نپال مجلس اخراج برای بازجویی تغییر نقشه

کاتماندو در جولای 7 نپال مجلس اخراج شد توسط حزب او در روز سه شنبه برای مقابله با آن تصمیم به اتفاق آرا تایید م

توسط HONARMANDKHABAR در 18 تیر 1399

کاتماندو در جولای 7

نپال مجلس اخراج شد توسط حزب او در روز سه شنبه برای مقابله با آن تصمیم به اتفاق آرا تایید متمم قانون اساسی به تجدید نظر این کشور نقشه شامل سه استراتژیک کلیدی هندی سرزمین با توجه به گزارش های رسانه ها.

هم بزنید در چین سفارت بیش از 'دخالت'

چندین فعالان دانشجویی حمل پلاکارد با ضد چین شعارهای تظاهرات در مقابل سفارت چین در اعتراض به پکن سفیر هو Yanqi را "دخالت" در نپال امور داخلی. Yanqi شده است در جلسه NCP رهبران برای نجات PM دولت.

مخالفان Janata Samajbadi حزب (JSP) تصمیم به اخراج Sarita گیری برای نقض حزب شلاق به برداشت او اصلاحیه ثبت شده در دبیرخانه مجلس در برابر دولت نپال دوم متمم قانون اساسی. سه عضو پانل به رهبری حزب دبیر کل Ram Sahay Prasad Yadav توصیه می شود که حزب گونی گیری از هر دو به عنوان یک نماینده مجلس و عضو حزب و جلسه افسر حامل حزب در زمان تصمیم گیری در روز سه شنبه کاتماندو پست گفت.

Oli سیاست خارجی نابالغ: Oppn احزاب

تشریح نپال PM KP Oli سیاست خارجی "نابالغ", احزاب مخالف متهم کرده اند او را از مانع روابط کشور با همسایگان خود. Oli مواجه است انتقاد شدید پس از دولت خود را به روز رسانی این کشور در نقشه سیاسی با ترکیب سه هند سرزمین — Lipulekh, Kalapani و Limpiyadhura — در ماه گذشته. Oli است شناخته شده برای خود را طرفدار چین گرایش.

متمم قانون اساسی بود که با هدف به روز رسانی جدید اداری و نقشه سیاسی کشور در روز ملی آرم به اتفاق آرا تایید شده توسط مجلس نمایندگان در ژوئن 18. به SJP و اصلی مخالفت کنگره نپال حمایت کرده بود حرکت توسط دولت نخست وزیر KP Sharma Oli.

بر خلاف حزب او را موضع رسمی در حمایت از نقشه جدید مجلس Giri ثبت نام جداگانه متمم پیشنهادی در مجلس دبیرخانه. Giri به دنبال حفظ نقشه های قدیمی ملی آرم این استدلال که وجود دارد هیچ مدرکی برای ادعای Lipmiyadhura, Lipu Lekh و Kalapani به عنوان نپالی سرزمین.

این Samajbadi حزب خواسته بود Giri به عقب نشینی اصلاح و به او هشدار داد داخلی اقدام, اما Giri را رد کرده بود را به پشت متمم پیشنهاد.

هند و نپال روابط دو کشور تحت فشار پس از دفاع وزیر Rajnath Singh افتتاح 80 متر-طولانی استراتژیک بسیار مهم جاده اتصال Lipulekh عبور با Dharchula در Uttarakhand در 8 مه. نپال در واکنش به شدت به افتتاح جاده ها ادعا می کنند که آن را از طریق خاک نپال. هند با رد این ادعا تصریح می کند که جاده را به طور کامل در داخل خاک خود است.

نپال بعد از آن منتشر شد تجدید نظر سیاسی و اداری نقشه کشور تخمگذار ادعا می کنند بیش استراتژیک مناطق کلیدی. — PTItinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن