نپال-هند مرز مسئله آمار و ارقام در نپال و حزب کمونیست نشست سطح بالا

کاتماندو در ژوئن 27 نپال-هند مرز اختلاف و یک پیشنهاد 500 میلیون تومان به ما کمک مالی بلاعوض به کاتماندو در میا

توسط HONARMANDKHABAR در 7 تیر 1399

کاتماندو در ژوئن 27

نپال-هند مرز اختلاف و یک پیشنهاد 500 میلیون تومان به ما کمک مالی بلاعوض به کاتماندو در میان مسائل عمده مورد بحث در ادامه جلسه حاکم نپال و حزب کمونیست قدرتمند ایستاده کمیته در اینجا در شنبه منابع گفت.

نپال در هفته گذشته به اتمام روند ترسیم سیاسی کشور نقشه از طریق اصلاح قانون اساسی ترکیب سه مهم استراتژیک هند مناطق.

هند نامیده می شوند به عنوان "غیرقابل دفاع" "مصنوعی بزرگ شدن" از ادعای ارضی با نپال پس از آن مجلس با تصویب قطعنامه ای جدید در نقشه سیاسی این کشور شامل Lipulekh, Kalapani و Limpiyadhura مناطق که هند حفظ متعلق به آن است.

روز شنبه بسیاری از سخنرانان از 48-عضو کمیته بررسی در نپال-هند مرز موضوع و توصیف دولت اخیر حرکت به redraw سیاسی کشور نقشه ترکیب Lipulekh, Kalapani و Limpiyadhura از طریق متمم قانون اساسی به عنوان "اقدامات برای تحکیم نپال وحدت ملی و حاکمیت" با توجه به منابع.

آنها, اما, سوالات مطرح شده در ناتوانی دولت در مذاکره با هند در مرز موضوع است.

در سخنرانی خود در این نشست وزیر امور خارجه Pradeep Kumar Gyawali ادعا کرد که هند نشان نمی دهد هیچ علاقه ای به برگزاری گفت و گو با نپال در مرز مسئله با وجود کاتماندو است تلاش های مکرر به گفته رهبر ارشد NCP گانش شاه که او نیز در حال حاضر در این جلسه.

"نپال به دنبال حل و فصل این مرز اختلاف از طریق سیاسی و گفت و گو خواهد شد به طور مداوم برای آغاز مذاکرات برای حل و فصل این موضوع از طریق گفت و گو" Gyawali گفت. حتی هند کانال های تلویزیونی و رسانه های چاپی در حال برجسته, مرز, مسئله, او گفت:.

هند گفته است که نپال اقدام نقض تفاهم و توافق میان دو کشور برای حل و فصل مسائل مرزی از طریق مذاکرات.

"این مصنوعی بزرگ شدن ادعاهایی است نه بر اساس واقعیت های تاریخی و یا شواهدی است و نه قابل دفاع. آن را نیز ناقض ما درک کنونی برای برگزاری مذاکرات در برجسته مسائل مرزی" سخنگوی وزارت امور خارجی Anurag Srivastava گفت: در اوایل این ماه در دهلی نو.

هند و نپال روابط دو کشور تحت فشار پس از دفاع وزیر Rajnath Singh افتتاح 80 متر-طولانی استراتژیک بسیار مهم جاده اتصال Lipulekh عبور با Dharchula در Uttarakhand در 8 مه.

نپال در واکنش به شدت به افتتاح جاده ها ادعا می کنند که آن را از طریق خاک نپال. هند با رد این ادعا تصریح می کند که جاده را به طور کامل در داخل خاک خود است.

کمیته دائمی را دوباره ملاقات روز سه شنبه که در آن علاوه بر مرز اختلاف در مسائل دیگری مانند حاوی coronavirus شهروندی لایحه, ما هزاره چالش شرکت و ارزیابی دولت از عملکرد عمدتا به شکل شاه گفت PTI.

نخست وزیر K P Sharma Oli که با آن مواجه انتقاد در درون حزب خود را برای پرش اول و دوم بعد از کمیته دائمی جلسات برگزار نخست وزیر رسمی اقامت در Baluwatar با حضور در جلسه روز سه شنبه اما به طور خلاصه. دستیاران او گفت که او نمی تواند حضور زودتر جلسات با توجه به برنامه پر مشغله و سلامت عقل.

Oli به طور خلاصه با حضور در جلسه روز شنبه و در سمت چپ محل با استناد به دلایل بهداشتی منابع گفت:, و اضافه کرد که او صحبت نمی کنم در این نشست است.

نخست وزیر Oli غیاب در دو روز اول از این جلسات نشان داد رشد تفاوت بین او و رئیس اجرایی Pushpa کمال Dahal "Prachanda" ارشد NCP رهبر گفت: به شرط ناشناس ماندن.

Prachanda بارها صحبت در مورد عدم هماهنگی بین دولت و حزب و او با فشار دادن یک مرد یک سیستم موقعیت به دنبال NCP.

راه Oli دولت است که دست زدن به شیوع کروناویروس یکی از مسائل کلیدی که در آن رهبران دو کشور تفاوت دارند.

نخست وزیر Oli تبدیل شده بود گوش ناشنوا نسبت به Prachanda مشاوره به شکل یک حزب و کمیته ای برای نظارت بر این کشور COVID-19 وضعیت و استراتژی دولت برای مهار آن است.

آن را نیز آموخته است که Oli می خواهد مجلس به تصویب 500 میلیون تومان ما هزاره چالش شرکت توافق در حالی که جناح رقیب می خواهد آن را به تصویب رساند تنها پس از برخی اصلاحات مربوط به معامله است. PTI

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن