بنگلادش است آماده برای مقابله با خطرات ناشی از بازگشایی در همه گیر?

دولت در نهایت تصمیم گرفتند در برابر گسترش مستند فراتر از مه 30, اجازه می دهد تا دفتر و کسب و کار به بازگشایی د

توسط HONARMANDKHABAR در 19 خرداد 1399

دولت در نهایت تصمیم گرفتند در برابر گسترش مستند فراتر از مه 30, اجازه می دهد تا دفتر و کسب و کار به بازگشایی در یک مقیاس محدود در تلاش برای kickstart دست و پا زدن اقتصاد است.

متاسفانه یک تلاش برای بازگرداندن برخی از صورت ظاهر از حالت عادی همزمان با افزایش تعداد coronavirus موارد مرگ و سراسر کشور با شیوع نشان دادن نشانه کمی از مصاحبه ،

سوالات به ناچار به وجود آمد که آیا این تصمیم به لغو مستند بود و به موقع یکی به ویژه هنگامی که میزان عفونت شده است پیشتر.

علاوه بر این ممکن است برای احیای اقتصاد تنها با بخشی از نیروی کار و بیشتر pertinently است بنگلادش به اندازه کافی مجهز شده به دنبال از طریق با آن ؟

ممکن است به استراحت مستند قوانین تنها زمانی که بیماری فروکش کرده است به گفته دکتر Mushtuq حسین سابق افسر ارشد علمی موسسه اپیدمیولوژی و کنترل بیماری تحقیقات و یا IEDCR.

بسیاری از کشورها در سراسر جهان به خصوص در اروپا و آرام مستند قوانین به عنوان عفونت نرخ افول او گفت:.

"این خطرناک است برای بهداشت عمومی اگر یک مستند برداشته شده است در حالی که این بیماری در حال اجرا شایع," او گفت: bdnews24.com.

حتی به عنوان دولت برداشته مستند محدودیت با وجود مستند خطرات بهداشتی این حرکت به سختی می توان گفت که مجموعه اقتصاد نورد در طول هفته گذشته با توجه به پروفسور سید عبدالحمید از دانشگاه داکا موسسه سلامت اقتصاد است.

دولت دستور داد 25 درصد از کارکنان خود را برای حضور در دفتر حتی به عنوان حمل و نقل عمومی و ریلی هستند و در عین حال برای از سرگیری عملیات در نوسان کامل است. در ضمن بزرگ و مراکز خرید نیز باقی می ماند توقیف او اشاره کرد.

"این بدان معنی است که اگر چه اقتصاد بازگشایی شده تا حد معینی به سختی هر چیزی رفته به حالت عادی بازگشت. همه ما می توانید ببینید که اقتصاد ambling همراه با یک نرخ پایین تر از ضرر و زیان است."

ابتکار دولت برای کنترل این بیماری همه گیر توسط demarcating محلات به سه خاص مناطق در معرض خطر بر اساس درجه عفونت شيوع تنها یک هفته پس از از بین بردن مستند محدودیت های ثابت می کند که آن را تا به حال هرگز یک استراتژی روشن برای مبارزه با این بیماری در فوری پس.

بنگلادش آغاز اجرای سراسری تعطیلی ادارات و واحدهای صنعتی و سیستم حمل و نقل عمومی در ابتدا نامیده می شوند 'به طور کلی تعطیل' از 26 Mar پس از اقامت در خانه سفارشات پس از بنگلادش گزارش اول خود را coronavirus موارد در Mar 8. روند پر شد با نگرانی با بسیاری از مناطق کشور گزارش عدم به درستی پیاده سازی محدودیت ها با هدف محدود کردن گسترش COVID-19.

تحت شرایطی بنگلادش باید تمرکز بر گرفتن بیشترین احتیاط آن را به عنوان تلاش برای راه اندازی مجدد آن اقتصاد گفت: KAS Murshid مدیر کل بنگلادش موسسه مطالعات توسعه.

او معتقد است که آن را ضروری است که نیروی کار در همه بخش ها مجهز به دنده محافظ مناسب در محل کار درست مثل پزشکی کارگران است.

"شما می توانید بازگشایی اقتصاد ارائه شده مناسب آماده سازی شده است. شما حداقل باید 90 درصد آماده شده اگر نه 100 درصد گفت:" اقتصاددان.

مسافران در ظاهر بی اعتنا به, فیزیکی, فاصله, قوانین, آنها درهم به پایین از یک راه اندازی در Sadarghat ترمینال در داکا در روز یکشنبه. عکس: آصف محمود Ove

زمانی که مستند بود آرام

آن زمان تنها یک ماه برای بنگلادش برای رسیدن به گریم نقطه عطف از 100 تایید COVID-19 موارد این بیماری شد و برای اولین بار شناسایی شده در کشور در Mar 8. دولت پس از آن دستور داد یک مستند on Mar 26, ترغیب شهروندان به در خانه باقی می ماند به عنوان آنجا که ممکن است در حالی که تعلیق سیستم حمل و نقل عمومی.

اما caseload شروع به حرکت در یک مسیر رو به بالا در طول مستند در مارس قبل از عبور از 10 ، 000 در مارس 4. با این حال دولت تصمیم به اجازه می دهد مغازه ها و کارخانه ها به حدی بازگشایی منوط به انطباق با غالب سلامت و بهداشت احكام است. همه نهادها به جز مدارس اجازه داده شد به بازگشایی در یک مقیاس محدود' از مه 31 در تلاش برای احیای اقتصاد است.

در آن زمان تعدادی از coronavirus موارد 44,604 با 601 مرگ و میر با توجه به دولت داده است.

اما در یکشنبه caseload رسید 65,769 در حالی که بدن تعداد آمار 888 مارک پرش از 21,000 موارد در سراسر کشور در این فضا از یک هفته.

شلوغ خدمات حمل و نقل عمومی که پرواز در صورت از امن فاصله هنجارها را تبدیل به یک دید مشترک با وجود محدودیت های دیگر مانند بسته شدن مغازه ها در شب و محدود سفر در شب های باقی مانده در اثر.

این امر منجر به تماس به صورت دقیق و مستند از اقدامات برخی از محله های برای جلوگیری از گسترش سریع عفونت است.

وزیر برنامه ریزی کارشناسی ارشد مانان معتقد است هیچ جایگزین وجود دارد به آرامش مستند و بازگشایی اقتصاد بود که ضربه پایین سنگ به عنوان یک نتیجه از این مستند بیش از coronavirus بحران است.

"ما برداشته مستند آن را به عنوان بهتر از اجازه دادن به بدترین اتفاق می افتد. اقتصاد ما به شدت وابسته به صادرات کالا به جهان غرب است. حتی آن دسته از کشورهایی بودند که وضعیتی وخیم از تاثیر این بیماری همه گیر اما در حال حاضر بازگشایی اقتصاد خود را در یک نظم راه است."

"آنها در حال حاضر شروع به صدور برخی از دستور کار به عنوان به خوبی. ما افتد اگر ما نگه داشتن اقتصاد ما در شرایط فعلی."

دولت فعلی استراتژی است که برای شناسایی و پرچم مناطق پر خطر و تحمیل منطقه-حکیم مستندات بر این اساس به افسار این بیماری همه گیر.

"هر دو این موارد و مرگ و میر شاهد جهش بزرگ. جدا از موسسات آموزشی هر چیز دیگری بوده است. این "نقشه برداری و پهنه بندی' روند تنها به معنی اجرای مهار برنامه" هلال الدين احمد وزیر به دولت های محلی بخش گفت: bdnews24.com.

دولت محلی تقسیم خواهد شد و شروع به اجرای این طرح پس از آن دریافت به روز رسانی داده ها در زمان دولت از این بیماری همه گیر در شهرها و مناطق upazilas و بخش در سراسر کشور ،

آنچه اتفاق می افتد بر روی زمین

بیش از 20 ، 000 نفر تشخیص داده شده است با COVID-19 در داکا منطقه از جمله منطقه شهری حسابداری برای یک سوم از تعداد کل موارد در کشور است.

وجود بیش از 2500 نفر در هر یک از Chattogram و نرینگنج مناطق. چوب خط حساب کردن از عفونت نیز عبور 1,000 در Gazipur و Cumilla به عنوان به خوبی.

در ابتدا داکا و نرینگنج تا به حال غلظت COVID-19 موارد است. اگر دولت بر روی کاغذ قرار داده و کل منطقه از نرینگنج تحت مستند اجرای آن سهل انگاری که مردم آزادانه سفر به مناطق دیگر تا حد زیادی نادیده گرفتن محدودیت.

صحنه های از بزرگ عصری پوشاک کارگران کارخانه سفر صدها کیلومتر به داکا نرینگنج و Gazipur زمانی که این واحدهای صنعتی بازگشایی در طول مستند شد تا حد زیادی با استقبال شوک در میان نگرانی ها در مورد خطر سرایت میان آنها است.

بسیاری از این کارگران بعد از بازگشت به خانه خود را در منطقه زمانی که این کارخانه دستور داده شد به نزدیک دوباره در صورت گسترده انتقاد.

اکثر مردم در حال حرکت دوباره در طول سعید فطر, تعطیلات, افزایش احتمال گسترش این بیماری بیشتر است.

آن را در اطراف آن زمان دولت اعلام کرد فعالیت های اقتصادی خواهد بود دوباره در کاهش ظرفیت تا 15 Jun به جای گسترش مستند.

حداقل 60 میلیون نفر در 42 رسمی و غیر رسمی بخش از کشور با توجه به بنگلادش دفتر آمار و وزارت کار و اشتغال است.

دولت تصمیم به اجرای آن دفاتر با 25 درصد از نیروی کار تا ژوئن 15.

اما صادرکنندگان پوشاک' لابی BGMEA نمی تواند ارائه جزئیات بیشتر در این تعداد از کارگران که دوباره کار در پوشاک بخش.

این رقم برای کارگران بازگشت به شغل خود را در بخش خصوصی نیز فراموش کارشناسان.

کارگران با پوشیدن ماسک صورت دوختن پوشاک در کارخانه ای در داکا Mirpur میان شیوع کروناویروس. عکس: آصف محمود Ove

این ضرر اقتصادی

کارشناسان در عین حال برای قرار دادن یک شماره خاص بر خسارات مالی وارده توسط بنگلادش ظهور اقتصاد رو به رشد نرخ رشد تولید ناخالص داخلی با توجه به کروناویروس بیماری همه گیر.

این کشور کاهش یافته است در پشت آن هدف از 8.2 درصد رشد تولید ناخالص داخلی به عنوان یک نتیجه از اقتصادی خرید اینترنتی از این بیماری همه گیر از ماه مارس تا ماه مه برنامه ریزی وزیر مانان گفت.

"من نمی توانم به شما شکل دقیق به عنوان من یک محقق اما من معتقدم که ما از دست داده و یک چهارم گردش مالی سالانه ما."

بنگلادش ارسال شده در بیش از 8 درصد رشد تولید ناخالص داخلی در سال مالی گذشته و با هدف رسیدن به 8.2 درصد در سال مالی سال 2020 است.

Coronavirus بحران است که انتظار می رود باعث انبوه رکود در این کشور نرخ رشد اقتصادی با صندوق بین المللی پول پیش بینی تولید ناخالص داخلی خود را به رها کردن به 3.8 %. بانک جهانی در همین حال هوا تنها 2 درصد به 3 درصد رشد تولید ناخالص داخلی بنگلادش.

اقتصاددانان در کشور تخمین زده می شود از دست دادن مالی از بیش از Tk 2.17 تریلیون دلار در بخش کشاورزی و صنعتی و بخش خدمات بین ماه های آوریل و مه گفت: پروفسور عبدالحمید. این رقم طول می کشد را به حساب ضرر و زیان متصلب در طول عید و بنگالی تعطیلات سال جدید.

چه در حال حاضر ؟

دولت در حال برنامه ریزی برای اعمال منطقه-حکیم مستند با شناسایی عفونت خوشه ها و نقاط مهم و تقسیم آنها به قرمز و زرد و سبز مناطق در حالی که در همان زمان در حال اجرا فعالیت های اقتصادی در مقیاس محدود است.

اما آن را به اندازه کافی برای آوردن بحران تحت کنترل ؟

"عفونت رای همان است که در سراسر کشور. اگر وجود دارد یک خوشه که باعث توده جامعه انتقال پس از آن که مقامات باید در محدود کردن جنبش که در منطقه آسیب دیده مانند آنها در Mirpur را Tolarbagh و Shibchar در مدریپور" گفت: اپیدمیولوژی Mushtuq.

مناطق در معرض خطر باید مهر و موم کردن اگر آن گسترده است و دارای میزان بالایی از عفونت با توجه به او.

به عنوان بیماری گسترش یافته در سراسر کشور, مقامات باید محدود کردن تعدادی از مسافران با استفاده از خدمات حمل و نقل او اضافه شده است.

"تأمین اجتماعی فاصله گرفتن قوانین و اجتناب از تجمعات و یا تماس بین مردم در بازار یک اولویت است — این است که قابل استفاده برای تمام مناطق."

در مورد اینکه آیا ممکن است به شناسایی بالا-مناطق در معرض خطر که نیاز به قفل کردن Mushtuq معتقد است که اداره کل خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می کنند اطلاعات مربوط به شيوع COVID-19 در مناطق خاص به آنها داده ها را در بیماران آلوده در سراسر کشور است.

"این یک بحران بهداشت عمومی. بنابراین مردم باید در هیئت مدیره با برنامه ای برای محدود کردن گسترش coronavirus. افزایش پلیس و یا تحمیل حکومت هستند اقدامات است. بله پلیس می تواند برخی از اقدام اما جامعه نیز باید نقش فعال."

Mushtuq تاکید کرد که نیاز به ایجاد آگاهی در میان مردم در این "بایدها و نبایدها" در یک بیماری همه گیر.

مقامات باید اجرای دقیق مستند و پیاده سازی آن مجدانه بر خلاف قبلی با توجه به پروفسور عبدالحمید. تامین مواد غذایی و پزشکی باید تضمین برای فقرا زندگی در مناطق تحت مستند حداقل 15 تا 20 روز قبل از, او گفت:.

"همچنین بیمارستان ها باید گسترش خدمات خود را به معرض," او گفت:.

شکست برای جلوگیری از شیوع کروناویروس در بنگلادش می توان به "عدم آگاهی" در میان مردم در آخرین مستند گفت: هلال.

"دولت به طور فعال تلاش برای محدود کردن شیوع از همان ابتدا و بر این اساس تعطیل, ادارات, موسسات آموزشی, کارخانه ها و سیستم حمل و نقل عمومی. اما ما موفق به نارضايتى در خاموش کردن. چیزهایی که هرگز آنقدر بد است اگر مردم به دنبال اجتماعی, فاصله, قوانین," او گفت:.

هیچ کس می تواند در پیاده سازی یک مستند با زور و اجبار او گفت: "این caseload و تلفات در حال افزایش است. یک چالش بزرگ پیش روست که این کشور در تلاش برای حفظ سلامت خدمات و همچنین به عنوان کل اقتصاد در حال اجرا است."

"ما نمی دانیم چگونه این کار را ادامه خواهد داد و نمی توانید انتظار جهان برای بازگشت به آنچه در آن بود در سال 2019. ما باید حرکت رو به جلو با تمرکز بر این واقعیت جدید" گفت: مناقصه مدیر کل Murshid.

با گزارش های اضافی از ظفر احمد و Faysal Atik; نوشته شده توسط سابرینا کریم Murshed و ویرایش شده توسط turaj می Ahmadtinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن