نپال معرفی جدید متن کتاب با تجدید نظر در نقشه شامل هند مناطق

کاتماندو در سپتامبر 18 نپال جدید را معرفی کرده است متن کتاب درسی مدرسه که شامل کشور را به تجدید نظر در نقشه سی

توسط HONARMANDKHABAR در 28 شهریور 1399

کاتماندو در سپتامبر 18

نپال جدید را معرفی کرده است متن کتاب درسی مدرسه که شامل کشور را به تجدید نظر در نقشه سیاسی نمایش سه استراتژیک-مهم هند مناطق به عنوان بخشی از قلمرو خود در میان اختلاف مرزی با دهلی نو است.

هند در حال حاضر به عنوان نامیده غیرقابل دفاع "مصنوعی بزرگ شدن" از ادعای ارضی با نپال پس از آن مجلس با تصویب قطعنامه ای جدید در نقشه سیاسی این کشور شامل Lipulekh, Kalapani و Limpiyadhura مناطق که هند حفظ متعلق به آن است.

این دوره آموزشی مرکز توسعه, تحت وزارت آموزش و پرورش به تازگی منتشر شده این کتاب با تجدید نظر در نقشه افسر اطلاعات در مرکز گانش Bhattarai گفت PTI.

این کتاب جدید با عنوان "نپال را در خاک و مواد خواندن برای مرز مسائل" برای 9 و 12 کلاس باید یک مقدمه نوشته شده توسط وزیر آموزش و پرورش Giriraj مانی Pokharel.

نپال در ماه مه منتشر شد و تجدید نظر سیاسی و اداری نقشه کشور تخمگذار ادعا می کنند بیش از سه استراتژیک مناطق مهم در Uttarakhand بیش از شش ماه پس از هند به چاپ یک نقشه جدید در ماه نوامبر سال 2019.

پس از تایید نقشه جدید توسط نپال کابینه و سپس سخنگوی دولت و وزیر دارایی Yuvaraj Khatiwada به رسانه ها گفت که دولت تصمیم گرفته بود برای به روز رسانی برنامه از قانون اساسی و برنامه درسی مدرسه ترکیب سیاسی جدید نقشه. هند در پاسخ گفت که آن را در حال حاضر ساخته شده و موقعیت خود را روشن در آن است.

"این مصنوعی بزرگ شدن ادعاهایی است نه بر اساس واقعیت های تاریخی و یا شواهدی است و نه قابل دفاع. آن را نیز ناقض ما درک کنونی برای برگزاری مذاکرات در برجسته مسائل مرزی," وزارت امور خارجی Anurag Srivastava گفته بود.

نپال دولت نیز تصمیم به مسئله سکه ها با گنجاندن Kalapani منطقه است.

دولت دستور نپال rastra می بانک, بانک مرکزی نپال به نعناع سکه با تجدید نظر در نقشه. یک مقام رسمی در بانک, اما گفت که آنها تا به حال هیچ فوری طرح توجیهی نعناع سکه هر چند آماده سازی به موضوع ارزش سکه تومان. 1 و Rs. 2 با گنجاندن نقشه های جدید در عرض یک سال است.

هند و نپال روابط دو کشور تحت فشار پس از دفاع وزیر Rajnath Singh افتتاح 80 متر-طولانی استراتژیک بسیار مهم جاده اتصال Lipulekh عبور با Dharchula در Uttarakhand در 8 مه.

نپال در واکنش به شدت به افتتاح جاده ها ادعا می کنند که آن را از طریق خاک نپال. هند با رد این ادعا تصریح می کند که جاده را به طور کامل در داخل خاک خود است. PTItinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب