دریافت بهترین تقویت خودرو

Footwell intrusion یکی از حالتهای شکست شناخته شده محفظه ایمنی است و میلههای ضد نفوذ یکی از اجزای محافظت در بر

توسط مدیر سایت در 12 اردیبهشت 1402

Footwell intrusion یکی از حالتهای شکست شناخته شده محفظه ایمنی است و میلههای ضد نفوذ یکی از اجزای محافظت در برابر ضربههای جانبی و تصادف از پهلو هستند. کار اگزوز این است که هوا را از موتور خارج کند، بنابراین زمانی که انفجار در داخل محفظه انفجار موتور اتفاق می افتد، دود و صدای ناشی از آن باید به خوبی خارج شود. ولی همین پیچ وتاب سبب می شود که هوای خروجی نتواند با شتاب مناسبی از اگزوز خارج شود و بر روی سرعت خودرو تاثیر می گذارد. توجه بفرمایید اگر DPF Regeneration یا بازسازی DPF به درستی انجام نشود منجر به ایجاد دوده ای (Soot) می شود که بر کارایی و مصرف سوخت تأثیر می گذارد و در صورت عدم توجه به DPF مسدود می شود و در نهایت می تواند صدمه ای بسیار گران به سایر اجزای موتور وارد کند. ما در اینجا سعی میکنیم با اهتمام به قطعات موثر بر آیرودینامیک خودرو، آن را از دریچهی دستاوردهای تیونینگ روز دنیا، بررسی کنیم. اگر بخواهیم به صورت گسترده و اصولی و به طور تخصصی به امر تیونینگ کردن اتومبیل و تقویت موتور بپردازیم، مشخصا از دست ما ساخته نبوده و نیاز به تخصص و دانش زیادی در این زمینه داریم و همین طور نیازمند به کار بلد آن، خواهیم بود. طرفداران سیاست برنامهریزی حمل و نقل اغلب از عوارض، افزایش مالیات سوخت، قیمت گذاری ازدحام بازار برای پارکینگ شهری به عنوان وسیله ای برای متعادل کردن استفاده از خودرو در مراکز شهری با حالتهای کارآمدتر مانند اتوبوس و قطار حمایت میکنند. البته این مورد در بعضی از نقاط ایران برای خرید و فروش ممکن است بعضی از مسائل مربوط به ضربه خوردگی و یا رنگ شدگی سقف را مطرح سازد اما در حالت کلی، چنانکه هیچ قسمت دیگر سقف دچار ضربه و یا رنگ شدگی نباشد، پذیرفته شده است و نه تنها باعث افت قیمت نمی شود بلکه بسیار مقبول تر و قابل قبول برای عامه میباشد و این مورد دقیقا مانند پرچ کردن پلاک و سوراخ کردن بدنه برای نصب پلاک خودرو میباشد. در این صورت برداشتن ابزار و لوازم اضافه ی صندوق عقب، تغییر در رینگ ها و تعویض آن با نوع آلومینیومی سبک و تغییر در ترمز کاسه ای به ترمز دیسکی سوراخ دار، برداشتن باربند از روی سقف اتومبیل و… ضمن آن کـه می توان بـه کمک تغییر در طراحی سر دنده، تغییر در نوع طراحی نمای داخل و خارج خودرو، تغییر شکل چراغهاي جلو و عقب و آینههاي بغل و همچنین تغییر در اندازه و نوع طراحی رینگ، لاستیک و کیتهاي بدنه نیز بـه این هدف مهم دست یافت. اگر از یک کاتالیست تمیز هم کمک بگیرید و آن را با یک کاتالیست فرسوده عوض کنید، حتماً این کار کمک خواهد کرد تا به این وسیله بتوانید با قدرت بیشتری هوا را به بیرون منتقل کنید و علاوه بر این در خودروهای اسپرت جنس لوله و مخزن اگزوز را از استیل صافی انتخاب می کنند، تا دود و هوای خروجی با شتاب زیادی از خودرو خارج شود. ایجاد تغییرات فنی در موتور ماشین برای به­دست آوردن شتاب و سرعت بیشتر انجام می­گیرد، هم­چنین در کنار این تغییرات باید سیستم ترمزگیری و کنترل ماشین هم بهبود پیدا کند تا به­صورت همروند یک ماشین تقویت شده داشته باشید.

اگر به خودروهای مسابقه ای و اسپرت نگاهی کرده باشید حتما دیده اید که برای کم کردن وزن اتومبیل خود حتی صندلی های قسمت عقب خودرو را کاملاً حذف کرده اند، تا بتوانند با وزن کمتر اتومبیل، سرعت آن را بیشتر کنند. بهعلاوه در بیشتر خودروهای روز جهان حتی اهرم دندههای اتوماتیک نیز حذف گردیده و جای خود را به چند دکمه در کنار نمایشگر یا سامانه تهویه خودرو دادهاست. برای اینکه بخواهید عملکرد موتور خود را با ریمپ ایسیو جک J4 به حداکثر برسانید، نیازی به مسابقه دادن ندارید. اما فیلتر هوایی که در خودروهای اسپرت با سیستم خنک کنندگی نصب می شود این امکان را برای موتور فراهم می آورد تا تمام نیاز موتور به اکسیژن و هوا توسط این وسیله رفع شود و هوای خنک به خودرو به وسیله ی این فیلتر خواهد رسید و در نتیجه قدرت موتور بیشتر خواهد شد. تغییر شمع­های معمولی با شمع­ های سوزنی و ایردیوم می­ تواند به احتراق درون سیلندرها کمک کند تا مقاومت کمتری دربرابر جرقه داشته باشند. تغییر شمع­های معمولی با شمع­های سوزنی و ایردیوم می­تواند به احتراق درون سیلندرها کمک کند تا مقاومت کمتری دربرابر جرقه داشته باشند. هنگامی که یک خودرو از بازرسی عبور میکند، اغلب یک برچسب روی شیشه جلو یا پلاک خودرو قرار میگیرد تا کنترلهای بعدی ساده شود، اما در برخی کشورها (مانند هلند از سال ۱۹۹۴) این دیگر ضروری نیست. به گزارش سایت خبری ساعد نیوز، واژه تیونینگ و تقویت خودرو در بین افرادی که علاقه زیادی به خودرو دارند ناآشنا نیست. نمایشگاه بین المللی تقویت و تزئین خودرو مطابق سال قبل در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار میشود. علاوه بر این، برنامههای آتی اجرای «سوپر بلوکها» در بارسلون میتواند میزان جمعیت مسکونی در معرض آلودگی صوتی بیش از ۶۵ دسیبل را از ۴۲٫۵٪ به ۲۶٫۵٪ درصد کاهش دهد. لوله ی اگزوز و مسیر آن با پیچ و تاب زیادی همراه است تا ضمن به بیرون راندن دود بتواند صدای خروجی از خودرو را نیز کاهش دهد. بیشتر ماشینهای مسابقهای و بعضی از خودروهای معمولی با استفاده از وسایلی همچون بال معکوس، نیروی رو به پایین را تقویت میکنند تا در پیچهای تند خودرو روی جاده باقی بماند و همچنین هندلینگ خودرو افزایش یابد. بازده معمول ضریب درگ برای خودروهای جاده ای عددی بین ۰.۳ تا ۰.۴ است.در برخی خودرو های خاص مثل پورشه تایکان های جدید این عدد به ۰.۲۲ هم میرسد.از طرفی خودروهای مسابقهای فرمول یک از ضرایب درگ بالایی برخوردارند چرا که چرخها بیرون از بدنه و بیرون از گلگیرها قرار گرفته اند و درگ را بطور چشمگیری افزایش می­دهند.به طور مثال در F1 این ضریب حدود ۱ می­باشد. استفاده از اسپلیتر در اتومبیلهای مسابقهای یک امر رایج است اما در پیستهایی که آسفالت نرم و فلت دارند و در خودروهایی که سیستم های تعلیق سفتتری دارند؛ اسپلیتر میتواند کارایی خود را بحد بهتری نشان دهد. آیرودینامیک علم بسیار وسیع و پیچیدهای است که پرداختن به آن، نیاز به دانش تخصصی بر روی جریانات هوایی و دینامیک گازها دارد که از حوصله این مقاله خارج است. می دانید که وظیفه ی اگزوز، خارج کردن دود و هوای موتور است.

همانطور که در بالا اشاره کردیم، سیستم اگزوز برای خارج کردن دود ناشی از احتراق درون سیلندر باید به­خوبی وظیفه­اش را انجام دهد. • اشخاص حقیقی یا حقوقی که دارای سرمایه بوده و خواهان سرمایهگذاری در این حوزه میباشند. در سال ۱۸۷۶ یک مهندس آلمانی بنام نیکلاس اتو یک موتور احتراق داخلی را با موفقیت به مرحله ظهور رساند. در بعضی موارد، رانندگان و صاحبین خودروها علاقه مند به پهن نشان دادن لاستیکهای خود هستند که این نوع لاستیکها ممکن است برای بعضی از خودروها مناسب نباشد. • افرادی که دارای خودروهای تقویت شده و یا کلاسیک هستند؛ با حضور در این نمایشگاه علاوه بر آشنایی با جدیدترین راهکارهای نگهداری از این نوع خودروها، با متدهای بروز تقویت خودرو نیز آشنا میشوند. همچنین بـه این نکته هم اشاره شد کـه پیش از تغییر مشخصات ظاهری خودروها، افزایش توان فنی آنها بود کـه مورد توجه خودرو دوستان قرار گرفت و انجام دادنش بین آنها رواج یافت. هم­چنین فضای بیشتری برای ورود هوا قرار می­دهد و ازآن­جایی که تراتل­ها هوای بیشتری را بدون وجود فیلتری وارد موتور می­کنند، موجب دوده گرفتن مجاری سوپاپ­ها هم می­شود که باید به این نکته هم توجه داشته باشید. موتور شما همچنین میتواند از طریق تغییرات ECU قدرت بیشتری در اسب بخار و گشتاور دریافت کند. تیونینگ کردن اتومبیل در واقع به معنی افزایش توان و قدرت موتور و همین طور زیبا سازی ظاهری خودروست. در عمل تیون کردن وزن خودرو ممکن است بعضی از قطعات تعویض شوند که به سبکی خودرو بسیار کمک میکند. یک نقطه ضعف کوچک و در عین حال مهم اسپلیتر این است که مساحت سطح قسمت جلویی خودرو را افزایش می دهد، که این مسئله با افزایش نیروی درگ رابطهای مستقیم دارد - اما مزایای آن مشخصا بیشتر از معایب آن است؛ مخصوصا زمانی که چسبندگی و هندلینگ از اهمیت بالایی برخوردار باشد. این شرایط اقتصادی به ویژه در طول دهه ۱۹۲۰ میلادی معتبر بود، زمانی که تعداد خودروها در سراسر جهان بهطور میانگین سالانه افزایش یافت، این افزایش همچنین در طول توسعه اقتصادی پس از جنگ جهانی دوم نیز رخ داد.

اگر خودرو مجهز به سنسور ضربه باشد (بیشتر خودروهای انژکتوری دارای این سنسور هستند)، واحد کنترل موتور شما شروع به کاهش مقدار سوخت در مخلوط هوا و سوخت می کند تا زمانی که مخلوط خاصیت انفجاری خود را از دست بدهد تا از انفجار جلوگیری شود. در کشور ایران افرادی که علاقه شدیدی به تیونینگ و قوی کردن خودروی خود دارند در رده سنی ۱۸ تا ۳۰ هستند و معمولا بیش از آنکه خودرو را از لحاظ فنی تقویت کنند، به ظاهر و زیبایی آن اهمیت می دهند. بیشتر صندلیهای اتومبیل از مواد ارزان ولی بادوام ساخته میشوند که بتوانند تا جای ممکن مقاومت نمایند. این امکان وجود دارد که موتور شما تا 50٪ قدرت بیشتری در طی تنظیم موتور برای افزایش گشتاور بدست آورد. این را می دانید که هر چه وزن یک خودرو بیشتر شود برای حرکت، نیاز به قدرت بیشتری دارد. این داستان درباره مردی است که کلاه افتابی میفروشد و یک روز و با ترفندی جالب با استفاده از نقطه ضعف میمون ها… جالب است بدانید که تیونینگ و تقویت کردن خودرو طرفداران بسیاری دارد و این در حدی است که شرکت های مطرح و بزرگی در سراسر جهان، تیونینگ و تقویت بسیاری از محصولات کارخانه های مشهور و بزرگ خودروسازی را انجام می دهد. فلایویل به طور مختصر یک دیسک فلزی است که به پیشرانه خودرو متصل است و ضمن انتقال نیرو، استارتر به میلنگ به هنگام استارت زدن کمک می کند تا پیشرانه به صورت آرام و نرم کار کند.این قطعه در مقابل تغییر سرعت دوران و گشتاور های نامنظم مقاومت می کند و باعث یکنواختنگه داشتن چرخش پیشرانه می شود.با توجه به وزن فلایویل و سنگینیا سبک بودن آن این قطعه می تواند در مقابل تغییر سرعت مقاومت کند و این عمل مانند یک شمشیر دو لبه است. درطراحی خودروهای امروزی برای کاهش این نیرو، انحنای بدنه ی خودروها را بیشتر می­کنند. دور موتور در زمان تعویض دنده کاهش پیدا می­کند و افزایش سرعت متوقف می­شود. تولیدکنندگان خودرو در زمان ثبت رکورد شتاب صفر تا 100 و حداکثر سرعت محصول جدیدشان، شرایط فنی خودرو را در بهترین حالت تنظیم میکنند تا حداکثر عملکرد فنی خودرو به معرض ظهور برسانند. این کابل هیچ عوارض یا مشکلی را در خودرو به وجود نمیآورد بلکه هر زمان که خودرو نیاز به آمپر بالا داشته باشد میتواند این جریان را از دو کابل عبور دهد. همان طور که فیلتر هوا در قسمت ورودی به موتور تاثیرگذار است،اگزوز هم در بخش خروجی هوای موتور، نقش بسیاری در قدرت موتور خواهد داشت.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت نوربرت پرفورمنس.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن
avatar
کاربر سایت
تاریخ ثبت : 12 اردیبهشت 1402