فشار برای بحث محلی وست شورای اسلامی در پایان این ماه است. — PTItinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن