پاکستان مسلم لیگ-Q اشیاء به ساخت معبد هندو در اسلام آباد

لاهور جولای 2 پاکستان مسلم لیگ-Quaid (PML-Q) یک حاکم متحد از عمران خان دولت, مخالفت با ساخت یک معبد هندو در اس

توسط HONARMANDKHABAR در 12 تیر 1399

لاهور جولای 2

پاکستان مسلم لیگ-Quaid (PML-Q) یک حاکم متحد از عمران خان دولت, مخالفت با ساخت یک معبد هندو در اسلام آباد درخواست شریک ائتلافی خود به قراضه پروژه آن را به عنوان "در برابر روح اسلام".

هفته گذشته مراسم پیشگامانه برگزار شد برای ساخت اولین معبد هندو در اسلام آباد است. نخست وزیر خان تا به حال تصویب اعطای 10 تومان کرور روپیه برای ساخت معبد.

"پاکستان ایجاد شد به نام اسلام. ساخت یک معبد هندو در پایتخت آن است که نه تنها در برابر روح اسلام بلکه توهین به Riayasat-e-Madina (اسلامی دولت رفاه)," پنجاب مجمع سخنران چودری Pervaiz الهی گفت.

"حزب من, اما, با پشتیبانی از حقوق اقلیت. موجود معابد بودند بازسازی شده در طول تصدی من به عنوان پنجاب وزیر. من حال کردم Katas راج معبد تعمیر," او گفت:.

در واکنش به اعتراض متحد خود پنجاب اطلاعات وزیر Fayyazul حسن Chohan از پاکستان تحریک-e-انصاف (PTI) حزب گفت که با وجود مخالفت برخی از احزاب معبد پروژه خواهد کرد در هر طرح.

"زمین برای معبد هندو اختصاص داده شد در سال 2016 توسط پاکستان مسلم لیگ (N) دولت است. اساسا این پروژه از دولت PML-N," او گفت:.

PML-Q مجلس Moonis Elahi گفت که Pervaiz الهی بود که نشان می دهد این معبد باید ساخته شود در استان سند که در آن وجود دارد که انبوه جمعیت هندو.

طبق برنامه های معبد کریشنا خواهد آمد تا در یک 20,000 متر مربع طرح در پایتخت ثانیه-9 منطقه است. مراسم پیشگامانه برای معبد انجام شد پارلمانی وزیر حقوق بشر لعل Chand Malhi هفته گذشته است.

Malhi گفت متعددی وجود دارد قبل از استقلال عصر معبد سازه در اسلام آباد و مناطق مجاور آن از جمله یکی در سیدپور ایجاد کرد و در نقطه تپه مشرف به Korang رودخانه در نزدیکی راول دریاچه. اما همه آنها رها شده است.

"در حالی که رسمی تشریفات در حال انجام ما تصمیم به ادامه اولیه زمین کار می کند از جمله تسطیح زمین و احداث دیوار مرزی," Malhi گفت.

جمعیت هندو در اسلام آباد در حدود 3,000 که شامل دولت و بخش خصوصی و کارکنان و اعضای جامعه کسب و کار و تعداد زیادی از پزشکان.

هندو Panchayat اسلام آباد را مدیریت شری کریشنا Mandir. این panchayat رئیس جمهور ماهش چودری گفت: تعداد زیادی از مردم از نقاط مختلف کشور از جمله سیستان و بلوچستان و سند به حال معطوف به اسلام آباد عمدتا به دلیل ناامنی در این مناطق.

"در حال حاضر زمانی که ما خانواده ها در اینجا وجود دارد این است که نیاز به یک کوره جسد سوزی یک محل برای جمعی نماز و مراسم ازدواج" چودری گفت.

هندوها تشکیل بزرگترین جامعه اقلیت در پاکستان است.

با توجه به برآوردهای رسمی و 75 لاخ هندوها در پاکستان زندگی می کنند. با توجه به جامعه بیش از 90 لاخ هندوها در حال زندگی در کشور است.

اکثر پاکستان هندو جمعیت مستقر در استان سند که در آن آنها را به اشتراک فرهنگ و سنن و زبان خود را مسلمان همراهان. PTItinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net
آخرین مطالب