نیروهای عراقی از بین بردن ایران-حمایت شبه نظامیان در بغداد

بغداد ژوئن 26 نیروهای امنیتی عراق حمله کردند و یک سنگر قدرتمند ایران یمن را در جنوب بغداد در اواخر روز پنج شنب

توسط HONARMANDKHABAR در 6 تیر 1399

بغداد ژوئن 26

نیروهای امنیتی عراق حمله کردند و یک سنگر قدرتمند ایران یمن را در جنوب بغداد در اواخر روز پنج شنبه و بازداشت بیش از ده تن از اعضای گروه, مقامات دولتی و شبه نظامی ابراز نگرانی کرد.

حمله ترین اقدام بی شرمانه توسط نیروهای عراقی در برابر عمده ای ایران مورد حمایت ارتش در سال و هدفمند Kataib حزب الله که مقامات ایالات متحده را متهم به شلیک موشک در پایگاه های میزبانی نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا و دیگر امکانات در عراق ،

آن حاکی است که نخست وزیر جدید مصطفی Kadhimi که دولت در حال مذاکره امنیتی عراق, سیاسی و اقتصادی با واشنگتن در نظر دارد برای تحقق وعده برای مهار گروههای شبه نظامی است که حمله آمریکا به تاسیسات.

Kadhimi دفتر در زمان ممکن با پشتیبانی از هر دو تهران و واشنگتن اما چهره خشن عمل تعادل بین عراق دو متحدان اصلی که خصومت متقابل بارها تهدید به ارسال منطقه را به درگیری بیشتر.

ارتش گفته است که این حمله انجام شده در نیمه شب توسط ما-آموزش مبارزه با تروریسم شد به شبه نظامیان مظنون به شلیک راکت در سفارتخانه های خارجی در بغداد را مستحکم سبز منطقه و فرودگاه بین المللی.

عراق مقامات بودند سوال 14 مردان بازداشت شده در جریان حمله آن گفت. این رویداد پس از تعدادی از حملات راکتی در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد و دیگر نظامی آمریکا سایت در هفته های اخیر.

این حمله را پس نشان داد چگونه آن را ممکن است برای Kadhimi را در ایران مورد حمایت شبه نظامیان که آمده اند برای تسلط بر بخش های بزرگی از عراق را در ایجاد امنیت و سیاست و اقتصاد.

پس از عملیات مسلح ناشناس سوار وسایل نقلیه نسبت به ساختمان های دولتی و یک ستاد مرکزی و سندرم تونل کارپ و نظامی گفت: به عنوان شبه نظامی مقامات خواستار آزادی بازداشت شبه نظامیان.

متضاد حساب

تنش بین واشنگتن و تهران به ویژه در خاک عراق شده اند بالا برای حداقل یک سال.

آن را تقریبا ریخته به درگیری منطقه ای در ماه ژانویه پس از ایالات متحده کشته شده سپاه پاسداران قاسم سلیمانی و عراق شبه نظامی رئیس ابو مهدی Muhandis در یک حمله هواپیماهای بدون سرنشین در فرودگاه بغداد.

Kadhimi می گوید او نمی خواهد اجازه می دهد عراق برای تبدیل شدن به یک تئاتر برای آمریکا و ایران در مرحله نهایی مسابقات.

ایران-حمایت احزاب و جناح ها نشان داده اند که افزایش خصومت به Kadhimi است که با توجه به سفر به ایالات متحده در هفته های آینده به عنوان بخشی از مذاکرات بیش از عراق در روابط با واشنگتن است.

ایالات متحده شده است کاهش تعداد نیروهای خود مستقر در عراق است که وظیفه در درجه اول مبارزه با مسلمان سنی دولت اسلامی " ---متقابل دشمن از بغداد, واشنگتن, تهران و شیعیان شبه نظامیان ایران.

قبل از اینکه ارتش با صدور بیانیه خود را در مورد حمله عراق مقامات دولتی و شبه نظامی منابع داده بود تناقض نسخه از آنچه اتفاق افتاده است.

این منابع شبه نظامی و یک مقام دولتی گفت: کسانی که برگزار شد ارسال به شعبه امنیت ایران در بسیج نیروهای (PMF) یک شبه نظامی چتر گروه بندی.

این PMF عراق است که نهاد دولت. این شامل جناح های وفادار به ایران و دیگران که نه اما شده توسط ایران-تراز وسط قرار دارد شبه نظامیان.

دوم مقام دولتی را تکذیب کرد هر گونه انتقال و گفت: شبه نظامیان هنوز در بازداشت از دیگر خدمات امنیتی است. یکی PMF منبع در ابتدا گفت: 19 نفر مرد دستگیر و زندانی شده بود. یک مقام دولتی گفت: آن 23.

یک مقام دولتی به رویترز گفت سه فرماندهان Kataib حزب الله بازداشت شده بود در این حمله. یکی از این فرماندهان بود که یک ایرانی به او گفت.

این PMF را تکذیب کرد این منبع گفت: هیچ فرماندهان Kataib حزب الله بازداشت شدند و هیچ ایرانیان. ایسنا

آخرین مطالب