اولین مورد شناسایی شده در Rohingya اردوگاه در بنگلادش

داکا, مارس 15 اضطراری تیم های شتافت جمعه برای جلوگیری از coronavirus "کابوس" در بزرگترین پناهندگان حل و فصل پس

توسط HONARMANDKHABAR در 26 اردیبهشت 1399

داکا, مارس 15

اضطراری تیم های شتافت جمعه برای جلوگیری از coronavirus "کابوس" در بزرگترین پناهندگان حل و فصل پس از تایید موارد در یک شهر گسترده از حاجت مسکن نزدیک به یک میلیون Rohingya.

وجود دارد به مدت طولانی هشدار که این ویروس می تواند مسابقه مانند آتش سوزی از طریق تنگ, فاضلاب, خیس کوچه های این شبکه از 34 اردوگاه در کخس بازار منطقه جنوب شرق بنگلادش.

بسیاری از پناهندگان مسلمان وجود داشته اند پس از حدود 750,000 فرار 2017 حمله نظامی در کشور همسایه میانمار که دولت خود را چهره به اتهام کشتار جمعی در سازمان ملل متحد و دادگاه عالی.

بهداشت محلی هماهنگ کننده ابو Toha Bhuiyan در ابتدا گفت: دو پناهندگان حال آزمایش مثبت است.

اما سازمان بهداشت جهانی بعد گفت: یک مورد بود Rohingya و دیگر محلی بود که زندگی در نزدیکی اردوگاه شد و تحت درمان در یک کلینیک در داخل این منطقه است.

که سخنگوی Catalin Bercaru به خبرگزاری فرانسه گفت که "سریع تحقیقات تیم" در حال مستقر شدند و مردان مخاطبین بودند که ترسیم به صورت قرنطینه و آزمایش است.

دولت های محلی و رسمی Mahfuzar رحمان روز جمعه گفت تمام بلوک در یک اردوگاه مسکن حدود 5000 نفر بود خاموش.

"ما قفل شده پایین بلوک محرومیت هر کسی از ورود و یا خروج از خانه های خود را," او گفت:.

او گفت: آنها همچنین در تلاش برای "تماس با ما-ردیابی" مردم آلوده فرد ملاقات کرده بود و آنها همه را به انزوا مراکز راه اندازی در اردوگاه.

'هزاران نفر ممکن است به مرگ'

در اوایل ماه مارس مقامات شده اطراف کخس بازار منطقه — خانه به 3.4 میلیون نفر از جمله پناهندگان — پس از تعدادی از COVID-19 موارد است.

بنگلادش ترافیک محدود در داخل و خارج از اردوگاه ها و کمک های سازمان به بریده بریده نیروی انسانی 80 درصد است.

این کشور از 160 میلیون نفر تحت مستند و دیده بود یک افزایش سریع در coronavirus موارد در روزهای اخیر تقریبا با 19,000 و 300 مرگ ناشی از اواخر پنج شنبه.

ارشد ما رسمی است که بازدید از پناهندگان گفت: این تنها یک ماده از زمان برای ویروس برای رسیدن به.

"اردوگاه پناهندگان فوق العاده شلوغ. این COVID ویروس را از طریق وجود دارد بسیار به سرعت گفت:" سام براون بک, the ambassador-at-large برای آزادی بین المللی مذهبی.

پناهندگان بین المللی ارشد, مدافع حقوق بشر, Daniel سالیوان گفت: اولین COVID-19 مورد بود "تحقق سناریو کابوس".

شمیم جهان از نجات کودکان گفت: "ما به دنبال در چشم انداز بسیار واقعی است که هزاران نفر از مردم ممکن است مرد از COVID-19" با "بدون تخت های مراقبت ويژه" در اردوگاه.

بدون اینترنت

حقوق گروه و دیگران را نیز مورد انتقاد قرار بنگلادش برای برش دسترسی به اینترنت در این اردوگاه که مقامات می گویند که برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر و دیگر به اتهام فعالیت های جنایی.

عدم دسترسی به اینترنت موجب شده است که اطلاعات سخت است و شایعات فراوان برای مثال که coronavirus همیشه کشنده است.

"ارتباط باز و انتقادی به ترویج بهداشت آگاهی و ردیابی گسترش بیماری" سالیوان گفت.

"من شده اند در تماس با دولت بنگلادش به اینترنت دسترسی داشته باشید. آن را فقط به نظر من مضحک است که آنها نه" براون بک به خبرنگاران در واشنگتن است. — AFPis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب