پاکستان 'قتل های ناموسی' نشان می دهد زنان نیاز به مهارت های دیجیتال می گوید Facebook مشاور

خواهران به ضرب گلوله کشته شدند در هفته گذشته در پاکستان از راه دور وزیرستان شمالی, آخرین قربانیان یک محافظه کا

توسط HONARMANDKHABAR در 2 خرداد 1399

خواهران به ضرب گلوله کشته شدند در هفته گذشته در پاکستان از راه دور وزیرستان شمالی, آخرین قربانیان یک محافظه کار افتخار کد که منجر به مرگ صدها از جمله 2016 خفه از رسانه های اجتماعی ستاره Qandeel بلوچ توسط برادرش.

"در وزیرستان قتل برجسته چگونه اینترنت می تواند مورد استفاده قرار گیرد در برابر زنان به ویژه در جامعه مردسالار مانند پاکستان" گفت: Nighat بابا یک وکیل پاکستانی که تاسیس کشور cyber-آزار و اذیت خط تلفن.

"از آنجا که بیشتر و بیشتر مردم در حال گرفتن دسترسی به تکنولوژی تاریک آن نیز در حال تبدیل شدن قابل رویت با یورش کل طیف از آزار و اذیت به ارمغان آورد به دنیای مجازی است."

پدر زمانی شهرت جهانی برای او کار می کنند برای محافظت از زنان حاضر در یک کشور که در آن عفت خود را باارزش است و آنها اغلب مجاز به کار در خارج از خانه fraternise با مردان را انتخاب کنید و یا شوهران خود.

پس از برنده شدن در به رسمیت شناختن به عنوان یکی از مجله نسل بعدی رهبران در سال 2015 و حقوق بشر لاله جایزه در سال 2016 در این ماه پدر پیوست چه بعضیها Facebook را "دیوان عالی کشور" به حکومت بر اینکه برخی از مطالب مجاز است.

بسیاری از تماس ها به حقوق دیجیتال بنیاد حمایت گروه که پدر و تاسیس در سال 2012 با تمرکز بر حفاظت از زنان حاضر در مورد انتقام porn - سکس زنان با همکاران و یا دوست پسر و بیش از آنلاین پست از تصاویر صمیمی.

"وجود دارد جیب مردم در اینترنت است که پیدا کردن و نشت فیلم زنان بدون رضایت آنها" 39 ساله گفت: تامسون رویترز پایه و اساس است.

"این فعالیت های آنلاین بسیار شدید و عواقب آن برای زنان و ... در برخی از بخش های جامعه پاکستان به ارزش یک زن است که اندازه گیری با استفاده از "ناموسی" و لحظه ای او را dishonours' او اغلب با او زندگی است."

فمینیستی

قتل دو دختر نوجوان را برانگیخته بحث در پاکستان در اطراف زنان دیجیتال, ایمنی, با زنانی که مشترک اخبار قتل نیز که زیر آتش آنلاین.

پدر گفت: زنان نیاز استقلال به کنترل خود حضور دیجیتال به جای متوقف شدن استفاده از اینترنت در همه, که بسیاری از مردان سعی در انجام پس از social media star بلوچ قتل در سال 2016.

"وجود دارد یک ترس واقعی است که (زنان) می تواند کشته شود برای فعالیت های آنلاین خود را حتی برای تا آنجا که داشتن یک تلفن" پدر گفت:, و اضافه کرد که تماس پریشانی به خیریه رسید 50% در پی این قتل است.

"وجود دارد نیاز به کار انجام شده در قوانین و پیاده سازی و همچنین به عنوان ساختمان بهتر است کانال های از گزارش محتوا علیه زنان در سیستم عامل رسانه های اجتماعی و اینترنت" او گفت:.

پدر که رگه های سبز را در موهای خود را به دلیل "رنگ من احساس پر جنب و جوش" را درک چالش های زنان پاکستانی که حدود 25 درصد از این کشور نیروی کار یکی از پایین ترین نرخ در منطقه با توجه به بانک جهانی.

"در حال رشد در یک فوق العاده محافظه کار پاکستان خانوار تبدیل شده و من را به یک فمینیستی" گفت: پدر و یک مادر تنها که جان سالم به در خشونت خانگی و آزار و اذیت محل کار.

"این یک مبارزه مداوم برای من به التماس برادر بزرگتر من به من اجازه مطالعه به من اجازه خرید یک کامپیوتر (از خود من پس انداز) به اجازه دهید من دنبال یک حرفه ای."

زمانی که تحصیل در رشته حقوق پدر و خودش را کشیده به دانشگاه پنجاب جدید آزمایشگاه کامپیوتر.

"من یاد گرفتم برای رفتن به اتاق چت و شروع به گفتگو با غریبه ها تصادفی. من آن را رهایی بخش است که من می توانم شرکت در یک مکالمه بدون فرسایش چه مردم در اطراف من می گویند و یا حتی توقف من," او گفت:.

او تصمیم گرفت به کار در فن آوری چون "من متوجه شدم که چگونه مردسالار آن بود که اگر زنان احساس امنیت و قدرت مورد نیاز آنها را در نقش رهبری در سیاست و حقوق دیجیتال".

آن است که نه فقط حقوق دیجیتال است که پدر و طرفداران.

"من می خواهم زنان جوان که آرمان و انگیزه هستند قادر به دنبال رویاهای خود را," او گفت:.

او در خط مقدم حمایت از #MeToo جنبش در پاکستان است و به نمایندگی بازیگر-خواننده Meesha شفیعی در مورد آزار و اذیت جنسی در برابر خواننده محبوب Ali Zafar.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de