ماهواره آشکار عمده جدید صنعت گاز نشت متان

در لندن ژوئن 26 در پاییز گذشته آژانس فضایی اروپا ماهواره شناسایی بزرگ plumes نامرئی سیاره-گرمایش گاز متان نشت

توسط HONARMANDKHABAR در 7 تیر 1399

در لندن ژوئن 26

در پاییز گذشته آژانس فضایی اروپا ماهواره شناسایی بزرگ plumes نامرئی سیاره-گرمایش گاز متان نشت از Yamal خط لوله که به حمل گاز از سیبری به اروپا است.

انرژی مشاوره Kayrros یک برآورد نشت خارج می گردند از 93 تن متان در هر ساعت به این معنی که روزانه تولید گازهای گلخانه ای از نشت بودند معادل مقدار کربن دی اکسید پمپ در یک سال توسط 15,000 اتومبیل در ایالات متحده است.

 
یک جزوه تاریخ, تصویر را نشان می دهد متان کانون
در Yamal خط لوله است. ایسنا

پیدا کردن که گزارش نشده است و بخشی از رشد تلاش توسط شرکت دانشگاهیان و برخی از تولید کنندگان انرژی به استفاده از فضا-عصر تکنولوژی برای پیدا کردن بزرگترین نشت متان به عنوان قوی گرما به دام انداختن گاز می سازد تا به سرعت در جو است.

Kayrros است که تجزیه و تحلیل داده های ماهواره ای گفت: یکی دیگر از نشت نزدیک احساساتی بود در یک نرخ از 17 تن در ساعت و از آن آگاه بود Yamal اپراتور گازپروم در مورد یافته های خود در این ماه.

گازپروم بلافاصله پاسخ به درخواست برای اظهار نظر در مورد نشت شناسایی شده توسط Kayrros.

تا به حال برآورد انتشار گازهای گلخانه ای از صنایع باید با اتکا به طور عمده بر روی کاغذ و بر اساس محاسبات از آنچه ریختن از tailpipes و دودکش بر اساس میزان انرژی مصرف شده توسط افراد و کسب و کار.

اما به عنوان فن آوری های ماهواره ای را بهبود می بخشد محققان شروع به تست استرس داده و نتایج اولیه نشان می دهد نشت نفت و گاز و زیرساخت های مسئول به مراتب بیشتر از متان در جو از آنچه قبلا تصور.

چنین وحی خواهد پشته فشار بر شرکت های انرژی — در حال حاضر هدفمند توسط آب و هوا فعالان و سرمایه گذاران برای سهم خود را به دی اکسید کربن تولید گازهای گلخانه ای — برای پیدا کردن و وصل نشت متان.

ماهواره جدید اکتشافات نشت متان نیز می تواند منجر به دقیق تر نظارتی رژیم با هدف قرار دادن گاز یک بار دیده می شود به عنوان یک "پاک" سوخت های فسیلی به عنوان دولت به دنبال مبارزه با تغییر آب و هوا ،

در حالی که دانشمندان به طور کلی موافقم که محاسبه انتشار گازهای گلخانه ای بر اساس مصرف این نسخهها کار خوبی برای دی اکسید کربن آن کمتر قابل اعتماد برای متان است که در معرض ابتلا به نشت غیر منتظره.

متان نیز 80 بار قوی تر در طول آن 20 سال در جو و دانشمندان می گویند که شناسایی گاز متان از منابع بسیار مهم برای ساخت شدید تولید گازهای گلخانه ای کاهش نیاز به جلوگیری از بدترین اثرات تغییر آب و هوا.

"آنچه این شرکت نشان می دهد این است که اجتناب از آن فسیلی نشت در واقع می تواند تاثیر بیشتری بر آنچه که پیش بینی های قبلی گفت:" امپریال کالج لندن آب و هوا دانشمند Joeri Rogelj که یکی از نویسندگان به صورت گزارش توسط پانل بین دولتی تغییر آب و هوا (IPCC).

محوری کشف

یک مطالعه در فوریه مجله طبیعت تقویت این ایده که صنعت نفت و گاز تولید به مراتب بیشتر متان از آنچه قبلا فکر آن را به عنوان پیشنهاد تولید گازهای گلخانه ای از گاز طبیعی باعث شده است به طور قابل توجهی overestimated.

نتايج اجازه ندهید کشاورزی قلاب — آن را هنوز هم مسئول یک چهارم از گاز متان در جو — اما آنها نشان می دهد گل آتشفشان و طبیعی نفت و گاز seepages شده اند به گرفتن برخی از گرما برای صنعت انرژی نشت.

برخی شرکت های نفت و گاز مانند BP و Royal Dutch Shell در حال مقابله با این موضوع با سرمایه گذاری در شرکت های ماهواره ای و یا امضای نظارت بر معاملات به طوری که آنها می توانید پیدا کردن و وصل خود نشت و چوب به وعده های بریده بریده تولید گازهای گلخانه ای.

فشار برای تشخیص گازهای گلخانه ای از آسمان از زمانی شروع شد که آمریکا گروه حمایت از محیط زیست دفاع صندوق (EDF) و دانشگاه ها از جمله دانشگاه هاروارد مورد استفاده قرار گیرد هوایی اندازه گیری را نشان می دهد نشت متان از آمریکا نفت و گاز افزوده شد 60 درصد بالاتر از موجودی انبار گزارش به ایالات متحده در آژانس حفاظت از محیط زیست.

که تا سال 2018 گزارش محوری بود گفت: Christophe McGlade یک محقق ارشد در آژانس بین المللی انرژی (IEA).

"آنچه یافت از واقعی زمین و هوایی اندازه گیری است که مهندسی مبتنی بر رویکرد واقعا می تواند دست کم گرفتن مجموع انتشار گازهای گلخانه ای" او گفت:. "شاید اگر تولید گازهای گلخانه ای بالاتر در ایالات متحده نسبت به برآورد قبلی شاید آنها بالاتر در دیگر نقاط جهان بیش از حد؟"

یک سال بعد کانادا گاز گلخانه ای شرکت نظارت GHGSat در بر داشت یکی دیگر از عمده نشت در خط لوله ها و کمپرسور زیرساخت در نزدیکی Korpezhe زمینه در ترکمنستان.

در اکتبر گزارش GHGSat برآورد نشت منتشر شد 142,000 تن متان در 12 ماه به پایان ماه ژانویه 2019 و گفت: پس از آن بود که بزرگترین در تاریخ ثبت شده.

GHGSat گفت: نشت وصل مارس 2019 پس از شرکت دولتی نفت ترکمن نفت مطلع شد. ترکمن نفت مقامات نمی تواند نظر رسیده است. این شرکت کاهش یافته است به نظر وقتی پرسیده شد که در مورد آن در ماه نوامبر.

"که یکی انتشار است که ما با هم نشان دهنده حدود یک میلیون اتومبیل های گرفته شده از جاده در هر سال گفت: GHGSat بنیانگذار استفان ژرمن.

در حال حاضر اخیر بیشتر Kayrros کشف شده به شواهدی که غیر قابل تشخیص نشت متان از صنعت انرژی یک مسئله جهانی است و یکی از عمده.

روسیه در انظار

Kayrros گفت: تجزیه و تحلیل داده های ماهواره ای نشان داد غلظت متان در اطراف ایستگاه های کمپرسور در امتداد خط لوله پیوند روسی gasfields به اروپا است.

Yamal-اروپا امتداد خط لوله از 2000 متر (1,250 مایل) از آلمان از طریق لهستان و بلاروس به روسیه که در آن می پیوندد 2,200 متر SRTO-تورژوک خط لوله سیبری gasfields.

گازپروم تخمین زده است که حدود 0.29% از 679 میلیارد متر مکعب گاز از آن نقل مکان کرد و از طریق آن به شبکه خط لوله فرار به انتشار گاز متان در سال 2019. Yamal ظرفیت سالانه حدود 33 میلیارد متر مکعب.

"این آمار و ارقام مربوط به بهترین شیوه های جهانی" گازپروم گفت: در 10 ژوئن بیانیه ای در مورد آن انتشار گازهای گلخانه ای.

Kayrros نیز کشف نشت نفت و گاز تاسیسات در صحرا در شمال آفریقا.

"نتایج اولیه نشان می دهد که برآورد ما شده اند با تکیه بر گذشته سال ها و دهه ها احتمالا بیش از حد پایین است و ما در حال پیدا کردن بیشتر متان بیرون آمدن از صنایع مختلف و مناطق از ما فکر این مورد گفت:" مسیحی Lelong مدیر منابع طبیعی در Kayrros.

McGlade گفت: آژانس بین المللی انرژی افزایش یافته و پیش بینی شده مشارکت چندین کشور در آسیای مرکزی و شمال آفریقا در آن متان ردیاب در این سال به دلیل ماهواره ای تشخیص.

او به طور خاص روسیه به عنوان یک کشور که در آن رسمی انتشار گاز متان برآورد شد و به احتمال زیاد بیش از حد کم است.

"برآورد ما نشان می دهد که روسیه در واقع در میان بالاتر قطره چکان در سطح جهان است. وجود دارد به نظر می رسد شواهد از ماهواره ها از نشت همراه برخی از آن بزرگ خط لوله گاز مسیر" McGlade گفت.

کرملین بلافاصله پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر در مورد آژانس بین المللی انرژی تخمین می زند.

بیشتر ماهواره ها

موشکافی از فضا به شدت. GHGSat هدف از راه اندازی دو ماهواره جدید در این سال در حالی که EDF گروه حمایت از برنامه ریزی برای راه اندازی خود ماهواره در سال 2022.

ایالات متحده در سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا (ناسا) نیز کار بر روی یک ماهواره نظارت بر برنامه برای انتشار گازهای گلخانه ای به طور خاص در ایالات متحده است.

پوسته امضا مقابله با GHGSat سال گذشته به کار نسبت به پوشش آن سایت در سطح جهانی گفت: امیدوار به دریافت آن نشت گاز متان رای دادن به 0.2% و یا زیر سال 2025.

BP در حال برنامه ریزی برای پوشش آن سایت با ثابت اندازه گیری توسط 2023 و سرمایه گذاری 5 میلیون دلار در این ماه در Satelytics یک تجزیه و تحلیل شرکت است که آهنگ متان تولید گازهای گلخانه ای با استفاده از ماهواره.

BP و Shell و آمریکا غیر انتفاعی EDF — همراه با انی مجموع Equinor و Wintershall Dea — ارسال توصیه های سیاست به اتحادیه اروپا در ماه مه پرسیدن بزرگترین گاز وارد کننده تأمین تجمع گاز متان تولید گازهای گلخانه ای اطلاعات توسط 2023 با استفاده از تکنولوژی ماهواره ای.

آمریکا شرکت های نفتی نیز بررسی راه هایی برای شناسایی گاز متان تولید گازهای گلخانه ای گفت: Howard فلدمن, مدیر ارشد, تنظیم مقررات و امور علمی در موسسه نفت آمریکا.

Exxon Mobil Corp به عنوان مثال گفت: در این سال بود که زمینه تست هشت روش تشخیص از جمله ماهواره ها و نظارت هوایی با هواپیماهای بدون سرنشین, هلیکوپتر و هواپیما. — رویترز

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن